Pristupio: 12.10.2011.
Poruka: 2.327
28. studenog 2016. u 06:32
Rudari susjedima iz Svetog Martina donijeli jesenski naslov

Nakon što su nogometaši Poleta iz Svetog Martina očekivano pobijedili na svojem terenu Slobodu iz Slakovca (3:1), sve su oči po pitanju raspleta borbe za naslov jesenskog prvaka Međužupanijske nogometne lige bile uprte u Varaždin i stadion Varteksa, gdje je gostovao dvostruki viceprvak ove lige zadnje dvije godine, Rudar iz Murskog Središća.

Rudari su u konačnici 'skratili' Bumbare za dva boda vrijedna naslova, završilo je 1:1 čime su Polet i Varteks jesen završili s identična 33 boda. Poletovci međutim imaju boju gol razliku (38:12 spram Varteksovih 34:16), a i u međusobnom su dvoboju slavili s minimalnih 1:0 te su tako prvi 'presjekli jesensku ciljnu vrpcu'.

Varteks je u zadnjem kolu imao ozbiljan igrački hendikep, bila je to prva ovosezonska utakmica bez sjajnog Nevena Vukmana, koji je imao neodgodive obiteljske obveze u Italiji i nije nikako mogao sa suigračima u završni čin borbe za jesenski naslov.

Uz to, Bumbare je u uvodu utakmice s Rudarom zaobišla i božica Fortuna, Varteks je naime sjajno otvorio utakmicu, imao u prvih 10 minuta tri sjajne šanse – već u 2. minuti Puclin je pucao glavom ravno u vratara pa je u 9. minuti Glavica škaricama opalio sjajno, ali je od bloka otišlo tik uz stativu, da bi samo minutu kasnije identično – od bloka u korner – otišao i dobar udarac Puclina.

I umjesto vodstva domaćih, u prvoj kontri gostiju iz Murskog Središća Rudar je dobio 0:1. Na lijevoj je strani 'ispao' kapetan Radić, uslijedio je prizemni ubačaj za natrčalog Novaka koji je iz blizine zabio.

Nastavili su varteksovci napadati, ali je 'vruće' uvijek bilo na suprotnoj strani, nakon brzih kontranapada; u 21. minuti je kapetan Rudara Dario Šoltić dobio loptu na pladnju i sa samo metar-dva raspalio preko gola, a pet minuta kasnije je Dreven nogom obranio zicer i Vurušiću. Pet minuta prije odmora je i Šoltić imao dvije dobre prilike, minutu prije odmora opet je Dreven spašavao nakon novog bijega Novaka

U nastavku – sve isto. Jalova nadmoć Varteksa i opasne kontre Rudara; u 52. minuti je Šoltić pucao u Drevena, minutu kasnije Vurušić preko gola. I onda u 58. minuti najljepši trenutak utakmice; slobodan udarac na 22-23 metra s desne strane, Medved je namjestio loptu i raspalio sjajno, desno od živog zida, u vratarev gornji lijevi kut. Prvi strijelac Varteksa i MŽNL-a jesen je završio kako ju je i počeo – eurogolom iz slobodnog udarca! U 1. kolu Slogi u Čakovcu, u zadnjem Rudaru u Varaždinu. 1:1.

Nakon poravnanja opet se pribrao Varteks i lako mogao i do potpunog preokreta. U 69. minuti je Glavica izbio sam ispred vratara, ali se spetljao, a 12 minuta kasnije je Medved prebacio vratara, ali je netko izbio s gol crte.

U međuvremenu je opet i Šoltić zaprijetio u kontri, a onda je u sudačkoj nadoknadi opet zicer imao Glavica; igrala se 94. minuta, jednu 'svijeću' je Kolarić sjajno prebacio na samoga Glavicu, ovaj isto tako prebacio vratara, ali i – promašio okvir. Scenarij iz Kučana i Dunjkovca gdje su Bumbari zabijali u sudačkoj nadoknadi ovaj se puta nije ponovio; ostalo je 1:1, na radost – Poletovih navijača.

Quisco
Quisco
28. studenog 2016. u 06:34
Vilenjak je napisao/la:
Jel ovo slika s utakmice zadnjeg kola jesenjeg dijela?

Vidi cijeli citat

ona uz članak koji sam kopiral ipak malo poboljšava sliku tribina.
da ne velim da se na ovoj ne vidi najvažniji dio utakmice; white stones.
dečki su odradili možda i najbolju utakmicu sezone. navijanje je počelo u prvim minutama utakmice i uz pauzu na poluvremenu, nije prestalo sve do kraja. svaka čast.
Quisco
Quisco
28. studenog 2016. u 06:37
Simpatičan mladić je napisao/la:
Ovo u prvom je bilo nevjerojatno što je nama Rudar radio. Mi sa formalno jednim braničem i krilima/špicama/veznima u obrani, nismo znali kako zaustaviti njihove kontre, a oni nisu znali zabiti.

iako se to vidjelo već na nekoliko prošlih utakmica, ova najbolje oslikava stanje u ekipi.
na terenu puno pokrpanih igrača (uključujući medveda koji već nekoliko tjedana igra uz velike probleme s leđima) a na klupi nemamo igrače koji bi ih mogli zamijeniti. pogotovo u veznom redu.
to je ono s čim bi se uprava trebala zabaviti kroz zimsku stanku ako hoće da osvojimo prvenstvo.

28. studenog 2016. u 17:46

ne znam dal je bilo 400 ljudi. ne brojim nikad.
ali ova slika uz članak svakak bolje pokazuje stanje na tribini.
kapelnik90
kapelnik90
Željan dokazivanja
Pristupio: 05.07.2011.
Poruka: 633
28. studenog 2016. u 17:58

pobrisani su fotošopom oni sa zabranama i mjerama opreza koji su preskakali ogradu na ZL, međimurci su u kavezu na jugu, a ovi ostali su se stisnuli jer im je bilo zima.

30. studenog 2016. u 18:12
Uvaženi forum kolega  " Q  " ! Nebih se složio sa tobom u svezi potrage za novim veznim igračima ,. jer ako otvoriš našu stranicu i klikneš na momčad poimence , budeš vidio da ih imamo cijelo čudo. Ja bih išao u potragu za drugim igračima , naravno ako postoji potreba. Nego , kaj se tiče nedjeljnje tekme. Ja bih na poluvremenu mijenjao ili rotirao bočne igrače , jer smo curili po bokovima , a to kaj nam vezni igrači igraju bočne , u to ne ulazim.Nemoj shvatiti ovo da sam pisao pod subjektivnim dojmom , nego je jednostavno tak bilo.Tak je isto bilo kad su Belog mjenjali , tj. kad su rekli da tribine bolje vide koga treba mjenjati i izvaditi iz igre nego klupa , mišljenja sam da je isto tak slično bilo i u nedjelju. Velim , to je samo moje mišljenje!