HŠK Zrinjski

Pristupio: 12.09.2006.
Poruka: 811
16. rujna 2006. u 15:01

Zrinjski sutra pod Bijelim brijegom igra protiv Čelika, utakmicu u kojoj će igračima Blaža Sliškovića jedini cilj biti osvojiti nova tri boda i zadržati lidersku poziciju. O učinkovitosti Zrinjskog u posljednje tri utakmice u kojima su Mostarci Jedinstvu (7:2), Žepču (5:2) i Slobodi (6:0) utrpali osamnaest golova napisano je već puno, ali evo još nekoliko zanimljivih statističkih podataka koji će samo potvrditi da se ovaj Zrinjski ...

... zaista isplati gledati.

Nakon prvih pet golova, Zrinjski ima gol razliku 19:5, a Široki Brijeg je prošle sezone jesenski prvak (nakon petnaest utakmica) bio s gol razlikom 19:8. U posljednje tri utakmice Zrinjski je postizao okruglih šest pogodaka u prosijeku, a ako tim utakmicama dodamo i jedan pogodak iz prva dva kola, dolazimo do prosjeka 3,8 pogodaka po utakmici.

Ako bi prosjek računali po minutama, dolazimo do brojke 23,6, tj. Mostarci su mrežu protivnika pogađali gotovo svake 24 minute. Još zanimljivije izgleda podatak da je Zrinjski u posljednje tri utakmice mrežu protivnika pogađao svakih petnaest (okruglo) minuta. S kojom je lakoćom Zrinjski davao golove u posljednjih 270 minuta najbolje oslikava podatak da je sedamnaest od tih osamnaest golova postizao do 70. minute utakmice.

Za kraj, spomenimo da je u posljednje tri sezone najviše pogodaka u jednoj sezoni postigao Željezničar (67) kada je u prosjeku postizao 2,2 pogotka po utakmici. Jasno da će to biti nemoguće, ali zanimljivo izgleda podatak da bi Zrinjski, ako nastavi u ovome ritmu, do kraja sezone postigao čak 114 pogodaka.

Nakon pet kola listu strijelaca u PL-u neočekivano predvodi Ajdin Maksumić, veznjak Sarajeva, koji uje postigao pet golova. Husref Musemić sigurno bi volio da je u takvoj formi netko od njegovih napadača koji se do sada još nisu upisali u strijelce. Za razliku od Sarajeva, napadači Zrinjskog su u odličnoj formi. Lamine Diarra već je postigao četiri, Matija Matko u samo dvije utakmice tri, Admir Joldić dva, iako se nije naigrao, te Krešimir Kordić jedan. Diarra i Matko sigurno će uskoro biti ispred Maksumića, a jedino je pitanje hoće li im to uspjeti već protiv Čelika.

SMAJIĆ I NIKOLIĆ IPAK STRIJELCI

Iako su u posljednje tri utakmice za golove Karića (Sloboda), Mašića (Žepče) i Hodžića (Jedinstvo) mislilo da se radi o autogolovima, delegati utakmica u službeni zapisnik ipak su kao strijelce upisali Smajića i Nikolića (2). Službeno je ipak službeno, pa uoči 6. kola moramo promijeniti listu strijelaca.

VRIJEME OPET PROTIV UTAKMICE

Izgleda da će vrijeme opet biti protiv utakmice. Prognostičari opet predviđaju kišovit vikend u Mostaru, baš onakav kakav je bio prije tri tjedna kada je pod Bijelim brijegom gostovalo Žepče. Ipak, zbog ''šestice'' na Tušnju za očekivati je da ni evenutalna kiša neće spriječiti gledatelje da u velikom broju dođu na utakmicu protiv Čelika.

@ dr.Damir
Hvala ti sto si otvorio temu za Zrinjski .

Nogomet: Zrinjski-Čelik 1:0

NogometIako utakmica sa Čelikom nije završila poput dvije predhodne sa puno pogodaka, ipak su navijači Zrinjskog otišli kući zadovoljni i minimalnom pobjedom nad tvrdom momčadi Čelika. Kada se sve sabere i oduzme ipak su na kontu tri nova boda koja su vratila Zrinjski na vrh tabele. Cijeli dan Mostar je zasipala kiša tako da uvijeti i nisu bili baš nogometni, prije bi ovakvo vrijeme odgovaralo nekim drugim sportovima. Naravno to je i  ...

