Ostale lige

ian wright
ian wright
Moderator
Pristupio: 19.05.2005.
Poruka: 67.893
11. veljače 2019. u 10:24

Seattle je napisao/la:
ian wright je napisao/la:
u nedjelju se igra derbi protiv Crvenih Kmera

ide se

Vidi cijeli citat
U zadnjoj minuti i to iz penala.  Bas vam ne ide.  Teska ce biti sezona.
Vidi cijeli citat


 

trenutak prije gola:

 

 

sam penal govori kakva je to bila utakmica: 90. minuta, Sparta ima loptu, komičan pokušaj nabacivanja, lopta ide preko svih igrača i preko gola, ali na drugoj strani šestanesterca dva igrača u klinču. Spartanac pada na travu, sudac odmah svira penal. Jedva je dočekao. Frydek izvodi penal, puca katastrofalno, ravno u golmana, a ovaj umjesto da loptu odbije negdje u stranu, odbije ravno ispred sebe, naletava Frydek i zabija iz tog odbijanca

 

inače utakmica koju nitko nije zaslužio dobiti. Sparta jalova, mi uobičajeno sramežljivi. Danas se mediji slažu da je trebao biti sviran penal za nas u prvom poluvremenu, a jbga

 

publike su izbrojali 11 625, a iz moje perspektive su se tribine činile pune. Očito je u donjim dijelovima ispod nas bilo poluprazno

 

 

 

 

atmosfera na Sparti je uvijek čudna. Oni bi morali biti prvi s 20 bodova prednosti i svaku tekmu pobjeđivat s 4:0, a da bi se osjetio nekakav pozitivni duh. Ultrasi se deru nešto svoje, ali ih ostatak tribina ne slijedi jer su uvijek posvađani međusobno ultrasi-ostale tribine, s igračima, trenerima, ultrasi-međusobno i s cijelim svijetom. Jučer su počeli fućkat oko 35. minute jer Sparta nije vodila s dva-tri razlike. Naravno, situaciji ne pomaže ni loša igra, glupi trenerski potezi (u 60. je izvadio Kangu, jedinog njihovog igrača koji nešto može izmisliti na terenu. Tada sam počeo vjerovat da ovo možemo i dobiti). Tamo oko 70. minute je kolektivno sa svih tribina zaorilo "Ščasny ven!" (Ščasny je trener), fućkalo se, uzdisalo nakon svakog pogrešnog dodavanja, izlazi Kanga, a ultrasi mu fućkaju, ostatak stadiona plješće. Zabili su penal u 91. minuti, a deset sekundi nakon toga je opet cijeli stadion skandirao "Ščasny ven!" U takvoj atmosferi su vrlo rijetke koreografije, ultrasi zapale desetak baklji i to je to

 

 

jedino mi izgleda kao okej ideja kad prije utakmice izađu na teren s velikim zastavama. Svaka zastava predstavlja jedno veliko udruženje navijača Sparte izvan Praga

 

 

na slici je samo jedan dio sa zastavama. Ima ih i ispred glavne tribine

Obrisan korisnik
Obrisan korisnik
Pristupio: 20.01.2017.
Poruka: 7.519
11. veljače 2019. u 11:21

Danas igraju HSV-Dynamo Dresden i dolazi 7000 navijača Dresdena3 policija na nogama, naravno rekli su da neće tolerirati nikakve oblike nasilja i moglo bi biti jako zanimljivo!

ian wright
ian wright
Moderator
Pristupio: 19.05.2005.
Poruka: 67.893
11. veljače 2019. u 18:46

počela je i liga. Prvo kolo je odigrano po hladnom vremenu, pa je posjeta na stadionima bila skromna. Vrijeme je hokeja, biatlona, skijaških skokova, SP u skijanju, a ne nogometa

 

prije nego što prođemo događanja, treba objavit sretnu vijest da je liga dopustila klubovima da od sljedeće sezone imaju tribine stajanje 37

naravno, trebat će ispunit 372 razna uvjeta što se tiče sigurnosti, stajanje će biti samo na tribinama iza golova (ako klub ima tribinu iza gola) i preporuča se klubovima da dobro razmisle prije nego što krenu skidat stolice jer u Uefinim natjecanjima stajanja i dalje nema

 

za Doliček je to dobra vijest jer kao prvo, Uefini kupovi nas baš nešto ni ne zanimaju, a kao drugo, tamo stolice nikad ni nisu postavljene do kraja, a stadion je dobijao licencu kao "objekt u izgradnji"

 

 

 

20. kolo:

 

Sigma - Jablonec 1:2 (2500)

