što im očito ne odgovara, jer ih je upravo Koprivnica (14. momčad lige) pobijedila tamo...

"između običnog koša i dobre asistencije, uvijek izabirem dobru asistenciju! to mi je draže!" - #7 Toni Kukoč
Pristupio: 12.10.2011.
Poruka: 2.327
20. ožujka 2017. u 06:32
Varteks dugo “kopao” za tri boda

Velike je probleme varaždinskim klubovima donijelo domaćinstvo grada Varaždina europskom prvenstvu za uzrast do 17 godina. Desetljeće zanemarivan, stadion Varteksa ovog proljeća krenuo je u rekonstrukciju što je značilo da će Varteks i Varaždin svoje utakmice ovog proljeća igrati negdje drugdje. Varteks je tako svoju prvu prvenstvenu utakmicu protiv Sloge odigrao na stadionu Sloboda, no spoznajom da na Slobodi travnjak nije puno bolji nego na staroj adresi kluba, u Jalkovcu, Bumbari su odlučili svoje goste iz Gojanca ugostiti u Jalkovcu.

Varteks je u utakmicu ušao furiozno i već u 2. minuti Medved je oči u oči za Kosom, ali vrtar Plitvice bravurozno brani. Iako je sam početak najavio odličnu utakmicu, to nije bilo tako. Rovovska borba većinom na polovici gostiju prekinuta je u 25. minuti još jednom velikom šansom Medveda koji sa tri metra pogađa Kosa. Osam minuta kasnije još jedna bravura Kosa – ubacio je vrlo raspoloženi Nježić sa desne strane za Soksera na 10 metara, kojem Kos odlično brani udarac te drugi pokušaj glavom.

Ipak, Kos je u 36. minuti morao potpisati kapitulaciju – Na 25 metara srušen je Medved, loptu uzima Sokser i iz slobodnog udarca skida paučinu iz Kosovih rašlji.

Primljeni pogodak poprilično je uzdrmao goste pa tri minuta kasnije Radić ostaje sam u srcu kaznenog prostora, ali njegov udarac odlazi visoko preko gola.

Drugo poluvrijeme Varteks je otvorio kao i prvo – već u 48 sekundi Sokser izlazi sam pred Kosa, ali ovaj ponovno nevjerojatno brani. Minutu kasnije opet Kos i Sokser u glavnim ulogama i opet golman gostiju odlično brani.

Nakon toga je zaiskrilo na terenu, prvenstveno zbog nelogičnih odluka glavnog suca Kramara i njegovog pomoćnika Remara. I dalje je Kos održavao goste ne životu, a najbliže golu bili su Harmicar i Broz u 53. i 54. minuti. Igra se malo primirila, Varteks nije odlučio zatvarati utakmicu pa se otvarao prostor u dubini domaće obrane. Taj prostor umalo su iskoristili gosti u 76. minuti kad je dubinskom loptom preko pola terena proigran Luka Tomašić, sjurio se praktički sam prema Drevenu, ali njegov udarac odlazi visoko preko gola.

Gosti su nakon toga krenuli po izjednačenje što Varteks koristi za brzu kontru u 82. minuti i povećanje vodstva – probio je odlično lijvo krilo Kuhar, ubacio za Medveda koji propušta loptu do Puclina kojem nije bilo teško sa pet metara ugurati loptu u gol. Minutu kasnije mogli su gosti opet utakmicu učiniti zanimljivom, no udarac Tomašića odlazi tik kraj Drevenove vratnice.

Na kraju potpuno zaslužena pobjeda Varteksa rezultatom 2:0 (1:0) pred tristotinjak gledatelja. Bumbari sljedeće subote gostuju u Ludbregu kod momčadi Podravine.

Vilenjak je napisao/la:

Nama niste...mi imamo dva stadiona svaki kapaciteta 1.000.000 gledatelja...a ti znaš ko vam je farbu odabral za dres?

Varteksu ponovno ‘derbi sjevera’

Pred nogometašima Varteksa dva su vikenda u kojima će morati puno pokazati ako žele osvojiti tron MŽNL ČK-VŽ.
Prva prepreka bilo je današnje gostovanje u Ludbregu, a druga gostovanje Poleta u Jalkovcu sljedeće nedjelje.

Prvu priliku na utakmici imali su gosti u sedmoj minuti – nakon prekida iz gužve dva puta pucao je Medved, ali Banfić oba puta nekako brani. Osam minuta kasnije Varteks vodi – ukrao je Međimorecu loptu Harmicar, u maniri Anasa Sharbinija desnom vanjskom sa lijevog krila gađa u trepavicu Medveda, koji rutinirano šalje loptu u desne rašlje vratara Podravine. Ni minutu kasnije Medved je opet sam pred Banfićem, no njegov lob udarac odlazi tek koji centimetar od lijeve vratnice.

Varteks je krenuo po drugi gol, no Podravina u 22. minuti promašuje najbolju moguću priliku – probio je lijevu stranu Sakač, ubacio nezgodno pred Drevena, a Nikola Prahić nesmotreno ruši Valjka za čisti kazneni udarac. Izvođenja kaznenog udarca prihvatio se Nikola Valjak, no Dreven fantastično vadi loptu iz svog desnog kuta. Minutu kasnije opet Dreven i Valjak u glavnim ulogama, Valjak odlično puca iz poluvoleja, Dreven još bolje brani. Treći ogled Dreven i Valjak imali su u 36. minuti – nevjerojatno je pogriješio Nježić, gurnuo loptu Valjku u for, ovaj se sjurio sam prema Drevenu, no Dreven opet nevjerojatno brani.

U drugi dio ušlo se s očekivanjim da će Podravina jurnuti po izjednačenje jer su izgledali sve bolje kako se bližio kraj prvog dijela, ali od toga nije bilo ništa.
Dapače, Podravina je uskoro ostala s igračem manje jer je drugi žuti karton u 50. minuti dobio Premec. Minutu kasnije Kuhar je mogao odvesti goste do 0-2, no lopta odlazi malo poviše grede, da bi u 55. minuti Banfić odlično izvadio slobodnjak Medveda. U 64. Medved je izbacio Kuhara oči u oči sa Banfićem, no napadač Varteksa pogađa domaćeg vratara. Nakon toga nije se vidjelo da Varteks ima igrača više, igra se umirila do 77. minute kad je Medved sve napravio za Harmicara, a ovaj sa desetak metara tek dobro protegnuo Banfića. Dreven i Valjak svoj četvrti ogled imali su u 81. minuti – Valjak puca sa 17 metara, Dreven vadi ispod grede. Medved je u 89. pripremio priliku Spasiću, ovaj sa 16 metara pogađa Banfića.

Na kraju zaslužena pobjeda Varteksa pred tristotinjak gledatelja, u atmosferi kakvu ponekad ni u Varaždinu nema.

Weasley
Weasley
Pristupio: 04.01.2009.
Poruka: 30.936
26. ožujka 2017. u 13:31
Quisco je napisao/la:
 Osam minuta kasnije Varteks vodi – ukrao je Međimorecu loptu Harmicar, u maniri Anasa Sharbinija desnom vanjskom sa lijevog krila gađa u trepavicu Medveda, koji rutinirano šalje loptu u desne rašlje vratara Podravine.