Seattle je napisao/la:
Mozda nije za ovu temu ali otkud odjednom Turcima novci. Prije par godine na rubu bankrota, lira nikad slabija... Ko ulaze u njihov nogmet? Isto vrijedi za Shakthar. Pa nemaju ni stadiona a kod njih Brazilaca ko da rata nije nikad bilo.
Vidi cijeli citat
Za Turke nisam pretjerano upućen, ali većina ulaganje se odnosi na Fener i Galatu. Feneru je predsjednik Ali Koč, težak koju milijardu. I još dolazi iz najbogatije turske obitelji. Jedno vrijeme je zbog UEFA-e i FFP-a razmatrao odjebat Europu i sastavit turski dream team koji bi izdominirao ligom.
U Galati je predsjednik Dursun Özbek. O njemu samo znam da ima neki lanac hotela.
Vlasnik Šahtara je Rinat Ahmetov. Vlasnik svega i svačega, a sad je vjerojatno najpoznatija uništena tvornica čelika Azovstalj. Prije rata vrijedio 14 milijardi, sad mu ostalo "samo" 8 tako da novac nije problem. Problem su uvjeti u koje dolaze ti mladi Brazilci pa su rezultati razočaravajući. Prošle godine nisu ni drugi završili. Dinamo i Oleksandrija, uglavnom na ukrajinski pogon, završili ispred njih.
I naprijed plavi...