Dukla - Banik 1:1 (2900)

Liberec - Pribram 4:0 (3300)

Karvina - SFC Opava 1:1 (3200)

Mlada Boleslav - Viktoria 1:1 (3500)

Zlin - Slovacko 0:1 (4100)

Slavia - Teplice 2:0 (10 800)

Sparta - Bohemians 1:0 (11 600)

 

 

 

Slavia je vrlo teško prošla preko u zimskom roku oslabljenih Teplica (napadač otišao u Hearts, a stoper u Slaviju). Stvarali su šanse, pogađali prečku, ali obrana gostiju je probijena tek iz penala u 82. minuti. Ostalo je dovoljno vremena da zabiju još jedan gol, tako da ispada da nisu dobili samo zbog penala. I Slavia ima gust program jer u četvrtak dolaze Belgijanci, a u nedjelju se igra derbi prvenstva u Plzenju

 

očekivalo se i da će Viktoria krenuti s tri boda, po uobičajenom receptu "teško, neatraktivno, jedva, ali ipak". Gol je zabila novopridošla kombinacija Kayamba kao desno krilo i Beauguel kao panj u špici, ali osim toga nisu pokazali ništa. Domaći su izjednačili iz penala, gostima se čini se trajnije ozlijedio prvotimac na stoperskoj poziciji - Hejda, Slavia je pobjegla za još dva boda - slab vikend za Viktoriju. U četvrtak Dinamo i onda u nedjelju juriš na Kineze. Na muci se poznaju junaci

 

mali praški derbi smo već prošli, a zabilježimo da se odigrao i mali šleski derbi Karvina - Opava. To je sve što treba reći o toj utakmici. Igrao se i dalekoistočni derbi Zlin - Slovacko. Pivarnik je krenuo porazom na klupi Zlina. Ako sjebe i ovo, ode mu karijera nizbrdo (čitaj: u Slovačku)

 

Banik je nadigrao Duklu, ali nije uspio doći do drugog gola, a Sigma je pomalo neočekivano vrlo loše otvorila proljeće domaćim porazom od Jabloneca. Sljedeći vikend nas zato čeka utakmica visokog rizika Bohemians - Sigma. Tko izgubi, polako ulazi u "panic mode". Pribram je nastavio u ležernom tonu, pa je ovaj put primio 4 komada od Libereca, a koji je u cijeloj dosadašnjoj ligi zabio 17 golova. Četvrti gol je dao novopridošli Libor Kozak, a novinari nisu propustili priliku da ga pitaju osjeća li se blizu reprezentacije 47

 

ono, lik je na bolovanju već pet-šest sezona, u međuvremenu je odigrao pet utakmica bez zabijenog gola, došao je u Liberec, zabio zadnji i nebitni gol protiv tamo nekog Pribrama i odmah ga pitaš je li spreman za reprezentaciju. Ludilo & bjesnoća

 

 

Strijelci:

19 - Komličenko MBL

11 - Stoch SLA

10 - Beauguel PLZ (9 za ZLN)

9 - Doležal JAB, Tetteh SPA

 

 

Asistenti:

7 - Hušbauer SLA, Travnik JAB

6 - Prikryl MBL, Stoch SLA, Holzer OVA, Stanciu (ex-SPA, nema ga više)

5 - ima ih puno

 

Dodavanja za gol-šansu:

35 - Stanciu (vidjet ćemo koliko će trebat da ga netko prestigne)

27 - Ševčik (sve za LIB, sada je u SLA)

26 - Jovović JAB

25 - Zmrhal SLA

u prvih 10 SLA ima petoricu igrača, od toga je dva (Ševčika i Masopusta iz JAB) dovela ove zime

 

 

Parovi sljedećeg kola:

Teplice - Boleslav 1, Bohemians - Sigma 1, Pribram - Zlin 0, Slovacko - Karvina 1, Banik - Liberec 1, Jablonec - Opava 1, Viktoria - Slavia 0, Dukla - Sparta 2

 

 

[uredio ian wright - 11. veljače 2019. u 18:46]
arcturus
arcturus
Mali dioničar
Pristupio: 05.11.2012.
Poruka: 7.572
11. veljače 2019. u 19:48

Znači Plzen slabo i još im dolazi Slavia za vikend. Ovo moramo iskoristiti.

