Hrvatski Nogometni Stadioni/Igrališta

Zli Vjever
Zli Vjever
Potencijal za velika djela
Pristupio: 02.02.2011.
Poruka: 1.693
21. svibnja 2026. u 10:23

te click bait naslove zanemarit, napisali su u jutarnjem da ide sve po planu... ALI da bi nekaj možda moglo i kasnit :D

Naravno izvor je anoniman

LUDBREG
LUDBREG
Potencijal za velika djela
Pristupio: 27.05.2013.
Poruka: 1.490
21. svibnja 2026. u 12:01

Weasley je napisao/la:

Ništa zlonamjerno, ali ovo ne mogu biti uvjeti za najviši rang kako govori gradonačelnik, vjerujem da su u klubu svjesni toga

 

- Grad Varaždin je još ranije uložio u tribinu i u rasvjetu milijun eura, a sada je uloženo još dodatnih 260 tisuća eura u najmoderniji travnjak s navodnjavanjem, u klupe za igrače, prostorije za službeno osoblje i igrače te uređenje okoliša. Postavljeni su i reflektori koji omogućuju noćne utakmice, a zadovoljavaju apsolutno sve propise. Postavljen je i semafor zaštitne mreže oko ograda, a ovaj se stadion može licencirati za najviši rang natjecanja u Republici Hrvatskoj. Sveukupno je dosada uloženo oko 1,3 milijuna eura, a asfaltirat će se i dio oko parkirališta, pa će to sveukupno iznositi oko 1,4 milijuna eura na kraju - rekao je gradonačelnik. 

https://evarazdin.hr/magazin/sredistu/foto-varteks-425178/

Vidi cijeli citat

Puno uloženog, a Varteksu se smiješi niži rang, trebalo bi i u ekipu nešto uložiti a ne samo u stadion

SSG79
SSG79
Potencijal za velika djela
Pristupio: 08.04.2014.
Poruka: 4.142
26. svibnja 2026. u 17:22

ARENA BJELOVAR

Danas je donesena Odluka o odabiru izvođača radova u postupku javne nabave za "Rekonstrukcija nogometnog stadiona i dogradnja nove tribine sa streljanom"

Slijedi faza tzv. "mirovanja" koja traje 10 dana i u kojoj se može izjaviti žalba.

Ukoliko će sve biti OK, plan je da se novi stadion, naša nogometna Arena Bjelovar krene graditi krajem lipnja 

Ukupna vrijednost najpovoljnije ponude je 11.392.868,98 eur +PDV

Majstor smora
Lox
Lox
Mali dioničar
Pristupio: 05.03.2013.
Poruka: 7.194
27. svibnja 2026. u 11:03
antena
antena
Mali dioničar
Pristupio: 21.07.2009.
Poruka: 6.434
27. svibnja 2026. u 20:26

Lox je napisao/la:

Kranjča

https://www.youtube.com/watch?v=EcF6BpPzts8

 

Vidi cijeli citat

Napokon dron snimka nakok duljeg vremena...

Zanimljiv detalj je premještanje svih kontejnera na poziciju budućeg parkirališta, očito oslobađaju pristup jugu, tu bi se sada mogli intenzivirati radovi.

pepe rosso
pepe rosso
Mali dioničar
Pristupio: 17.12.2021.
Poruka: 5.352
27. svibnja 2026. u 21:22

meni stvarno nije jasno da se ovakav stadion ne može izgraditi u Rijeci i Splitu, na račun grada-države-HNSa, pa nismo baš takav treći svijet i nije ovo neki nerealni luksuz

fino to izgradiš i začepiš svima koji slave stare ruine, žele nebodere i hotela, trgovačke centre i nerealne kapacitete

to vam je šta možete imat i doviđenja, ako ćeš poslije na vlastiti račun graditi kule babilonske, izvoli na svoj račun

