Dokazano ovisan
Pristupio: 27.06.2019.
Poruka: 13.661
18. ožujka 2023. u 23:07

U Čakovcu Međimurje - Jadran Poreč 0:1. Prvo poluvrijeme jedno od lošijih poluvremena koje sam gledao, puno previše dodavanja i sa jedne i druge strane. U nastavku se malo podigla kvaliteta nogometa ali kao da je imperativ pobjede koji su imali jedni i drugi bio previše važan da se kvaliteta nogometa podigne na neku veću razinu. U sudačkoj nadoknadi je Međimurje imalo šansu uzeti sva tri boda ali onda slobodnjak za Jadran iz kojeg se u gužvi najbolje snašao Macan i poentirao za velika tri boda gostiju i veliko slavlje.

Samo jednu želju imam, moj živote ludi, da mi Jadran prvak bude, Poreč da poludi. Potapenko_09 heroj, a ne zločinac.

Marsonia - Mladost Ždralovi 0:1.

Nikako Marsi da krene, i kao jesenas protiv drugog kluba s BJ područja, Marsa je igrom zaslužila bod, ali gosti s(p)retno nose kući sva tri boda.

U prvom poluvremenu, nije bilo neke pretjerano lijepe igre, vrijedi istaći priliku Mahmutovića u 19.minuti za domaće, kao i za goste prilike Hercega u 5. i Francekovića u 26.minuti.

U drugom poluvremenu igra se pomalo rasplamsala, bilo je prilika na obje strane, pogotovo u zadnjih 25 minuta utakmice. Prvo je igrač s brojem 9 gostiju Bamba u 65. minuti promašio okvir gola domaćina. U 69. minuti Marsa je promašila priliku utakmice. Mahmutović iz slobodnog udarca upošljava Perkovića, čiji šut odbija gostujući vratar Srbljanović, a odmah na odbijenu loptu natrčava Barišić koji se našao u poziciji iz koje jednostavno ekipe poput Marsonije moraju zabiti, ali je gostujući vratar fenomenalnom refleksnom reakcijom spasio svoja vrata. Četiri minute prije gola gostiju dolazi do izmjene kada Balentovića mijenja Zorica, koji eto u toj 81. minuti postaje tragičar ni kriv ni dužan. Mladi Šurmin je opalio po golu Marse, lopta u leđa pogađa upravo Zoricu i vara domaćeg vratara Gujića. Na prvu su svi mislili da lopta ide preko gola, međutim šok je nastao kad je ista završila u mreži domaćina. Do kraja utakmice Marsa je u 84. minuti imala odličnu priliku za poravnanje, međutim udarac Mahmutovića završio je na gredi.

Iako u Marsi dosta toga ne štima, jedan od zadnjih poteza uprave je i zabrana komentiranja članaka na FB stranici kluba, jučerašnja tekma privukla je i solidnih 400injak gledatelja. Nitko više ne zna što se može očekivati u klubu. Iako je igra bila i više nego solidna, dečki su se za razliku od Sesveta malo više potrudili, ali nije išlo. Ipak s obzirom na sve, svi se nadaju da će ostanak u 2. NL biti osiguran, a na ljeto se nešto mora drastično promjeniti u klubu, koji za početak treba biti stabilan član ovog ranga natjecanja. Iduće kolo donosi gostovanje kod Trnja, navodno opet pred TV kamerama. Kako se u šali jučer reklo, s Trnjem imamo pozitivan skor do sada, bilo bi šteta to pokvariti, ali realno u ovakvom stanju i bod s tog gostovanja bi bio premija, a o eventualnoj pobjedi da i ne pričamo.

Pratiteljnogometa
Željan dokazivanja
Pristupio: 07.06.2022.
Poruka: 476
19. ožujka 2023. u 13:40

Jako dobra utakmica obiju momčadi u Bjelovaru.

Raul2000
Raul2000
21. ožujka 2023. u 14:47

Zna netko zašto se 2 od 4 utakmice u subotu igraju u 14:00?

bakker
bakker
Pristupio: 06.04.2022.
Poruka: 192
22. ožujka 2023. u 14:47

Da vidimo stanje prijava za licence za 1.NL. Pohvalno je što je 8 klubova podnijelo zahtjev, a od toga trenutno 7 prvoplasiranih Jadran LP, Sesvete, Zrinski J., Opatija, Bjelovar, Mladost Ž., Hrvace i trenutno devetoplasirana momčad Belišća.

Pohvalio bih Jadran LP koji je očito organizacijski napredovao pa je barem podnio zahtjev za licencu za razliku od prije dvije sezone kad su bili jesenski prvak tadašnje 3.HNL-jug kada nisu niti uputili zahtjev za licencu za drugoligaški rang. Njihove bih šanse ocijenio negativnim jer mi njihov stadion ne izgleda baš uvjerljivo. Prema tome Sesvete su prvi favorit za izravnu promociju tj. povratak među drugoligaše. Zrinski Jurjevac je prošle sezone zatražio i nije dobio licencu za 1.NL i zbog toga im ne dajem im previše šansi ni ove godine, osim ako izmisle neki drugi stadion. Prema tome, Opatija, Bjelovar, Mladost, a možebitno i Hrvace su itekako u igri za dodatne kvalifikacije za 1.NL koji ne bi trebali imati problema s dobivanjem licenci.

Postupak licenciranja će nam otkriti hoće li Hrvatski dragovoljac uopće dobiti licencu čime bi iduće sezone postao novi član ove lige. Ako je ne dobiju onda će to otvoriti prostor za još jednog četvrtoligaša. Osijek II će svoje mjesto prepustiti nekome od vodećih četvrtoligaša čime održavanje kvalifikacija za popunu ove lige postaje neizvjesno i ligu bi na kraju mogao popunjavati Izvršni odbor HNS-a, a prije toga bi se opet mogli nagledati i naslušati raznih teorija i dobivenih licenci koje će na kraju ostati u zraku.

Najveća nepoznanica koju bi bilo lijepo znati je koji su sve četvrtoligaši zatražili licencu za 2.NL. Popuna ove lige će nažalost (opet) ostati u sjeni do posljednjih trenutaka, slično kao i prošle godine. To je upravo to ne želimo gledati jer se time gubi draž natjecanja i otvara prostor raznim špekulacijama.

[uredio bakker - 22. ožujka 2023. u 14:53]