NK Istra 1961 - 2025/2026
Vidi cijeli citat
Ovo mi je tako tužno za pročitati. Nepojmljivo mi je da navijaš za neki klub udaljen stotine kilometara i iz druge regije za koju te ne veže apsolutno ništa, a veseliš se porazu kluba iz županije ili grada u kojem živiš.
Vidi cijeli citat
Sve si rekao, nepojmljivo je da se navija za klubove van regije Dinamo,Hajduk jos ajde nekad su bili veliki klub,velika baza navijaca,trofeji,ali npr da istrijan navija za Rijeku to mi je tragedija..lokalpatriotizam na 0 a takvi smo kao i ljudi pogotovo labinjani,oni koji se na utakmici Istra-Rijeka deru samo sebi istarske pic*e :)
[uredio ForzaIstra🔰 - 20. listopada 2025. u 22:08]
U Istri samo Istra
ForzaIstra🔰 je napisao/la:
Vidi cijeli citat
Ovo mi je tako tužno za pročitati. Nepojmljivo mi je da navijaš za neki klub udaljen stotine kilometara i iz druge regije za koju te ne veže apsolutno ništa, a veseliš se porazu kluba iz županije ili grada u kojem živiš.
Vidi cijeli citat
Sve si rekao, nepojmljivo je da se navija za klubove van regije Dinamo,Hajduk jos ajde nekad su bili veliki klub,velika baza navijaca,trofeji,ali npr da istrijan navija za Rijeku to mi je tragedija..lokalpatriotizam na 0 a takvi smo kao i ljudi pogotovo labinjani,oni koji se na utakmici Istra-Rijeka deru samo sebi istarske pic*e :)
Vidi cijeli citat
vidiš, ja istrijanski duh nikad nebi mijenjao za dalmatinski. Ono dole je dno, zadrto, neznaju za niš osim za hajduka...lakše mi je prihvatit da istrijan voli Riku, logičnije je, nego da se prodaje regiji udaljenoj i km i mentalitetu, kojoj ne pripada...Meni je osobno bliža Slovenija i Italija, posebno koper, friuli i veneto, nego bilo koji dio hrvatske. Posebni smo i to je naše bogatstvo...Ovi ča su hajdukovci i purgeri su korijenima nevezani za Istru...možda neki, ali većina ne...052 je napisao/la:
ForzaIstra🔰 je napisao/la:
Vidi cijeli citat
Ovo mi je tako tužno za pročitati. Nepojmljivo mi je da navijaš za neki klub udaljen stotine kilometara i iz druge regije za koju te ne veže apsolutno ništa, a veseliš se porazu kluba iz županije ili grada u kojem živiš.
Vidi cijeli citat
Sve si rekao, nepojmljivo je da se navija za klubove van regije Dinamo,Hajduk jos ajde nekad su bili veliki klub,velika baza navijaca,trofeji,ali npr da istrijan navija za Rijeku to mi je tragedija..lokalpatriotizam na 0 a takvi smo kao i ljudi pogotovo labinjani,oni koji se na utakmici Istra-Rijeka deru samo sebi istarske pic*e :)
Vidi cijeli citat
vidiš, ja istrijanski duh nikad nebi mijenjao za dalmatinski. Ono dole je dno, zadrto, neznaju za niš osim za hajduka...lakše mi je prihvatit da istrijan voli Riku, logičnije je, nego da se prodaje regiji udaljenoj i km i mentalitetu, kojoj ne pripada...Meni je osobno bliža Slovenija i Italija, posebno koper, friuli i veneto, nego bilo koji dio hrvatske. Posebni smo i to je naše bogatstvo...Ovi ča su hajdukovci i purgeri su korijenima nevezani za Istru...možda neki, ali većina ne...Vidi cijeli citat
Ne znam, ja bih ovaj post izbrisao da sam na tvoj mistu..
ŠF
052 je napisao/la:
...Meni je osobno bliža Slovenija i Italija, posebno koper, friuli i veneto, nego bilo koji dio hrvatske. Posebni smo i to je naše bogatstvo...Ovi ča su hajdukovci i purgeri su korijenima nevezani za Istru...možda neki, ali većina ne...
Vidi cijeli citat
i meni je kopar bliži od pule čak, pa šta onda? da navijam za capodistriu? istrijanima svaka čast, vjerujem da je svakom navijaču hajduka van istre veliki gušt doći u istru na utakmicu. dođeš dan dva prije, uvijek imaš sajam pršuta, vinistru, uvijek ima neki agroturizam za pojest nešto, ima se šta obići i nikada nikakvih problema.
bilo je prije 20ak godina kad se hajdukovce naganjalo po puli od "domaćih", toga više nema i živi se skladno. za razliku od "ričana". realno do prije 15 godina za rijeku se navijalo u rijeci, možda 5 ljudi iz buzeta i 10 eventualno iz labina.
purgera ima 10 u umagu, 3 u bujama, 3 u puli i 2 u labinu AKO.
hajdukovaca ima od buzeta gdje je dph buzet roč, do umaga gdje je nekad bio dph, u novigradu ima dosta hajdukovaca, vrsaru da ne pričam, ima ih i u poreču, pazinu, labinu, puli, rovinju, žminju, rapcu, plominu. kad smo već kod kopra, koliko ljudi u kopru navija za hajduk, dolaze ljudi iz maribora, ljubljane, čak i lendave, skoro iz mađarske. dolaze ljudi iz trsta hajdukovci. svi oni eto su zadrti i dno dna. 80% su istrijani, pravi stari istrijani, neću im tu prezimena pisati
ali dobro, ja ću od danas navijati za capodistriu, a možda i za izolu ili jadran dekane, moram odlučit jer su mi blizu svi, a mentalite isti.
