Na upravo završenoj redovnoj godišnoj Skupštini kluba, ujedno i izbornoj, izabrano je novo vodstvo kluba. Uz nove članove Izvršnog i Nadzornog odbora, izabrani su i novi čelni ljudi NK Varteks. Uskoro opširnije...

Najpopularniji navijač Varteksa, urnebesni Ljubomir Kerekeš do suza je nasmijao dvjestotinjak prijatelja i članova našeg kluba u nastavku prekrasne kulturno-sportske suradnje obitelji Kerekeš i NK Varteks.

Pristupio: 01.09.2012.
Poruka: 3.723
07. ožujka 2017. u 13:20
rijetko izgubljena sudačka trojka u utakmici koja nije mogla biti jednostavnija za suditi.
Varteksu bod na teškom gostovanju

Nogometaši Varteksa su u prvom kolu nastavka natjecanja u MŽML Čakovec – Varaždin, odigrali 0-0 na neugodnom gostovanju u Nedelišću. Teren koji je tradicionalno vruć (ne tako davno Rijeka je ispala u Kupu od Nedelišća), Bumbari su napustili zadovoljni bodom, posebno ako uzmemo u obzir teške vremenske uvjete u prvom poluvremenu, gdje je smjer vjetra išao na štetu obrane Varteksa.

U 5. minuti najveća prigoda na utakmici, kada domaćin pogađa vratnicu. Općenito je prvo poluvrijeme Nedelišće vršilo pritisak na obranu Varteksa, no bez previše izglednih prigoda. U nastavku susreta, Varteks uspostavlja kontrolu igre, a na njihovu žalost, vjetar je prestao te obrana Nedelišća nije bila na mukama prilikom ispucavanja lopte, kao što je bio slučaj s obranom Bumbara. Najveću prigodu za Varteks propustio je Medved, čiji udarac s 5 metara leđima brani golman Nedelišća.

Suđenje je okarakterizirano kao loše, na štetu obje ekipe. Spomenimo i kako je vodeći Polet pobijedio Jalžabet 3-1, te se odvojio od Varteksa na dva boda prednosti. U idućem kolu, Varteks dočekuje momčad NK Plitvica.

15. ožujka 2017. u 22:20

U posljednjoj provjeri pred nastavak prvenstva u 1. Županijskoj nogometnoj ligi Varaždin, nogometaši Ivančice pobijedili su na domaćem terenu momčad Varteksa sa 3:1, poluvrijeme 1:0.

Golove za Ivančicu postigli su Miroslav Mendaš s 11 metara, te Darko i Tomislav Jagić, dok je strijelac počasnog gola za goste bio Medved, koji je uz postignuti gol i promašio jedanaesterac.

Ivančani su odigrali jako dobru utakmicu protiv ligu više rangiranog suparnika, a posebno kvalitetnu napadački orijentiranu igru pokazali su u prvom dijelu susreta, u kojem su, uz gol Mendaša iz jedanaestarca, dosuđenog nakon prekršaja na Greguru, propustili još nekoliko vrlo izglednih pozicija.

No preizražena sebičnost, te izostanak staloženosti i mirnoće u završnicama kvalitetno razigranih akcija, razlozi su što se na odmor otišlo sa samo 1:0.

U nastavku je Ivančica nastavila dominaciju, a nju su materijalizirali dvama lijepim pogocima sredinom drugog dijela.

Najprije je Darko Jagić krasnim lobom sa oko 35 metara iskosa s desen strane, prebacio vratara Drevena za 2:0, da bi dvije akcije potom, Tomislav Jagić solo prodorom od centra igrališta, izašao sam pred Drevena i rutinirano poslao loptu ispod njega u mrežu za 3:0.

Zadnju četvrtinu susreta bolji su bili gosti i stvorili nekoliko izgednih prigoda, u jednoj od njih je domaći vratar Ivan Kaselj sjajno reagirao, a dva su puta bili neprecizni.

A u samoj završnici najprije je Medved kvalitetno primio loptu i sa 12-ak metara je iz poluvoleja poslao u donji desni kut Kaselja za 3:1, da bi u zadnjoj minuti isti igrač iz kaznenog udarca pucao pored vratiju, propustivši prigodu da Varteks dovede u minimalan zaostatak.