Pristupio: 25.06.2018.
Poruka: 439
28. listopada 2022. u 17:37

Opatija - Hrvace 2:0

Napokon da je došla i ta utakmica gdje Opatija nije primila gol, prva u prvenstvu.

Vrlo dobra Opatija i ugašeni gosti u prvom dijelu rezultiralo je dvama pogotcima, Arsenijevića iz gužve u šesnaestercu i Ajayia šutom izvana koji je pogodio jednog igrača gostiju i promijenio smjer.

Gosti skromni bez ijedne prilike kako u prvom tako i u drugom poluvremenu, iako su u drugom poluvremenu zagospodarili sredinom terena.

Najveću, i jedinu šansu gosti su imali nakon kornera kada je Prskalo majstorski skinuo loptu iz rašlji nakon igranja Lagumdžije i spriječio autogol.

Na kraju zadovoljni domaćini s četvrtom pobjedom u nizu, i vidno je da kvaliteta rostera Opatije polako dolazi do izražaja.

[uredio pantigana - 28. listopada 2022. u 17:38]
KR2014
KR2014
Pristupio: 31.08.2014.
Poruka: 491
29. listopada 2022. u 15:06

Sesvete-Zagorec 4:0, zasluženo ali uz jedno klasićno domačinsko suđenje, valjda za svaki slučaj. Sesvete bolje počele i brzo povele 2:0, imali su inicijativu a uz to golman Zagorca Bruči brani i jedan nepostoječi penal za Sesvete. S druge strane, ne penal nego penalčina u 36 min. za Zagorec se ne svira. Jedno klasično čiščenje obje noge igrača Zagorca u zraku ali sudac je nijem. Drugo poluvreme Zagorec puno bolji, ima kontrolu, ima inicijativu. Smrekar na petercu, 200% šansa, promašaj, umjesto pod prečku lopta ko u američkom nogometu što više i što dalje. Uglavnom utakmica otvorena do70 min. kada Cetina dobiva dva žuta u jednoj akciji za dvije situacija, neznam ja to nisam još videl. Poslije toga igra se samo na gol Zagorca i na kraju 4-0. Četvrti je bio možda iz zaleđa,odavno je bilo gotovo, ali ipak nije isto izgubiti 2-1 ili 4-0. Danas se piše o raspucanim Sesvetama ali dojam je da je 4-0 ipak puno previše. Zagorec jako dobar u drugom. poluvremenu do isključenja. Sad slijede četiri bitne, Ždralovi, Trnje, Jadran Poreč i Grobničan. Ovo su utakmice istine za Zagorec, tu se treba malo popraviti. Pad je krenul u kvalifikacijama za 1NL protiv Mladosti Ždralova e pa red je i da završi na njima sljedeću subotu u Krapini.

Marsonia  - Bjelovar 0:2.

Još jedan domaći gubitak bodova od strane Marsonije, gotovo pa preslikana tekma iz 3.kola protiv Sesveta. Odmah u 5.minuti, igrač gostiju br. 9 J. Motika zabija eurogol (definitivno vrijedi vidjeti više puta). Nakon toga Bjelovar rutinski smiruje igru u prvom poluvremenu, Marsonije nema nigdje, očito ih je rani šok dobrano primirio i pa skoro izbrisao s terena u prvom dijelu. Nešto su jalovo pokušavali, ali bez ikakave konkretne prilike.

U drugom poluvremenu sasvim druga priča. Bjelovar se polako povlači u svoj dio terena, na što ga je jednim većim dijelom i naterala bolja i agilnija igra Marsonije. Pred golom gostujućeg vratara Iličevića (inače djeteta Marsonije) krenule su se redati prilike, te je prosto za ne povjerovati što je danas Mahmutović sve uspio promašiti. Jednostavno danas nije bio njegov dan, kao ni većine igrača domaće ekipe. Četiri stopostotne šanse igrači Marsonije su zapucali u 2.poluvremenu, ali je na semaforu ostalo i dalje 0:1 za goste iz Bjelovara. Kako se bližio kraj tekme domaći igrači su postajali i malo nervozniji, te ih ni lopta više nije tako slušala. Za sam kraj utakmice, debelo u sudačkoj nadoknadi Varga zabija iz kontre za 0:2 i slavlje gostujuće ekipe.

Bjelovaru čestitke na pobjedi, iako realno, bez obzira na gol u 97.min za 0:2 najpravednija bi danas bila podjela bodova.

Jedini plus danas na domaćoj strani zaslužuje Legija koja je tokom čitave utakmice bodrila domaću ekipu bez ikakvih incidenata, a tekma je odigrana 60ak minuta po relativno ok vremenu, zadnjih pola sata je magla (srećom ne kao u Osijeku), malo ipak pokvarila doživljaj i dojam tekme. Gledatelja cca. 300injak.

Marsoniji iduće kolo sljedi gostovanje kod starih znanaca iz Zrinskog, sad da li će se tu uspjeti iskupiti za ovaj današnji kiks, ostaje za vidjeti.

Ekipi Bjelovara, sretno u nastavku prvenstva i po prikazanom zasluženo se nalaze tu gdje jesu, te će uz susjede iz Ždralova, Jadran LP i Sesvete biti glavni takmaci za prvo mjesto, dok Marsoniji realno sljedi ipak borba za očuvanje statusa u ovoj ligi zajedno s ekipom iz donjeg doma.

