Vilenjak
Moderator
Pristupio: 10.11.2003.
Poruka: 89.117

pise da je bilo 1000 ljudi,ovo je tocno na pcoetku utakmice,jos je bilo nesto liojevo,i malo tamo iza gdje sam ja bil

NK Varteks, NK Varaždin, nogomet

Varaždinsko 'finale Lige prvaka' igralo se u Jalkovcu u srijedu, a u njemu su Varteks i Varaždin odigrali neriješeno pred gotovo tisuću gledatelja, uz odličnu atmosferu, gdje su navijanju doprinijeli neumorni White Stonesi.

Radilo se o polufinalu Županijskog kupa, a ulazak u finale znači ulazak u Hrvatski kup, što je jedina prigoda za pokazivanje na nacionalnoj sceni.

Oba trenera imala su podosta 'glavobolja' uoči utakmice, Terzić bez Vukmana i Cvetka, a Kastel je igrao bez četvorice igrača.

Unatoč tome Varaždin je bolje ušao u utakmicu, sukladno ulozi favorita, preuzeo je terensku incijativu, dok je borbeni Varteks, osokoljen svojim navijačima, solidno parirao u prvom dijelu i pokušao iznenaditi polukontrama.

Jedna od takvih urodila im je plodom, kada je Sokser prebacio obranu Varaždina koja je neuspješno namještala zaleđe, a Medved potvrdio odličnu golgetersku formu, za veliko slavlje White Stonesa.

Što se tiče prigoda Varaždina, najbolju je tek predkraj prvog poluvremena imao Šafarić, no pucao je pored gola.

U prvih 45 minuta, sveukupno gledajući, bio je to vrlo dobar nogomet, obzirom na 'grbavicu' Jalkovca. Malo je dobar dojam narušila tenzija predkraj poluvremena, kada je došlo do naguravanja igrača kod sraza Spasića i Martinage. Smirivao je Šafarić i dobio (ne)očekivanu porciju 'vrijeđanja' od dijela igrališta na kojem su bili White Stonesi.

To kao da je bilo uvod u nastavak igre, u kojem su navijači podivljali nakon jedne akcije, u kojoj je Conjar, nakon što je bio fauliran 'odalamio' Kuhtu. Sudac Babić je pokazao (samo) žuti karton. Varaždin je bio dominantnija ekipa i u nastavku igre, a polako se stezao obruč oko Drevenovog gola.

Jedna akcija u 76. minuti urodila je plodom. Jertec je ušao u kazneni prostor, ubacio u sredinu, gdje se lopta odbijala kao u biljaru, da bi se na kraju Radić skrenulo loptu prema svojem golu, gdje se od stative odbila u gol.

Svega nekoliko minuta kasnije odlična prigoda za Varteks, no Medved nakon odličnog prodora po lijevoj strani puca pored gola.

Možda i najbolju prigodu imao je Varteks pet minuta prije kraja, kada jedan 'slobodnjak' Medveda umalo završava u golu. Završilo je neriješenim rezultatom, što daje šansu u uzvratu za obje ekipe.

- Čestitke i jednim i drugim igračima, mi smo rano poveli, znali smo gde je Varaždin najjači. Uspjeli smo ih zadržati daleko od gola, što nam je bio najveći cilj. Mislim da imamo šanse i u uzvratu, dat ćemo sve od sebe. Navijači su nam uvijek 12. igrač, vjerujem da će tako biti i u uzvratu, gdje je Varaždin ipak lagani favorit – kazao je nakon utakmice trener Varteksa Izet Terzić.

Zadovoljni mogu biti i gosti, jer su na 'teškom' gostovanju izvukli neriješen rezultat. Mora se priznati da su igrači Zorana Kastela dobro igrali, imali dominaciju na terenu

- Imamo u subotu važnu utakmicu, potom još jednu, a tek onda slijedi kup. Vjerujem da ćemo se do onda oporaviti igrački, da ćemo imati i više igrača na raspolaganju. Kup nam dosta znači, šanse su podjednake u uzvratu – kazao je Zoran Kastel, trener Varaždin.

