Hrvatska nogometna reprezentacija

tom0
tom0
Mali dioničar
Pristupio: 04.09.2006.
Poruka: 8.577
06. prosinca 2022. u 21:56

Pohvala itekako.

_
Reset-21
Reset-21
Potencijal za velika djela
Pristupio: 20.02.2021.
Poruka: 2.408
06. prosinca 2022. u 22:10

Dabrić je napisao/la:

Pohvala ili?

 

 

Guardian: Nijedna top momčad nije toliko spora, a sposobna

Vidi cijeli citat

Svakako ovo je lijepo za nas. Volim stare nogometne romantike i one koji nogomet igraju s dušom. Znate često nailazimo na teškoće, ali kao da možemo izvući i zadnji atom snage. Hrvatska reprezentacija upravo posjeduje tu kombinaciju - od, uvjetno rečeno, staromodnih virtuoza koji ne odlikuju toliko brzinom koliko velemajstorskim vođenjem lopte i osjećajem za igru (Modrić, Kovačić, ne tako davno Rakitić...) do "maratonaca" poput Brozovića i "svježe" krvi poput Gvardiola, Majera, Sose. Možda nismo najbrži i najspremniji, ali ovo je momčad s pravim karakterom, zajedništvom; sklop vrlo kvalitetnih pojedinaca uklopljenih u sustav igre baš kako najbolje nama odgovara i sa stručnim stožerom koji zna veoma dobro i precizno procijeniti stanje igrača, duh momčadi i sve ono što je potrebno da se osigura put ka uspjehu. To do prije 5 godina nismo imali, makra smo imali i kvalitetnije pojedince (tj. Modrić, Rakitić, Mandžukić, Perišić, Lovren bili su u top-formi i najboljim godinama), ali nedostajala nam je ta sinergija koju smo postigli 2018. i koju zahvaljujući izborniku imamo i dan-danas (primjerice u Ćirino doba ona je nestala 1999-2000.). I dobro je da i ti tkz. "spori" imaju svog predstavnika, u tome je draž nogometa (za razliku od košarke gdje atlecizam još više dolazi do izražaja), pa taj jedan gard se može nastaviti.

Kju press
Kju press
Potencijal za velika djela
Pristupio: 21.05.2021.
Poruka: 2.077
07. prosinca 2022. u 07:42

Pozivam sve da bojkotiraju imbex.

Znaci danima neki clanci negativno, u pm sto sve nece za klik uraditi. Jadno da jadnije ne moze.

Popara
Popara
Potencijal za velika djela
Pristupio: 29.11.2005.
Poruka: 3.095
07. prosinca 2022. u 11:37

mala-barka je napisao/la:

odgovornost je napisao/la:

Točno ono očekivano od forum struke. Prošlo se pljuje se po Daliću zaslužni su igrači. Da se izgubilo samo bi Dalić bio kriv. Čovik potpisuje prvi i treći najbolji rezultat na Svjetskim prvenstvima s Hrvatskom, u borbi je za trofej u Ligi nacija i fali mu još bar nekakvo 1/4 EPa da doslovno bude najbolji izbornik na svim natjecanjima i neki još imaju obraza pljuvat. 

Vidi cijeli citat


Isto tako Wilmots i Martinez u Belgiji postizu daleko najbolje rezultate u povijesti Belgije. Nakon sta se nekoliko godina nisu kvalificirali, na svakom od 2012. do ovoga sad su bili i konkurirali u nokaut fazama, bili blizu medalje, 2018. i uzeli broncu.

Jel moguce da ima nesto do generacije igraca ili je sve do ta dva izbornika koje su ludi i uvik temperamentni belgijanci godinama tirali s klupe?

Vidi cijeli citat


Ti usporedjujes Belgiju s Hrvatskom po kvaliteti igraca???? Ekipu kojoj u prvoj postavi igraju Livakovic, Lovren, Juranovic, Sosa, Kramaric i Livaja.... pola ekipe koja ne bi mogla bit u 23 igraca Belgije i skoro vecini ekipa koje su prosle skupine na ovom SP....

I onda covjek koji izvlaci maksimum iz ovih decki i radi ove rezultate ne valja????

