Željan dokazivanja
Pristupio: 31.08.2014.
Poruka: 452
13. ožujka 2023. u 10:52

U Krapini Zagorec:Hrvace 0-2, na kraju zasluženo ali utakmica loša i negledljiva. Domaćin je prvi udarac na gol gostiju imal u 90+2 minuti a gosti u 90+5 minuti iz čega su i postilgli pogodak za 0-2. Zagorec na početku utakmice gostima poklanja jedanaesterac. Jedno nepotrebno, nespretno vraćanje lopte prsima golmanu sa ruba 16-terca je završilo penalom. Gosti vode od 10-12 minute 0-1 i to je to. Ostatak utakmice gosti nakon svakog kontakta bolnim jaukom padaju na travu i ostaju ležati. Ovakvo izležavanje i jaukanje još nije viđeno u Krapini. Hrvace su očito došle po bod po svaku cijenu ali eto uz pomoć igrača Zagorca uzeli su i tri. Dečki su držali raspored, svi su visoki i jaki a taktički su očito odradili sve kaj je njihov trener od njih tražil. Na kraju u 95 minuti konačno i njihov bljesak, frajer uzel loptu na svojih 16 i uz liniju solo trkom da gola Zagorca i 0:2.

Pratiteljnogometa je napisao/la:

U Sportalu se jučer unatoč pobjedi protiv Jadrana LP, na suđenje i nedosuđeni penal požalio trener Ždralova. Gledanju kroz prste Pločanima svjedočili su tv gledatelji i u prva dva kola. U Belišću su neposredno nakon prekršaja u napadu zabili za 2:0, u trenucima kad su domaći nastojali izjednačiti, a u prošlom kolu kod rezultata 0:0 gaženje igrača Sesveta u 16m nije suđeno. Da sam zločest rekao bih da je ti izravno utjecanje na podjeli bodova - Jadranu bod manje, Sesvetama 2 boda više... Ali nisam! U 3 susreta, 3 previda. U korist Jadrana, na štetu protivnika. Sasvim slučajno!

Vidi cijeli citat

Kako si samo razotkrio moćni pločanski lobi i njihovu kupovinu sudaca, strašno, ljudi ne prezaju ni od takvih stvari ne bi li izborili plasman u drugu ligu, taj basnoslovni rang koji donosi milijune, kojeg pločanska djeca sanjaju još otkad se rode.

Šteta samo što nisu platili i onog pomoćnog koji protiv Sesveta nije sudio zaleđe od pola metra iz kojeg je suđen penal. Ali što ćeš, nije lako kupit i glavnog i dva pomoćna za svaku utakmicu, i to više od cijele polusezone.

pantigana
pantigana
Pristupio: 25.06.2018.
Poruka: 414
13. ožujka 2023. u 14:10

Blizunj je napisao/la:

doduše nećemo kako su odigrali neriješeno s Opatijom zadnje jesenje kolo, poguranac tu, poguranac tamo i...eto, prvo mjesto

wawrinka1
wawrinka1
Pristupio: 20.05.2013.
Poruka: 401
13. ožujka 2023. u 16:24

Je li to sigurno da Osijek gasi drugu momčad?

Strijelac: 1:0 Kordić (71)

Žuti kartoni: Lagumdžija, Kašiković, Glibo, Furijan (Opatija), Šuart, Brigić, Laštro, Petrović (Sesvete)

OPATIJA: Prskalo -, Malinić 6,5, Marshal 6,5, Glibo 7, Kukoč 6, Lagumdžija 6,5, Furijan 6,5, Kordić 7, V. Bogolin 6 (51 Kašiković 6, 88 Grbac -), Pejanović 6,5 (89 Pozderac -), Junuzović 6 (80 Glavaš -)

SESVETE: Ilinčić 6, Boune 6 (88 Topić -), Kulenović 6, Laštro 6, Vukasović 5,5, Šuart 6 (84 Li Haoran -), Brigić 5,5, Kuqi 5,5 (61 Barišić 5), Petrović 5,5 (61 Mijatović 5), Zorica 5 (84 Opačić -), Guja 5

Nogometaši Opatije nastavili su niz pobjeda u derbiju kola, pobjedom protiv Sesveta potvrdili su kvalitetu za višu ligu i istaknuli kandidaturu za najviši plasman.