Uzvrat je na rasporedu 30. svibnja, na stadionu Varteksa. Bit će to varaždinsko finale lige prvaka, prije finala kupa između Varteksa i Dinama.

kak i oni s 1000 ljudi na uakmici
Na Slobodi se bude igralo,ne mislis valjda da bi dali da se igra na Varteksu prije finala Hrvatskog kupa
17. svibnja 2017. u 22:34
Vile ljubavi, jel tko Šafariću A rekao u prvom dijelu? Nije. Dok je izlazio van pravio se pametan pa je takav tretman imao u drugom poluvremenu. Normalna stvar.
A ovo sve što si ti napisao...jesu se usrali? Jesu. Cilj opravdava sredstvo. Pa ne igramo prvi put ovakve utakmice
I daj si zguglaj pojam legenda, po ovim tvojim standardima je i Vili iz Contre legenda.
NK Varteks:Varazdin 1:1

malo o utakmici,ja iskreno ovaj put Varteksu skidam kapu,najiskrenije,pojeli su ljude takticki,ovakav teren,ziva grbavica,napumpali su loptu na barem 92 bara,koja je skakala,i kad je god ko glavom igral mene je zabolelo,kak je tek igracima bilo.tolku napaljenost kod domacina ja nisam videl,niakda,da su tolko igrali protiv drugih,imali bi barem 10 bodova prednosti.Svaka cast ozbiljno to mislim,.Varazdin je tehnicki bil superiorna ekipa,nisu igrali jagacic,Golik,Kresinger je tek usel na kraju utakmice zadnjih 25 min.Znaci neka 26 minuta,doslovno prvi udarac po golu,naravno Medved 1;0,daleko najjaci napadac ove lige,a mislim da bi isto 25 golova zabil i u 3.HNL istok i da bude.Varazdin je loptu imal barem 70% puno su jaci bili,ali kaku su domacini trcali,igrali na ivici regularnog,to nije istina,tak se i igra protiv jacih ekipa da budem iskren.Varazdin je izjednacil iz nekog odbijanca de si je Jalkovec azbil sam autogol.Ono kaj je bilo meni van svake pameti,je konstantno skandiranje Šafaricu da je peder,povici ubij,gazi,trgaj..slual,gledal vjeroval nisam,naime to su sve bivsi Varteksovci onog pravog Varteksa.Ono kaj me razocaralo bil je broj koji je nazocio,duplo manje nego protiv Poleta,nekih 400-500 ljudi,znam da ce napisati barem 1000,to je vec normalno.Ljudi su se cudili,cemu ovakva mrznja,koemntari su bili,koji je kurac ovima,pa tu igraju Varteksove legende,Safaric,Jertec,Simek...ovih par mladjih iz Varazdina,jako se usralo iskreno:evo ovo su recimo statusi sa sluzbenih stranica WS:

4 sata je ostalo do utakmice sezone u kojoj NAŠEM VARTEKSU na noge dolazi kladioničarski kolektiv iz Zagrebačke 94 i njihovo kriminalno rukovodstvo.
Sve pripreme i akcije za derbi su završene te još jednom prilikom pozivamo sve navijače Varteksa da dođu i glasnim navijanjem jasno pokažu "tko je gazda u gradu".

Okupljanje navijača Varteksa počinje od 16h na igralištu u Jalkovcu i naglašavamo na što raniji dolazak kako bi navijanje i pritisak počeli već od zagrijavanja igrača.

JEDAN GRAD, JEDAN KLUB!

GRAD KOJEG VOLIM, KLUB KOJEG NEDAM!

Palila se danima atmosfera,gledam stranice Varazdina  najava utakmica;

mislil sam da bu napaljena atmosfera,iskreno niti u snu se nisam,nadal da bude ovako naelektrizirano
Tamo u JAlkovcu na selu,rijetko ko moze dobiti dok je takva atmosfera,zalosno je samo kaj su White Stonesi i neki radili bivsim igracima.Najjaci komentar nekog kretena je biol Kastelu da je seljacina...Iskreno MEdved i Dreven su 2 takva igraca na golu i napadu koje VArazdin nema,bez obzira na puno kvalitetnije igrace.Kaj je Jertec radil,to je bila milina.Ljudi koji su navijalio tamo za Varazdin,ocito ne prate FB niti su svjesni,jer su se svi cudili kak su ovi napaljeni.Odlicna je utakmica bila,mislim da na Slobodinom terenu,Varteks nema velke sanse,normalan rteren,normalna lopta..al nikad ne reci nikad,svaka cast na borbi.zeljno iscekujem uzvrat

Ja bi ovaj izvještaj stavil na službene stranice kluba, svaka čast. Sve je bilo navijački opravdano, nema mjesta za ljutnju, Šafa, Jerta, Kres su ostali normalno poslije tekme niko se ne srdi ništ.