znam da je teško kad igraš doma, a više je gostujućih navijača, stvarno se ni ja nebi osjećao dobro, ali to možda govori o veličini kluba, što klub ljudima znači, a ne da su svi ljudi koji navijaju za hajduk smeća i zadrti debili
[uredio anno domini 1452 - 21. listopada 2025. u 08:36]
Vahirua je napisao/la:
052 je napisao/la:
ForzaIstra🔰 je napisao/la:
Vidi cijeli citat
Ovo mi je tako tužno za pročitati. Nepojmljivo mi je da navijaš za neki klub udaljen stotine kilometara i iz druge regije za koju te ne veže apsolutno ništa, a veseliš se porazu kluba iz županije ili grada u kojem živiš.
Vidi cijeli citat
Sve si rekao, nepojmljivo je da se navija za klubove van regije Dinamo,Hajduk jos ajde nekad su bili veliki klub,velika baza navijaca,trofeji,ali npr da istrijan navija za Rijeku to mi je tragedija..lokalpatriotizam na 0 a takvi smo kao i ljudi pogotovo labinjani,oni koji se na utakmici Istra-Rijeka deru samo sebi istarske pic*e :)
Vidi cijeli citat
vidiš, ja istrijanski duh nikad nebi mijenjao za dalmatinski. Ono dole je dno, zadrto, neznaju za niš osim za hajduka...lakše mi je prihvatit da istrijan voli Riku, logičnije je, nego da se prodaje regiji udaljenoj i km i mentalitetu, kojoj ne pripada...Meni je osobno bliža Slovenija i Italija, posebno koper, friuli i veneto, nego bilo koji dio hrvatske. Posebni smo i to je naše bogatstvo...Ovi ča su hajdukovci i purgeri su korijenima nevezani za Istru...možda neki, ali većina ne...Vidi cijeli citat
Ne znam, ja bih ovaj post izbrisao da sam na tvoj mistu..
Vidi cijeli citat
Nipošto...svako ima svoje viđenje. Istrijanska kultura nema veze sa ostatkom hrvatske. Čiji su preci od pamtivjeka tu, znaju da je tako. Meni se gadi kad vidin na šta je spala ova regija, da niti domaći puležanski u puli nesmiš govorit jer si fašista i žabar i antihrvat...Imam puno više prijatelja sa kojima se družim često po ovim regijama koje sam naveo nego u ostatku hrvatske. I to nije mržnja, jednostavno kad gren u Padovu, mogu sa padovanima naći puno više zajedničkog nego sa dalmacijom...052 je napisao/la:
Vahirua je napisao/la:
052 je napisao/la:
ForzaIstra🔰 je napisao/la:
Vidi cijeli citat
Ovo mi je tako tužno za pročitati. Nepojmljivo mi je da navijaš za neki klub udaljen stotine kilometara i iz druge regije za koju te ne veže apsolutno ništa, a veseliš se porazu kluba iz županije ili grada u kojem živiš.
Vidi cijeli citat
Sve si rekao, nepojmljivo je da se navija za klubove van regije Dinamo,Hajduk jos ajde nekad su bili veliki klub,velika baza navijaca,trofeji,ali npr da istrijan navija za Rijeku to mi je tragedija..lokalpatriotizam na 0 a takvi smo kao i ljudi pogotovo labinjani,oni koji se na utakmici Istra-Rijeka deru samo sebi istarske pic*e :)
Vidi cijeli citat
vidiš, ja istrijanski duh nikad nebi mijenjao za dalmatinski. Ono dole je dno, zadrto, neznaju za niš osim za hajduka...lakše mi je prihvatit da istrijan voli Riku, logičnije je, nego da se prodaje regiji udaljenoj i km i mentalitetu, kojoj ne pripada...Meni je osobno bliža Slovenija i Italija, posebno koper, friuli i veneto, nego bilo koji dio hrvatske. Posebni smo i to je naše bogatstvo...Ovi ča su hajdukovci i purgeri su korijenima nevezani za Istru...možda neki, ali većina ne...Vidi cijeli citat
Ne znam, ja bih ovaj post izbrisao da sam na tvoj mistu..
Vidi cijeli citat
Nipošto...svako ima svoje viđenje. Istrijanska kultura nema veze sa ostatkom hrvatske. Čiji su preci od pamtivjeka tu, znaju da je tako. Meni se gadi kad vidin na šta je spala ova regija, da niti domaći puležanski u puli nesmiš govorit jer si fašista i žabar i antihrvat...Imam puno više prijatelja sa kojima se družim često po ovim regijama koje sam naveo nego u ostatku hrvatske. I to nije mržnja, jednostavno kad gren u Padovu, mogu sa padovanima naći puno više zajedničkog nego sa dalmacijom...Vidi cijeli citat
To što ti navodiš su osobni stavovi i preferencije.
Generalizirat nebi tribalo čak ni među nogometnim plemenima a kamo šire.
Većina ljudi je tu ustvari došla pofalit i vaš grad i klub i regiju na jednoj izuzetno korektnoj atmosferi koja se mogla osjetit od noć prije utakmice do njenog kraja.
Što nije bilo uvik tako ali eto kako su Torca i Demoni našli razloge za međusobni respekt , običnim navijačima su otvorena vrata čak i obiteljskog provoda što je korist i za domaćine.
Većina ljudi koja je došla a ne pripada ultrasima je pokazala sasvim jednu drugu stranu priče , koja bi tribala bit normalna skoro bilo di a ne samo kod vas ili Vž npr.
A o tom kakvo bi mi bili da jednog dana poljudski kavez vam bude premal ... Virujen da bi se pozitivno iznenadia
