Pristupio: 12.10.2011.
Poruka: 2.327
02. ožujka 2017. u 06:45
VARTEKSOVO PROLJEĆE POČINJE NA SLOBODI
Po svemu sudeći Varteks će ovo proljeće biti domaćin na SC Sloboda, SC Jalkovec, Stadionu NK Varteks, a možda i na SC Hraščica. Uglavnom, jedno je sigurno, kreće se ove nedjelje, kada ćemo ugostiti NK Slogu iz Čakovca, na igralištu Sportskog centra Sloboda Varaždin. Početak u 15.00h.

Varteks pobjedom otvorio proljeće

Nogometaši Varteksa utakmicom sa Slogom iz Čakovca otvorili su proljetni dio u MŽNL Čakovec-Varaždin.
Zbog rekonstrukcije stadiona Varteksa, Varaždinci su svoje današnje goste dočekali na stadionu Slobode koji će uz terene u Jalkovcu biti domaćin Bumbarima ovog proljeća.

Varteksovu epizodu na Slobodi otvorilo je dijete Slobode, Romano Nježić, koji je od ovog proljeća opet član Varteksa nakon dvije sezone. Igrala se 8. minuta kad je na ulazu u gostujući kazneni prostor srušen Radić. Loptu je uzeo Spasić koji umjesto u buket igrača ubacuje povratno za Nježića, a on kroz šumu nogu pogađa suprotni kut vratara Sloge.
Blizu poravnanju rezultaa bili su gosti u 21. minuti – zaigrao se Vukman ispred svojih vrata, loptu mu krade Novko te je šalje do Marčeca koji pogađa stativu već svladanog Drevena. Tri minute kasnije Varteks je u prilici da ode na dva gola prednosti, ali poluvolej Harmicara odlazi tik iznad grede gostiju.

Pet minuta kasnije show Gorana Spasića – riješio se svog čuvara na krilu, promiješao obranu Slogu, no njegov udarac teškom mukom brani Vurušić. Gosti su u prvom dijelu svoju šansu tražili iz kontre ili prekida, jedan takav su imali u 37. minuti kad kapetan gostiju Vurušić sa samo 3 metra glavom prebacuje gol Drevena.

I dok je prvi dio donekle gledljiv, drugi dio utakmice bio je prava anti-propaganda nogometa. Obilje grešaka sa obje strane začinjene nervozom koju je unio neuvjerljivi sudac Juras. Bljesak nekakvog nogometa dogodio se u 67. minuti kad je Nježić odlično sa desne strane ubacio za Spasića koji u padu efektno glavom pogađa za 2-0. Do kraja utakmice gosti su uspjeli tek smanjiti rezultat u 87. minuti kad je Ivan Fučko iskoristio grešku domaće obrane. Sljedećeg vikenda Varteks je gost na vrućem terenu u Nedelišću.

bron-yr-aur
bron-yr-aur
Pristupio: 06.07.2011.
Poruka: 1.014
06. ožujka 2017. u 07:20

Blizu poravnanju rezultaa bili su gosti u 21. minuti – zaigrao se Vukman ispred svojih vrata, loptu mu krade Novko te je šalje do Marčeca koji pogađa stativu već svladanog Drevena.
...
udarac teškom mukom brani Vurušić. Gosti su u prvom dijelu svoju šansu tražili iz kontre ili prekida, jedan takav su imali u 37. minuti kad kapetan gostiju Vurušić sa samo 3 metra glavom prebacuje gol Drevena.