Momčad Rajka Vidovića, nekadašnjega igrača Rijeke, u prvom dijelu bolje je izgledala u posjedu lopte nešto zbog prirodne potrebe da se nametne, nešto zbog toga što se opatijska momčad odmah povlačila u svoju trećinu, kada bi gosti osvojili loptu.

Budući da Opatija u nastavku sezone izgleda vrlo čvrsto i organiziranon u srednjem bloku, nikakve konkretne koristi gosti nisu imali od pokušaja da kroz pas-igru stvore višal.

Budući da je opatijska obrana na čelu s dvojicom središnjih braniča, Marshalom i Glibom, djelovala nadmoćno i u duelima na otvorenom prostoru, nisu Sevećani ništa napravili ni u nekoliko izlazaka na nepostavljnu obranu, kada su Opatijci izgubili loptu na protivničkoj polovici.

Opatijska momčad u nekoliko je brzih izlazaka iz zadnje trećine izgledala puno opasnije u završnici od gostiju, ali nije stvorila ni jednu priliku za kojom treba žaliti.

Najbliži pogotku na objema stranama bio je Junuzović u 31. minuti!

Nakon što je Val Bogolin stvorio višak na desnoj strani i idealno odigrao svom kapetanu, uslijedio je neprecizni udarac s 15 metara po sredini vratiju.

Vjerojatno bi drugačije Opatija izgledala u završnici, posebice u tranziciji, da su otpočetka igrali bočni napadači Ajayi (ozljeda) i Kašiković (klupa) i da gosti nisu dobro zatvorili Kukoča, koji u prvom dijelu nije ni jednom prošao lijevim bokom što je rijetkost.

U drugom dijelu odnosi su se promijenili budući da je Opatija počela preuizmati veći rizik u posjedu lopte, postavila se domaća momčad više, podignula je intezitet u duelima i agresivnosti...

Ukratko, nisu više Sesvećani uspijevali uspostaviti duža razdoblje posjeda lopte, kako je vrijeme prolazilo sve su više bili izloženi.

Objema je momčadima očito bilo važno osvojiti bodove, počelo se riskirati, u dinamičnim izmjenama napada dvadesetak minuta trebalo je proći do prvih prilika.

U 70. minuti prvi put je ispala iz igre zadnja linija opatijske obrane, prvo je Vukasović ostao sam na lijevom boku i ubacio, Marshal je pogriješio u procjeni, Barišić je  udarcem glavom loptu poslao tik uz lijevu Prskalovu vratnicu.

Odmah na drugoj strani Opatija je izašla na nepostavljenu gostujuću obranu.

Pejanović se dobro otvorio Kašikoviću na ulasku u kazneni prostor, snažno je Pejanović udario loptu zdesna, Ilinčić je odbio natrčalom Furijanu, koji je skrenuo loptu ulijevo gdje je sam ostao Kordić, najbolji strijelac Opatije ove godine iz blizine je mirno loptu poslao u mrežu - 1:0.

U nastavku utakmice Opatija je odmah zauzela obrambeni gard, koji ove godine izgleda čvršće od stijena na Kantridi.

Više od dvadeset minuta pokušavali su gosti pronaći prolaz kroz opatijski gustiš, ni jednom igrači Opatije nisu pogriješili pod pritiskom, iskusni Prskalo nije imao konkretnog posla iako je lopta stalno letjela po kaznenom prostoru...

Početkom ove godine Opatija je definitivno dobila momčad koja igra najbolji nogomet u ligi!

Pratiteljnogometa
Pristupio: 07.06.2022.
Poruka: 479
18. ožujka 2023. u 13:00

S ovakvom igrom Belišća ne može se pobijediti ni četvrtoligaš!

mbule
mbule
18. ožujka 2023. u 13:49

D. Selo protutnjalo kroz Belišće - 0:5 uz dva crvena domaćih. Kraj za Rupnika na klupi Belišća ili?

Nadam se da će Marsonia imati danas koliko toliko uspješnu tekmu protiv Mladosti.

[uredio mbule - 18. ožujka 2023. u 13:49]
JIMA
JIMA
Pristupio: 06.03.2020.
Poruka: 151
18. ožujka 2023. u 15:44

Odlična predstava Dugog Sela.Ozbiljan pristup,kvalitetna momčad i kad tad se vrati.Pozicija na tablici realna,pogotovo uz budžet koji imaju ekipe iz vrha.Samo tako dalje.Stvara se ozbiljan klub koji će sa godinama samo rasti.Pogotovo ako je naprave uvjeti za koje je grad aplicirao.