Day Zero
kraajki
kraajki
Mali dioničar
Pristupio: 01.08.2018.
Poruka: 8.105
27. svibnja 2026. u 21:25

pepe rosso je napisao/la:

meni stvarno nije jasno da se ovakav stadion ne može izgraditi u Rijeci i Splitu, na račun grada-države-HNSa, pa nismo baš takav treći svijet i nije ovo neki nerealni luksuz

fino to izgradiš i začepiš svima koji slave stare ruine, žele nebodere i hotela, trgovačke centre i nerealne kapacitete

to vam je šta možete imat i doviđenja, ako ćeš poslije na vlastiti račun graditi kule babilonske, izvoli na svoj račun

Vidi cijeli citat


Znači smeta ti Poljud? Vjerojatno ti smeta i Eiffelov toranj? Kip slobode je isto smeće? Od čovjeka iz Rijeke koja je bila grad kulture dolaze ovakvi udari? Druže pepe srami se, čestitam, hvala ti i oprosti.

Važno je zvati se Alec Van Hoorenbeeck
Lukass
Lukass
Mali dioničar
Pristupio: 01.02.2009.
Poruka: 6.158
27. svibnja 2026. u 22:02

pepe rosso je napisao/la:

meni stvarno nije jasno da se ovakav stadion ne može izgraditi u Rijeci i Splitu, na račun grada-države-HNSa, pa nismo baš takav treći svijet i nije ovo neki nerealni luksuz

fino to izgradiš i začepiš svima koji slave stare ruine, žele nebodere i hotela, trgovačke centre i nerealne kapacitete

to vam je šta možete imat i doviđenja, ako ćeš poslije na vlastiti račun graditi kule babilonske, izvoli na svoj račun

Vidi cijeli citat


Naravno da se može. Ali se toliko loše upravlja gradovima, tj. proračunskim novcem koji imaju već godinama(desetljećima) da nemaju za papar. Ne da nemaju nego su u miljunskih dugovima.

I kamo da oni sad izvuku novce za nekakav stadion za 15ak tisuća u Rijeci? Ili da obnove Poljud? 

 

 

Bergkamp
Bergkamp
Potencijal za velika djela
Pristupio: 14.12.2024.
Poruka: 2.534
28. svibnja 2026. u 09:54

pepe rosso je napisao/la:

meni stvarno nije jasno da se ovakav stadion ne može izgraditi u Rijeci i Splitu, na račun grada-države-HNSa, pa nismo baš takav treći svijet i nije ovo neki nerealni luksuz

fino to izgradiš i začepiš svima koji slave stare ruine, žele nebodere i hotela, trgovačke centre i nerealne kapacitete

to vam je šta možete imat i doviđenja, ako ćeš poslije na vlastiti račun graditi kule babilonske, izvoli na svoj račun

Vidi cijeli citat


Otprilike za izgradnju jedne kranjceviceve Splitu treba 10% njihovog budzeta, Rijeci skoro 20%. Moguće ali bas i ne bez ili privatnog/drzavnog kapitala. Za Rijeku bi bio odlican potez ali u Splitu trebaju barem 25k kapacitet

Bellygunner
Bellygunner
Većinski vlasnik Foruma
Pristupio: 04.11.2020.
Poruka: 21.565
28. svibnja 2026. u 10:03

pepe rosso je napisao/la:

meni stvarno nije jasno da se ovakav stadion ne može izgraditi u Rijeci i Splitu, na račun grada-države-HNSa, pa nismo baš takav treći svijet i nije ovo neki nerealni luksuz

fino to izgradiš i začepiš svima koji slave stare ruine, žele nebodere i hotela, trgovačke centre i nerealne kapacitete

to vam je šta možete imat i doviđenja, ako ćeš poslije na vlastiti račun graditi kule babilonske, izvoli na svoj račun

Vidi cijeli citat

Mmmn da. Rijeci je dovoljno 7,8 iljad kapaciteta pa drugima ne triba više od 12 iljad. Odlična opservacija

Shelbourne, Debrecen, Žilina, Dila, Gzira, Tobol, Ružomberok, Tirana. Naš je i postojimo