Deda is back to stay.
dave76
dave76
Željan dokazivanja
Pristupio: 24.01.2011.
Poruka: 139
12. veljače 2019. u 12:30

21.kolo

 

NAC – AZ 0:3 (18 205)

Heerenveen  -Zwolle 1:1 (19 822)

Heracles – Ajax 1:0 (12 080)

Feyenoord – De Graafschap 4:0 (40 000)

VVV – Willem II 2:1 (6 134)

Fortuna – Excelsior 4:1 (8 479)

Emmen – ADO 3:2 (8 301)

Groningen – Vitesse 2:1 (16 498)

Utrecht – PSV 2:2 (19 005)

 

 
 
 
 

Umjetna trava, glave u Ligi Prvaka, Heracles koji im inače ne leži, svi preduvjeti za kiks Ajaxa bili su tu. Pa opet, teško je shvatiti ovako lošu utakmicu Ajaxa. Onana je tri put častio igrače Heraclesa predavajući im loptu ravno u noge (iz jedne takve situacije izrodio se penal za Heracles kojeg je zapucao Kuwas), Blind je djelovao izgubljeno, De Jong je asistirao, ali na krivoj strani, Osmanu za jedini gol na utakmici. Prije dva mjeseca su na spomen Lige Prvaka svima bila ozarena lica, sipale su se lopta-je-okrugla i protiv-Reala-se-da-igrati floskule, ali nakon klimavog ulaska u nastavak prvenstva (4 boda iz isto toliko utakmica), mnogi se pribojavaju katastrofe koja bi ih sutra mogla zadesiti.

 

PSV je dan kasnije propustio prvu meč loptu. Znam, znam, glupo je proglašavati nekog prvakom 13 kola prije kraja, ali 8 bodova u ligi u kojoj su rijetke momčadi koje mogu parirati PSV-u bi bila nedostižna prednost. Jedna od tih momčadi koja, u teoriji, mogu parirati PSV-u je Utrecht. U teoriji, jer u praksi od zadnjih 11 prvenstvenih dvoboja svih 11 je otišlo na stranu prvaka. Počelo je dobro za domaće, poveli su nakon kornera, sredinog prvog dijela zabili su i drugi i činilo se da će konačno pobijediti PSV-a, prvi put u zadnjih 7 godina. No, u nastavku se ponovno ukazao Luuk de Jong. S dva gola, u 58. i 86. spasio je PSV od poraza. Minutu kasnije VAR trenutak tjedna. U kaznenom prostoru PSV-a poskliznuo se Dumfries, pada i ruši Gustafsona. Sudac Van Boekel pregledava snimku, situacija je čista da ne može biti čišća, vraća se na teren i pokazuje – igra se dalje. U Utrechtu su naravno pobijesnili, prošlo kolo im je VAR isključio igrača i sudio penal protiv njih, sada su, VAR-u usprkos, teško oštećeni. Navijači Utrechta su jasno dali do znanja što misle o VAR-u.

Image result for utrecht war with var
Bilo kako bilo, PSV je ipak povećao prednost na vrhu, sad imaju 6 punti fore. Inače, drugi gol De Jonga je bio 15. gol ove sezone koji zabijaju nakon 85. minute susreta. To je novi rekord lige u kasnim golovima, a još se ima igrati 13 kola...
 
 

Sušta suprotnost tome je Vitesse. Eduardo je u u sudačkoj nadoknadi častio Fortunu prije dva tjedna, prošlo kolo su opet u završnici od 3:1 došli na 2:2 protiv Heerenveena, a ovo kolo su u nadoknadi ostali bez ičega protiv Groningena.  Vitesse prečesto gubi bodove protiv malih momčadi, gubili su i od Excelsiora i NAC-a, remizirali protiv Emmena i De Graafschapa, sve momčadi koje se bore za goli prvoligaški život i koje bi po defaultu morali pobjeđivati. Imaju malo više od mjesec dana da se konsolidiraju, jer im je raspored u travnju AZ, PSV, Utrecht, Ajax. Iako su visoko na petom mjestu, 14-plasirani Emmen ima tek 6 bodova manje.

 

NAC tone sve dublje, upisali su još jedan teški poraz, ovaj puta domaći, 0:3 protiv AZ-a. Heerenveen opet nije pobijedio kod kuće, 1:1 protiv PEC-a. Sa 7 bodova iz 10 utakmica na domaćem terenu Heerenveen se nalazi na dnu ljestvice „domaće utakmice“. Ni u normalnoj tablici nisu daleko, 15. mjesto, a slijedi dvoboj s PSV-om. Kod kuće. Feyenoord igra toplo-hladno. Nakon vruće pobjede nad Ajaxom, slijedilo je zahlađenje kod Excelsiora. Što znači da je u subotu na redu bila visoka pobjeda, ovaj puta nad De Graafschapom, 4:0. Fortuna je upisala visoku pobjedu nad Excelsiorom, 4:1. Balić je opet igrao od prve minute i odigrao je daleko, daleko bolje nego protiv PSV-a. Još je jedan Hrvat bio u akciji minulog vikenda, za Emmen je debitirao Andrej Lukić. Emmen je pobijedio ADO-a 3:2 zahvaljujući prekrasnom golu Jansena u 88. VVV je zasluženo pobijedio Willema II 2:1.

