pošto je simpatični konačno imal slobodnu nedjelju i bill na temi, očekum izvještaj za sve zainteresirane.
[uredio Quisco - 14. svibnja 2017. u 19:53]
Quisco
Quisco
15. svibnja 2017. u 05:32
Treća pobjeda Varteksa u nizu za povratak na drugo mjesto

Kriza u koju su upali nogometaši Varteksa nakon poraza od Poleta iz Svetog Martina koji je ovog vikenda matematički osigurao naslov prvaka, očito je iza Varaždinaca.

Nakon četiri kola bez pobjede, momčad Izeta Terzića povezala je tri pobjede i stabilizirala se na drugom mjestu koje bi trebalo voditi u kvalifikacije za popunu 3. HNL Istok.

Nakon pobjeda protiv Pušćina i Slobode iz Slakovca, danas su Varaždinci tri boda odnijeli i s gostovanja u Nedeljancu. Bilo je to puno lakše od očekivanja i može se reći da je ekipa Damira Maretića danas pala bez ispaljenog metka.

Do 22. minute četristotinjak okupljenih gledatelja moglo je uživati u lijepom sunčanom danu, a onda su gosti krenuli – prvo je Medved sa 17 metara poslao loptu tik iznad grede danas odlično raspoloženog Mikića, da bi minutu kasnije Spasić bio neprecizan na asistenciju Medveda. Devet minuta kasnije Spasić probija desnu stranu, šalje loptu do Medveda, ali njegova lopta odlazi preko gola Nedeljanca.

Agresivnost gostiju urodila je plodom u 34. minuti – Nježić odlično krade loptu domaćoj veznoj liniji, šalje do Soksera koji se sjurio prema Mikić no ruši ga obrana Nedeljanca na 18 metara. Loptu uzima Tomislav Medved i šalje preko zida iza leđa nemoćnog Mikića za svoj 24. gol u prvenstvu.

Domaćin prvi put prijeti u 37. minuti nakon kornera, ali udarac Kučka glavom nije bio prevelika prijetnja za gol Drevena.

Dvije minute prije isteka prvog poluvremena gosti su mogli sve riješiti – Medved je s lijeve strane poslao loptu pred gol Nedeljanca, Sokser oči u oči s Mikićem promašuje loptu, ona dolazi do Spasića kojem Mikić fantastično skida udarac za deset metara.

U istom tonu nastavilo se i u drugom dijelu – već u 47. minuti Medved je sam pred Mikićem, no njegov udarac odlazi tik kraj vratnice Nedeljanca. Šest minuta kasnije opet Mikić brani Medvedu kojeg je ovaj puta odlično proigrao Sokser. U 58. minuti domaćin je najozbiljnije zaprijetio na utakmici – slobodni udarac Štefulja čija je lopta dobila čudnu putanju Dreven u zadnji trenutak šalje u korner. Igra se malo primirila do 73. minute kad Spasić izlazi sam pred Mikića, no ovaj opet odlično brani.

Četiri minute kasnije Mikić je ipak morao u mrežu po loptu – s desne strane je ubacio Harmicar, najviši u skoku je Broz pa lopta dolazi do Radića koji je šalje iza nemoćnog Mikića za konačno rješenje utakmice.

Minutu kasnije Medved je mogao povisiti vodstvo, ali opet je Mikić na mjestu, isto kao i pet minuta kasnije kad opet brani šut Medveda. Svoju odličnu partiju domaći vratar zaključio je obranom šuta Markoviću koji sa samo 5 metara nije svladao Mikića.

Pristupio: 01.09.2012.
Poruka: 3.723
15. svibnja 2017. u 12:57
Quisco je napisao/la:
Vidi cijeli citat

čitajući forum očekivao sam ekipu koja se raspala kao pita od govana i Upravu kluba toliko razjedinjenu da jedni gledaju utakmicu iz Gojanca, a drugi iz Vidovca, a kad ono šok. Nedeljanec nam nije napravio šansu, a uprava na kupu u veselom raspoloženju.
Quisco
Quisco
16. svibnja 2017. u 05:53
U srijedu peti derby della Varaždin

Na ostacima uništenog varaždinskog prvoligaša koji je konačno krahirao 2012. godine nastala su dva nova kluba koji danas pretendiraju da vrate prvoligaški nogomet u Varaždin.

Godinu dana prije, u svibnju 2011, navijači su pokrenuli svoj klub, NK Varteks, da bi godinu kasnije svoj klub pokrenuli oni koji su sahranili bivši Varteks. Klubu je dobio ime NK Varaždin Škola Nogometa, koje se prošlog ljeta mijenja u NK Varaždin.

Varteks i Varaždin ŠN već u prvoj sezoni završavaju u istoj ligi pa do prvog ogleda mrskih neprijatelja dolazi u jesen 2012. U epskoj utakmici pred 4000 gledatelja Varteks pobjeđuje 2-1 i trasira svoj put ka osvajanju lige te sezone. Varaždin je još teže stradao na proljeće 2013. kada Varteks rješava utakmicu u prvih 25 minuta i odnosi 0-3 pobjedu.

Iako su ogledi klubova sa sličnim pričama rijetki, Varteks i Varaždin novu priliku za ogled imali su u ljeto 2014. kad su klubovi opet u istoj ligi, ovaj put 1. Županijskoj. Varaždin u napetoj utakmici odnosi pobjedu 3-2, u toj sezoni uzima naslov prvaka 1. ŽNL, no u proljeće 2015. Varteks uzima treći skalp Varaždina kad je u Jalkovcu 2-1 za Bumbare.

