Veruda je napisao/la:
Ne volim ni jedan klub od ta dva pogotovo jer su iz okolice Zagreba i mislim da tramvaj liga nikome ne koristi...
Prosjek gledatelja će se još dosta smanjiti ako oni uđu u prvu ligu....
Inače ta dva kluba su i u 2.HNL među najlošije posjećeniji što se tiče domaćih utakmica....
Vidi cijeli citat
Sad raspali po nekome, zato što je taj netko bio bolji tijekom sezone od tebe. Ja mislim da bi se Istra dekretom trebala proglasiti za prvoligaša, kao što je to bilo tamo daleke 1992 (kad je Istra kao četvrtoligaš ušla u I ligu, a Neretva kao jedan od vodećih u trećoj medjurepubličkoj ligi, skupina jug, nije ušla u prvu HNL). Samo da prosjek gledatelja ne bi bio 2347, vec 2482.
A za tvoju obavjest Sesvete možemo proglasiti okolicom Zagreba (ne kao sam grad, već njegovo područje), ali Siget je po svim teritorijalnim ustrojima spada pod Grad Zagreb. Već iza Sigeta, iza juzne tribine sigetskog stadiona je Sveta Klara, koja spada u područje grada Zagreba, an e u sam Grad. Zapresic ni po jednom kriteriju ne spada u Grad Zagreb, nema s njim nikakve veze, tako da njega treba isključiti iz tih priča. I sad je problem da Grad Zagreb ima tri prvoligaša (kao što je nekad imao u Jugoslaviji, što Karadjiordjevićevoj, sto komunistickoj)
Grad Zagreb sudjeluje sa 17,56% u stanovništvu Hrvatske i logično je da 25% prve lige (tri kluba) dolazi iz njega. Barem meni.
Napao sam par primjera u našoj okolici. U Madjarskoj glavni grad Budimpešta sudjeluje u stanovništvu zemlje s 16,85%, a ima 5 od 16 prvoligaša, dakle preko 30% prve lige. U Slovačkoj grad Bratislava sudjeluje s 7,725% u populaciji Slovačke a tri od 12 prvoligaša su iz glavnog grada. U Češkoj iz glavnog grada (koji u češkoj poulaciji sudjeluje s 11,56% populacije) dolaze 3 prvoligaška kluba, od kojih su prva dva neprikosnovena u prvenstvu. U Austriji, gdje Beč u stanovništvu sudjeluje s 20,05% takodjer postoje tri prvoligaška kluba, dva uz novopridošli posljednjih godina Red Bull, neprikosnovena.
Evo ovdje ima dosta Srbijanaca. Beograd je sa svojih 1 120 092 ljudi sudjeluje sa 15,05% u stanovništvu Srbije (nisam računao u taj broj Kosovo, koje smatram dijelom Srbije). U taj postotak stanovništa Beograda nisam računao područje grada u koji spadaju Kaluđerica, Borča preko Dunava, Mladenovac, Lazarevac, Obrenovac... I on ima 5 od 12 srbijanskih prvoligaških klubova.
U Bugarskoj glavni grad Sofija sudjeluje u stanovništvu sa 14,67%, a od 16 klubova 5 prvoligaša je iz glavnog grada. Od toga 4 zauzimaju pozicije medju prvih 5.
Sve te zemlje su po broju stanovnika i načinu funkcioniranja usporedive s Hrvatskom (ja bi nas rado usporedjivao s Svedskom, Danskom ili Norveskom, ali one su niz svjetlosnih godina ispred nas). I u čemu je sada problem što će grad Zagreb iduće godine imati tri ili četiri kluba u prvoj ligi?