vanka regule
052 je napisao/la:
Vahirua je napisao/la:
052 je napisao/la:
ForzaIstra🔰 je napisao/la:
Vidi cijeli citat
Ovo mi je tako tužno za pročitati. Nepojmljivo mi je da navijaš za neki klub udaljen stotine kilometara i iz druge regije za koju te ne veže apsolutno ništa, a veseliš se porazu kluba iz županije ili grada u kojem živiš.
Vidi cijeli citat
Sve si rekao, nepojmljivo je da se navija za klubove van regije Dinamo,Hajduk jos ajde nekad su bili veliki klub,velika baza navijaca,trofeji,ali npr da istrijan navija za Rijeku to mi je tragedija..lokalpatriotizam na 0 a takvi smo kao i ljudi pogotovo labinjani,oni koji se na utakmici Istra-Rijeka deru samo sebi istarske pic*e :)
Vidi cijeli citat
vidiš, ja istrijanski duh nikad nebi mijenjao za dalmatinski. Ono dole je dno, zadrto, neznaju za niš osim za hajduka...lakše mi je prihvatit da istrijan voli Riku, logičnije je, nego da se prodaje regiji udaljenoj i km i mentalitetu, kojoj ne pripada...Meni je osobno bliža Slovenija i Italija, posebno koper, friuli i veneto, nego bilo koji dio hrvatske. Posebni smo i to je naše bogatstvo...Ovi ča su hajdukovci i purgeri su korijenima nevezani za Istru...možda neki, ali većina ne...Vidi cijeli citat
Ne znam, ja bih ovaj post izbrisao da sam na tvoj mistu..
Vidi cijeli citat
Nipošto...svako ima svoje viđenje. Istrijanska kultura nema veze sa ostatkom hrvatske. Čiji su preci od pamtivjeka tu, znaju da je tako. Meni se gadi kad vidin na šta je spala ova regija, da niti domaći puležanski u puli nesmiš govorit jer si fašista i žabar i antihrvat...Imam puno više prijatelja sa kojima se družim često po ovim regijama koje sam naveo nego u ostatku hrvatske. I to nije mržnja, jednostavno kad gren u Padovu, mogu sa padovanima naći puno više zajedničkog nego sa dalmacijom...Vidi cijeli citat
Nemam ja ništa protiv voljenja svoga, dapače, pohvalno je, ali ne na tvoj način pljuvanja po drugima kroz loše predrasude
ŠF
Vahirua je napisao/la:
052 je napisao/la:
Vahirua je napisao/la:
052 je napisao/la:
ForzaIstra🔰 je napisao/la:
Vidi cijeli citat
Ovo mi je tako tužno za pročitati. Nepojmljivo mi je da navijaš za neki klub udaljen stotine kilometara i iz druge regije za koju te ne veže apsolutno ništa, a veseliš se porazu kluba iz županije ili grada u kojem živiš.
Vidi cijeli citat
Sve si rekao, nepojmljivo je da se navija za klubove van regije Dinamo,Hajduk jos ajde nekad su bili veliki klub,velika baza navijaca,trofeji,ali npr da istrijan navija za Rijeku to mi je tragedija..lokalpatriotizam na 0 a takvi smo kao i ljudi pogotovo labinjani,oni koji se na utakmici Istra-Rijeka deru samo sebi istarske pic*e :)
Vidi cijeli citat
vidiš, ja istrijanski duh nikad nebi mijenjao za dalmatinski. Ono dole je dno, zadrto, neznaju za niš osim za hajduka...lakše mi je prihvatit da istrijan voli Riku, logičnije je, nego da se prodaje regiji udaljenoj i km i mentalitetu, kojoj ne pripada...Meni je osobno bliža Slovenija i Italija, posebno koper, friuli i veneto, nego bilo koji dio hrvatske. Posebni smo i to je naše bogatstvo...Ovi ča su hajdukovci i purgeri su korijenima nevezani za Istru...možda neki, ali većina ne...Vidi cijeli citat
Ne znam, ja bih ovaj post izbrisao da sam na tvoj mistu..
Vidi cijeli citat
Nipošto...svako ima svoje viđenje. Istrijanska kultura nema veze sa ostatkom hrvatske. Čiji su preci od pamtivjeka tu, znaju da je tako. Meni se gadi kad vidin na šta je spala ova regija, da niti domaći puležanski u puli nesmiš govorit jer si fašista i žabar i antihrvat...Imam puno više prijatelja sa kojima se družim često po ovim regijama koje sam naveo nego u ostatku hrvatske. I to nije mržnja, jednostavno kad gren u Padovu, mogu sa padovanima naći puno više zajedničkog nego sa dalmacijom...Vidi cijeli citat
Nemam ja ništa protiv voljenja svoga, dapače, pohvalno je, ali ne na tvoj način pljuvanja po drugima kroz loše predrasude
Vidi cijeli citat
zašto nebi mogao imati predrasude? Pa da dođem do toga šta je u evropi di zbog takvih stavova muslimani imaju veća prava nego domicilno stanovništvo? Furešti su uništili duh grada i to je jedina istina. A to je posljedica upravo takvih stavova da se sve poštuje i da svi imaju prava i da se MI moramo prilagodit njima a ne oni nama. Nikad neću prežalit oca mojeg dobrog prijatelja koji je došao 50-ih godina iz Kruševca u Pulu, Vujisić prezime...taj se toliko prilagodio da je govorio samo puležanski...a to znači promijenit jezik ne dijalekt. Talijanski domicilni ko prije 100 godina...To je poštovanje i inkulturacija u društvo grada. - Najnovije
- Najčitanije