Bravo za razmisljanje

vjeko1701
vjeko1701
Dokazano ovisan
Pristupio: 16.08.2011.
Poruka: 10.873
07. prosinca 2022. u 12:12

Ma svi nabrojani su za dno 2. HNL

It's my estimation that every man that ever got a statue made of him was one kind of sommbitch or another.
Popara
Popara
Potencijal za velika djela
Pristupio: 29.11.2005.
Poruka: 3.095
07. prosinca 2022. u 12:19

vjeko1701 je napisao/la:

Ma svi nabrojani su za dno 2. HNL

Vidi cijeli citat


Barem za City ili Barcu. 
Bayern i sl. klubovi su im vec ispod casti

San Lorenzo
San Lorenzo
Mali dioničar
Pristupio: 25.05.2011.
Poruka: 9.633
07. prosinca 2022. u 12:27

Na sirotog Zlatka se sad obrušila i bivša klizačica jer psiholog Zlatko osim što se pokenjao po dva najveća hrvatska kluba, isto je učinio i po umjetničkom klizanju dajući jedan od svojih inteligentnih intervjua.

Taj tip je kao stvoren da uz Tomicu Ivkovića komentira iduće veliko natjecanje iz HRTovog studija...baš bi se lijepo nadopunjavali, jedan bi tupio da sva taktika pada u vodu kad sudac označi početak utakmice, a drugi bi pučanstvu kao djeci vrtićke dobi objašnjavao uloge igrača na travnjaku, napadač mora zabiti gol, naši napadači ne zabijaju i zato smo neefikasni.🤡

[uredio San Lorenzo - 07. prosinca 2022. u 12:28]
https://www.youtube.com/watch?v=6WqNVfH-zNw
zazubica
zazubica
Željan dokazivanja
Pristupio: 27.08.2015.
Poruka: 424
07. prosinca 2022. u 12:59

Koliko moraš biti frustriran i opterećen Dalićem od nula do pun kurac da ideš prenositi izjavu neke bivše klizačice, koja time reklamira Zlatnu piruetu kojoj je direktorica, brže-bolje na forum. 😂

Jackx
Jackx
Potencijal za velika djela
Pristupio: 22.10.2012.
Poruka: 1.525
07. prosinca 2022. u 13:45

Ocito ce Dalic ostati predmetom vjecnih debata i kontroverzi. Covjek ima rezultate koje nitko nikad nije sad vec ni priblizno ostvario s nasom reprezentacijom, ali i generaciju iznimnih igraca. Istina je vjerojatno negdje u sredini. Ovo je zlatno razdoblje hrvatskog nogometa ali ne moze opet sve biti radi igraca. Predugo traju ti rezultati zakljucno s ovim SP da bi sve bilo "slucajno". Cinjenica je i da se mozda moglo i bolje, da je na neki nacin ujeban onaj prosli Euro, iako i tu smo bar skupinu prosli i da Dalic ocito nekad takticki luta i ne donosi najlogicnije odluke. Nije ni genij kakvim ga neki smatraju ni idiot kakvim ga neki drugi smatraju.

Munchen
Munchen
Potencijal za velika djela
Pristupio: 05.09.2012.
Poruka: 1.546
07. prosinca 2022. u 14:23

San Lorenzo je napisao/la:

Na sirotog Zlatka se sad obrušila i bivša klizačica jer psiholog Zlatko osim što se pokenjao po dva najveća hrvatska kluba, isto je učinio i po umjetničkom klizanju dajući jedan od svojih inteligentnih intervjua.

Taj tip je kao stvoren da uz Tomicu Ivkovića komentira iduće veliko natjecanje iz HRTovog studija...baš bi se lijepo nadopunjavali, jedan bi tupio da sva taktika pada u vodu kad sudac označi početak utakmice, a drugi bi pučanstvu kao djeci vrtićke dobi objašnjavao uloge igrača na travnjaku, napadač mora zabiti gol, naši napadači ne zabijaju i zato smo neefikasni.🤡

Vidi cijeli citat

Fascinantno je kako u ovom društvu nema prostora za dobru raspravu, prvenstveno zato što se ili zlonamjerno krivo interpretiraju izjave ili osoba koja se našla prozvanom javiti sama izmišlja zaključak.

Dalić: "nije pošteno prema ovim dečkima secirati igru, secirati kako, što, oni su ušli među 8 na svijetu, nemojte secirati je li bilo lijepo ili ne, je li bilo dobro ili ne, ovo nije umjetničko klizanje, ovo je borba za rezultat".

Što ovdje nije jasno? Umjetničko klizanje je šport u kojem se za rezultat ocjenjuje kvaliteta izvedba, a nogomet ne mora biti.

Za slobodu i za dom!
  • Najnovije
  • Najčitanije