Video sažeci:https://www.foxsports.nl/video/filter/samenvattingen/voetbal/eredivisie/

 

ADO će u petak dočekati PEC. Subotnji program otvaraju AZ – VVV, kasnije se sastaju Heerenveen – PSV, Heracles – Fortuna i Vitesse – Willem II. U nedjelju igraju Ajax – NAC Breda, Excelsior – Emmen, Groningen – Feyenoord i De Graafschap – Utrecht.

Mateyto
Mateyto
Mali dioničar
Pristupio: 17.07.2016.
Poruka: 7.369
12. veljače 2019. u 17:07

malivesad je napisao/la:

Danas igraju HSV-Dynamo Dresden i dolazi 7000 navijača Dresdena3 policija na nogama, naravno rekli su da neće tolerirati nikakve oblike nasilja i moglo bi biti jako zanimljivo!

Vidi cijeli citat

https://m.facebook.com/1399778540271729/posts/2242044499378458/

Izgleda da je bilo vatreno 14

#prayforNiža #backinAfrika #mejor entrenador después Ivić #Nisam Za Mamića,ali Loksa mi je ok #Tudor-Inovator,a ne plagijator!
ian wright
ian wright
Moderator
Pristupio: 19.05.2005.
Poruka: 67.893
12. veljače 2019. u 18:56

potpisali smo Mohameda Jasima Mohameda Ali Abdula Marhoona, za prijatelje Mohamed Marhun, 21 godina, reprezentativac Bahreina

 

Bohemians postaje Bahrejnians 60

 

 

[uredio ian wright - 12. veljače 2019. u 19:00]
Obrisan korisnik
Obrisan korisnik
Pristupio: 28.05.2018.
Poruka: 1.552
12. veljače 2019. u 19:21

U prvenstvu S. Arabije, Mamić sa svojim Al-nešto dobio Ivajla Peteva i njegov Al-nešto s 4:1. Gomis i Giovinco igraju u napadu za Mamićevu ekipu.

M4c
M4c
Mali dioničar
Pristupio: 17.07.2017.
Poruka: 5.813
12. veljače 2019. u 19:27

Mr Anderson je napisao/la:

U prvenstvu S. Arabije, Mamić sa svojim Al-nešto dobio Ivajla Peteva i njegov Al-nešto s 4:1. Gomis i Giovinco igraju u napadu za Mamićevu ekipu.

Vidi cijeli citat


Nemoj zagađivati temu s tim smradom, ima dosta nasih igraca i trenera o kojom bi se trebalo vise pisati

FoF, Rijeka, Spezia, Maribor, in questo ordine
KORISNIK 007
KORISNIK 007
Većinski vlasnik Foruma
Pristupio: 21.01.2011.
Poruka: 21.568
12. veljače 2019. u 20:39

jako zanimljivo kolo u Jupileru,sto se playoff vise blizi zivci su veci,sve je napetije

ocekivano,dosta neocekivanih rezultata u ovom zadnjem stadiju regularnog dijela prvenstva

pocelo je u petak derbijem kola Genk-Standard,uvjerljivom igrom i pobjedom dominantog domacina, u kako sami kazu 'najboljoj tekmi ove sezone'

sto je je,igrali su odlicno.jaki Standard je bio bez sansi da uzme bod(ne da nisu imali sansi)

najbolji strijelac lige Samatta je lako zakucao za 1-0,u 87'Standard zamalo zabija 1-1,iz blizine promasuje Vanheusden zicera

iz sljedeceg napada brzanci Genka odma poentiraju preko Samatte za 2-0

mrlju na tekmu je bacila ozljeda Trossarda,koji je bez igraca u blizini udario nogom u zemlju.cini se da nije teza ozljeda,pitanje je da li ce igrat u Pragu sa Slavijom,jer za vikend dolazi derbi prvenstva Club Brugge-Racing Genk,ne zele rizikovat za veliki derbi

jos vecu paniku je donijela vijest da najbolji igrac lige Pozuelo(Vanaken je izabran za najboljeg jer je Club Brugge prvak,ali ovaj je virtuoz) odlazi u Toronto..u suzama napusta teren

u Kanadi je prijelazni rok kasnije i traje do svibnja,ne zna se jos kad ce otic.u Prag za tekmu protiv Slavije u EL ce  putovat