Solin još jednu godinu organizira malonogometni turnir pod nazivom 'Zlatni Pan kup Solin 2026'
12 sati•Futsal

Real Madrid aktivirao povratnu klauzulu za Nicu Paza
13 sati•Španjolski nogomet

Mathieu Acapandie nadomak potpisivanju ugovora s Hajdukom
14 sati•SuperSport HNL

Bruno Durdov došao do pogotka već u prvoj utakmici u novom klubu
17 sati•Ostale lige

Lovro Banovec službeno predstavljen u Slaven Belupu
18 sati•SuperSport HNL

Osijek doveo mlada pojačanja uoči početka sezone
18 sati•SuperSport HNL

Zvučan posao na pomolu: Pariški prvoligaš želi dovesti bivšeg menadžera Chelseaja
23 sata•Francuski nogomet

Bruno Durdov došao do pogotka već u prvoj utakmici u novom klubu
17 sati•Ostale lige

Mathieu Acapandie nadomak potpisivanju ugovora s Hajdukom
14 sati•SuperSport HNL

Real Madrid aktivirao povratnu klauzulu za Nicu Paza
13 sati•Španjolski nogomet

Osijek doveo mlada pojačanja uoči početka sezone
18 sati•SuperSport HNL

Gennaro Gattuso novi je trener Lazija, prva želja mu je Dinamov dragulj težak deset milijuna eura
2 dana•Talijanski nogomet

Simeone gubi prvu zvijezdu napada: 'Najbolja stvar za sve je transfer, želim ispuniti svoj san'
2 dana•Španjolski nogomet

Lovro Banovec službeno predstavljen u Slaven Belupu
18 sati•SuperSport HNL

Dejan Lovren napušta PAOK nakon sezone obilježene ozljedama
1 dan•Ostale lige





