Ekipa koja je radila travnjake je no. 1 u svom poslu, tu ne lezi problem. Nece ti netko tko je pro u svom poslu uopce ponudit neki mix koji nije za tebe jer su to osnove. To bi bio rang da netko klijentu u, sta ja znam, Ogulinu, nudi da mu okucnici posadi papayu.
Problem lezi u tome da je vecina ekipa, nakon sta im je poklonjen travnjak, nastavila 'odrzavat' ga kao i prije. A to se svodi, da malo banaliziram, makar nisam daleko od istine, Stef prodje rotacijom par dana prije utakmice, baci 5 kila KAN-a 2 puta godisnje i ode na gemist. Pol njih za prozracivanje i dosijavanje, koja spadaju u osnovno odrzavanje travnjaka, nije ni culo.
Ekipa koja je odrzavala Rujevicu je sa travnjakom rasla, cura koja je vodila to prvih nekoliko godina je doktorirala na odrzavanjima nogometnih travnjaka, redovno se islo (i sadasnja ekipa ide) na seminare po Italiji, a da ne govorim da se ulozilo u mehanizaciju.
Odrzavanje travnjaka, pogotovo u nasim uvijetima (bura u Primorju, niske temp. na kontinentu...) nije daj Mare pizde nego slozen proces (ne samo nogometni travnjaci nego i oni najjednostavniji kraj okucnica). Zato imas razliku Rujevice koja je godinama tepih (a uzmi u obzir da travnjak ima i rok trajanja uz vrhunsko odrzavanje i mi smo ga vec mijenjali), a u, npr. Kc ili Kranjcevjcevoj, njive. Jedan pogled na ta dva travnjak i vidis da ekipa koja to radi nema pojma i da je doslo do gljivicne infekcije (razlika u boji travnjaka).
Uz sve, odrzavanje hibridnog travnjaka je zeru drukcije od klasicnog. Edukacija, tj. manjak iste, je kljuc. Hrvatski mentalitet, nesto mi je poklonjeno, jebe mi se sta ce bit. Da je klub ulozio svoj novac, malo bi drukcije razmisljali.
Uz sve, tu je i jedan faktor koji nitko ne spominje. Odredjenim ekipama je forte kad igraju na njivama protiv tehnicki superiornijih ekipa. Ima li mozda nesto i u tome?
[uredio Zaizen - 21. prosinca 2023. u 06:08]