Fiolicu par minuta

gledatelja 22.120

 

gradski derbi Cercle-Club je ponovo donio razocaranje Leki i plavocrnoj armiji..u zadnjih 16 tekmi imaju samo 5 pobjeda

Leki se ne pise dobro,vjerojatno mu nece produzit ugovor ni ako uzme titulu prvaka

mozda ako uzme EL i titulu prvaka?

jos se zakuhalo i prosli tjedan kad je zamjenio najboljeg igraca pretprosle sezone Vormera,koji mu je donio titulu

publika je to zvizducima pozdravila

tu je i uvijek nezaboravna afera 'propere handen'-ciste ruke

ono kad je morao 1 dan u zatvor

 

ovo zadnje je ono sto klubu nikako ne pase,a Leki ne ide na ruku,dosta je kredita izgubio

prvak Leko je bio Leko I.ovo sad je Leko II

Leko 2 nije Leko 1

 

kod domacih igra bivsi Dinamovac Taravel

Amrabat je tragicar tekme.zabija autogol,pa se poslije od njegove noge odbija i za akciju iz kojeg pada i drugi Cercleov gol

taj se mozda mogao i ponistit jer je bilo 1cm zaledje,ali se VAR nije oglasio

slag na tortu daje Cardona koji zelenocrnu zastavu zabija na centar:'mi smo Klub grada'

gosti poludise,em zbog gubljenja bodova.nastaje koskanje,nemile scene

 

 

 

 

gledatelja 13.222

 

 

 

RSCA-Zulte Waregem

tekma se igrala u 18 sati

Anderlecht nastavlja losu sezonu.najlosija u zadnjih 60 godina

kad se gleda samo drugi dio sezone ,od 30 bodova su u 10 kola uzeli samo 8 bodova

jedino Lokeren i Oostende su gori

novine su cinicne:

Da!1 bod protiv Zultea!https://screenshotscdn.firefoxusercontent.com/images/a243d05d-eb60-4790-a366-316fd6a4abd2.png

Peter Zulj im je pojacanje,pogodio je i precku

malo je vremena da novi trener Fred Rutten nesto vise na brzinu napravi

zalio se i na to da ekipa fizicki nije na nivou

mozda im se mogao dat i penal,ali VAR nije reagirao

Milic usao u 45'

Santini u 65'

gledatelja 18.000

 

 

2 sata kasnije na scenu stupa finalista Kupa ,Gent

ali i njih hvata nervoza i gube doma neocekivano od tima u formi, Moeskroena ,koji u zadnjih 4 ima 12 od 12

u zadnjoj minuti Gent pogadja precku ,medjutim nista od tog 1 velikog boda i zeljenog 6.mjesta

gledatelja 19.000

 

Lokeren se pobjedom protiv Antwerpena hvata za zadnju slamku spasa,mada je vjerojatno prekasno

sljedece sezone ih ceka B1 oliti 2.liga

gledatelja 4.203

 

 

zebre Charleroia gube 2 velika boda protiv turistickog kosarkaskog Oostendea nakon asistencije Milovica iz kojeg pada 1-1

2 boda koja bi ih mogla kostat top-6

Milovicu svih 90' ,uz Vandendriesschea najbolji gost .obojica dobili najvecu ocjenu-7 

nakon tekme glava kluba Bayat izjavljuje :'sad kad nam igraju samo pobjede, mozemo kod Kortrijka igrat s 2 obrambena i s 8 napadaca'

gledatelja 7.822

 

St.Truiden uzima 3 vrijedna boda pogotkom pred kraj Japanca Kinoshita

mogli bi imat u playoffu 2 tima iz Limburga..St.Truiden bi u playoffu bio jedini koji igra na umjetnoj travi

odlucice zadnje kolo St.Truiden-AA Gent

Andrijasevicu svih 90'

gledatelja 4.500

 

u tekmi za statistiku Eupen gubi od KVK-a

gledatelja 1.750

 

od prvih 8 na tablici samo dvoje pobjedjuje,oba iz Limburga:Genk i Sint Truiden

 

 

 

[uredio KORISNIK 007 - 12. veljače 2019. u 22:15]
https://www.facebook.com/FCBrugesNoSweatNoGlory/videos/1448509875268385/ OLELE OLALA ALLE BRUSSELEIRS DA ZIJN SUKKELEIRS!!!
  • Najnovije
  • Najčitanije