Ove srijede Varteks i Varaždin spojio je Županijski kup, tj. njegova prva polufinalna utakmica koja ne dolazi u idealan trenutak ni za jednu ekipu. I jedni i drugi oprostili su se od naslova prvaka u svojim ligama. Na klupama su slijedom toga tek nekoliko kola novi treneri, Terzić i Kastel, koji su naslijedili Vidačeka odnosno Mumleka, koji nisu ispunili zahtjeve svojih Uprava. Osim toga oba trenera muku muče s rekonvalescentima i ozlijeđenima pa je upitno koga će poslati na Jalkovečku grbavicu.

Unatoč svemu gosti u ovaj ogled ulaze kao veliki favoriti. Cijeli niz prekaljenih prvoligaških igrača ne bi smio pokleknuti pred atmosferom koju će zasigurno prirediti White Stonesi koji zadnjih dana podižu atmosferu u gradu za meč u srijedu.

Simpatičan mladić je napisao/la:

Nemoj se bahatiti. Ak ne dobijemo sutra opet budeš radil 15 sati na dan jedno tri tjedna.
16. svibnja 2017. u 16:31
Kajgod.
Sad kad sam vidio da je moj izostanak sa foruma toliko ljudi zabrinuo, uzeli smo u preduzeću još jednoga da sam ja na svaki match day slobodan.
Kajgod.

Što ti je gazda...jedan gazda uzme dodatnog zaposlenika kako bi drugi mogao pratiti utakmice navijačkog kluba
MCOIS
16. svibnja 2017. u 16:48
xavier je napisao/la:
Kajgod.

Navijački klubovi zamašnjak razvoja RH. Fino ste to primjetili uvaženi kolega.
NK Varteks:Varazdin 1:1

malo o utakmici,ja iskreno ovaj put Varteksu skidam kapu,najiskrenije,pojeli su ljude takticki,ovakav teren,ziva grbavica,napumpali su loptu na barem 92 bara,koja je skakala,i kad je god ko glavom igral mene je zabolelo,kak je tek igracima bilo.tolku napaljenost kod domacina ja nisam videl,niakda,da su tolko igrali protiv drugih,imali bi barem 10 bodova prednosti.Svaka cast ozbiljno to mislim,.Varazdin je tehnicki bil superiorna ekipa,nisu igrali jagacic,Golik,Kresinger je tek usel na kraju utakmice zadnjih 25 min.Znaci neka 26 minuta,doslovno prvi udarac po golu,naravno Medved 1;0,daleko najjaci napadac ove lige,a mislim da bi isto 25 golova zabil i u 3.HNL istok i da bude.Varazdin je loptu imal barem 70% puno su jaci bili,ali kaku su domacini trcali,igrali na ivici regularnog,to nije istina,tak se i igra protiv jacih ekipa da budem iskren.Varazdin je izjednacil iz nekog odbijanca de si je Jalkovec azbil sam autogol.Ono kaj je bilo meni van svake pameti,je konstantno skandiranje Šafaricu da je peder,povici ubij,gazi,trgaj..slual,gledal vjeroval nisam,naime to su sve bivsi Varteksovci onog pravog Varteksa.Ono kaj me razocaralo bil je broj koji je nazocio,duplo manje nego protiv Poleta,nekih 400-500 ljudi,znam da ce napisati barem 1000,to je vec normalno.Ljudi su se cudili,cemu ovakva mrznja,koemntari su bili,koji je kurac ovima,pa tu igraju Varteksove legende,Safaric,Jertec,Simek...ovih par mladjih iz Varazdina,jako se usralo iskreno:evo ovo su recimo statusi sa sluzbenih stranica WS:

4 sata je ostalo do utakmice sezone u kojoj NAŠEM VARTEKSU na noge dolazi kladioničarski kolektiv iz Zagrebačke 94 i njihovo kriminalno rukovodstvo.
Sve pripreme i akcije za derbi su završene te još jednom prilikom pozivamo sve navijače Varteksa da dođu i glasnim navijanjem jasno pokažu "tko je gazda u gradu".

Okupljanje navijača Varteksa počinje od 16h na igralištu u Jalkovcu i naglašavamo na što raniji dolazak kako bi navijanje i pritisak počeli već od zagrijavanja igrača.

JEDAN GRAD, JEDAN KLUB!

GRAD KOJEG VOLIM, KLUB KOJEG NEDAM!

Palila se danima atmosfera,gledam stranice Varazdina  najava utakmica;

mislil sam da bu napaljena atmosfera,iskreno niti u snu se nisam,nadal da bude ovako naelektrizirano
Tamo u JAlkovcu na selu,rijetko ko moze dobiti dok je takva atmosfera,zalosno je samo kaj su White Stonesi i neki radili bivsim igracima.Najjaci komentar nekog kretena je biol Kastelu da je seljacina...Iskreno MEdved i Dreven su 2 takva igraca na golu i napadu koje VArazdin nema,bez obzira na puno kvalitetnije igrace.Kaj je Jertec radil,to je bila milina.Ljudi koji su navijalio tamo za Varazdin,ocito ne prate FB niti su svjesni,jer su se svi cudili kak su ovi napaljeni.Odlicna je utakmica bila,mislim da na Slobodinom terenu,Varteks nema velke sanse,normalan rteren,normalna lopta..al nikad ne reci nikad,svaka cast na borbi.zeljno iscekujem uzvrat