Jadran LP – Zrinski  1:1 (1:1)

Ploče – Gradski stadion Jadranovo. Gledatelja 470. Sudac: Darko Jurčević (Cetingrad). Pomoćnici: Martina Neralić (Karlovac) i Filip Krznarić (Velika Gorica). Četvrti sudac: Patrik Pavlešić (Duga Resa). Delegat: Bruno Furač (Karlovac). Kontrolor suđenja: Marin Ivanković (Kaštel Kambelovac).

Strijelci: 0:1 – Pejić (13), 1:1 – Petrović (27)

Jadran LP: Margan, Dulaj(od 18. Manenica), Rodin, Raič, Čepo(od 77. Perić), N.Marić, M.Marić, Paponja(od 90. Jakir), Kordić, Petrović(od 90. Nikolac), Glavina(od 77. Žderić). Trener – Mišo Krstičević.

Zrinski: Stanić, Hajnali (od 90. Korov), Matković), Luiz, Salapić, Vrdoljak(od 79. Horvat), Rebenja(od 90+3. Lozić), Miletić, Raguž, Pejić (od 79.Gotovac), Tadić. Trener – Antun Labak.

Žuti kartoni: Raguž(43), Rodin(47), N.Marić(70), Rebenja(71), Miletić(72), Perić(88), Žderić(90+4).

Crveni karton: Gotovac (2 žuta u 90+1. i 90+6).

Igrač utakmice: Leonardo Petrović

Veliki broj gledatelja ne može biti zadovoljan prikazanom igrom obe momčadi. Gosti, su se pokazali kao čvrsta momčad ali kojima na ovoj utakmici nije trebala grubost i nesportsko ponašanje, koje su prikazivali većim dijelom susreta. Valjali su se po travi i nabijali lopte poslije sučeva znaka u čemu im je pomogao upravo i sam djelitelj pravde.

Prvu ozbiljniju priliku gosti su pretvorili u pogodak u 13.minuti. Sa desne strane oštar udarac prema vratima Patrica Pejića lopta je završila iza leđa domaćeg vratara Lea Margana. Novu priliku u 18.minuti gosti nisu pretvorili u pogodak jer na vratima je siguran bio domaći vratar.

U 27.minuti Leonardo Petrović poravnava rezultat na 1:1, a samo deset  minuta kasnije Ivano Čepo iz slobodnog udarca trese prečku gostujućih vrata.

Drugi dio ništa posebno nije donio osim po četiri izmjene sa obe strane, pokušaje iz poluprilika da bi se promjenio rezultat te nesigurni djelitelj pravde koji se razmahao kartonima u posljednjih dvadeset minuta gdje je pokazao 6 žutih i 1 crveni.

Na kraju neriješen rezultat je realan omjer snaga. Pločani su i sa jednim bodom zadržali lidersku poziciju.

Piše i slike: Branko Kulidžan

[uredio nips - 29. listopada 2022. u 21:39]
Šta je bura pokraj Maestrala, kad zapuva svaku mrižu para!!
Raul2000
Raul2000
Pristupio: 27.06.2019.
Poruka: 14.857
29. listopada 2022. u 22:32

Odlična utakmica između Trnja i Jadrana koja je donijela 6 golova, dosta šansi i podjelu bodova. Trnje je odlično ušlo u utakmicu i u 16. minuti je već imalo dva gola prednosti i još jednu šansu i za povećati to vodstvo. Nakon toga se Jadran budi i brzo smanjuje zaostatak i do kraja poluvremena preuzima konce igre što im donosi izjednačenje pred kraj poluvremena te se odlazi sa 2:2 u svlačionici.

Bolju igru iz druge polovice prvog poluvremena je Jadran prenio u nastavak i to mu je donijelo vodstvo u 57. minuti nakon greške domaćina. Nakon toga je Jadran imao 3 vrlo dobre šanse da poveća vodstvo i riješi utakmicu neizvjeznosti ali nisu napadači bili precizni i onda je uslijedila kazna u 88. minuti kada je opravdano dosuđen kazneni udarac za Trnje kojeg nisu iskoristili ali se lopta odbila nakon obrane gostujućeg vratara nazad izvođaču penala koji nije propustio drugu šansu i zabio za konačnih 3:3.

Na kraju ni jedni ni drugi vjerujem nisu zadovoljni sa bodom jer su oboje imali vodstvo koje su olako propustili. Jadrana sljedeće kolo opet vodi u goste kod ekipe Dugog Sela.

Samo jednu želju imam, moj živote ludi, da mi Jadran prvak bude, Poreč da poludi. Potapenko_09 heroj, a ne zločinac.

04. studenog 2022. u 22:45

U potpunosti se slažem... Čak bih i dodao da je upitno da li bi i podjela bodova bila realna😀Čak je jedan od nas dobacio da nam je nakon viđenog u drugom poluvremenu sve neugodno odnijeti bodove u Bj

05. studenog 2022. u 20:06

U zadnjih 6 kola Belišča 5 pobjedai i 1 neriješena, 16 bodova. Slijedi Bjelovar kod kuće, možemo reći, derbi kola. S novin bodovima - treće mjesto!

hase
hase
Poruka: 2.088
05. studenog 2022. u 21:28

"Dobro smo počeli, dali gol i onda prestali igrati" riječi su Bogolina,alfe i omege Opatije.

Smiješno je što su pogodak postigli u četvrtoj minuti. Ispada da su dobro igrali pune četiri minute onda stali.