... uticalo na večerašnju posjetu i tek oko 3500 do 4000 gledatelja došlo je uprkos takvim uvjetima. Oko 400 Ultrasa bilo je na svom standardnom mijestu i cijeli tijek meča davalo glasnu potporu svojim ljubimcima.

Trener Simunić je došao tu da proba osvojiti bar bod i postavio je malo defanzivniju varijantu. Slišković je na teren izveo slijedeći sastav:

Marić, Vidić, Nikolić, Branković, Landeka,D. Džidić, Smajić, Đurić, Žižović, Diarra i Matko.

Od prvog sučevog zvižduka igrači Zrinjskog su krenuli ka golu gostiju ne bi li što prije došli u prednost. Već nakon nekoliko minuta teren se pretvorio u kaljužu i zaista su uvjeti bili preteški za igru. Prvu prigodu bilježimo u 6 minuti kada Džidić dobro šutira iz slobodnjaka ali rezultat se ne mijenja.

Gosti su se orijentirali na svoj gol i takav igra im je uspijevala jer težak teren je onemugućavao brzu pas igru Zrinjskog. U 19 minuti Matko je imao sjajnu prigodu, ali golaman je obranio njegov udarac. Žižović pokušava u 21 minuti ali njrgov udarac iz slobodnjaka gostujući golman skreće u korner. U 30 minuti gledatelji su negodovali zbog poništenog pogotka koji je postigao Žižović.

Nedugo zatim Smajić dobro proigrava Landeku koji šalje upotrebljiv šut u gostujući peterac i nažalost naši napadači su ostali kratki. 36 minuta nosi dobar pokušaj Smajića ali su se ispriječili gostujući vratar i vratnica. Zatim pokušava Džidić izdaleka a nedugo zatim Landeka pogađa prečku dobrim udarcem.

Zatim Matko sjajno prodire sve do protivničkog peterca, ali nažalost i ovaj put bez završnice. I kada se očekivao kraj poluvremena erupcija u gledateljstvu u 44 minuti, Diarra je sjajno proigrao Žižovića koji šalje povrtanu loptu za Đurića, a ovaj je šalje u mrežu za 1-0. Tim rezultatom se odlzi i na odmor.

Drugi dio počinje sa malo uzbuđenja, jer teren je već u totalno lošem stanju gosti pokušavaju neke akcije ne bi li ugrozili gol Zrinjskog ali im to baš ne polazi za nogom. Uglavnom ništa se nije događalo sve tamo do 67 minute kada ispraćen burnim aplauzom izlazi Matko a ulazi Kordić.

Nedugo zatim Kordić i ima dvije prigode, ali u oba slučaja gostujući vratar izlazi kao pobjednik. U 70 minuti pokušava i Smajić ali lopta ide pored gola, a zatim dalekometno pokušava i Landeka bez uspjeha. Igru napušta Branković, a ulazi Žuržinov, a malo poslije i Jurić mijenja Diarru.

Zatim bilježimo dobar pokušaj Đurića iz velike udaljenosti, golman odbija do Kordića a ovaj opet nije precizan. Do kraja vrijdi još spomenuti dobro proigravanje Žižovića za Kordića, ali opet je mreža gostiju ostala netaknuta. I gosti su se pred kraj osokolili ali njihovi pokušaji bili su uzaludni jer je obrana Zrinjskog sve na vrijeme otklonila.

Sve u svemu zaslužena pobjeda Zrinjskog, bodovi su ostali u Mostaru a samim time i vrh premierligaške ljestvice. Gosti čvrst protivnik, premda im je u prilog išao i težak teren koji im je itekako pomagao u obrani. Sudac je imao nekoliko pogreški, prije svega na štetu Zrinjskog, a ni gosti nisu bili u potpunosti zadovoljni nekim njegovim odlukama.

Ultrasi ponovo za čistu 10, lijep broj sa obzirom na uvjete i ne toliko atraktivnog protivnika. Vrijedi napomenuti uspješnu bakljadu, gromoglasno navijanje i prepoznatljivu ogradu okićenu super transparentima. Gostujući navijači u zanemarivo malom broju i nisu se toliko istakli.