Ostale lige

ian wright
ian wright
Moderator
Pristupio: 19.05.2005.
Poruka: 67.952
06. prosinca 2021. u 19:55

imali su puno ambicioznijeg tajkuna prije sedam osam godina, ono kad su doveli Kuranyja, Valbuenu, Kokorina i kompletan Anži za 70 miljona

tu su se malo precijenili, skoro bankrotirali, ali su se uspjeli zadržati bar u drugoj ligi

 

sad su opet u uzlaznoj putanji. Jbga, i moraju biti kada ih drži državna VTB banka 😬

 

od tih moskovskih klubova je poseban slučaj Torpedo. Tradicionalan klub, imaju navijače, ime, povijest, ali nikako da nađu svog tajkuna već 30 godina. Stalno su u nekoj propasti, ispadanjima, fuzioniranjima s drugim klubovima, totalni kaos, pali su i do četvrte lige

zato su mi omiljeni izbor u Manageru 😁

onih sezona kada se dočepaju druge lige, pa se može igrat s njima

[uredio ian wright - 06. prosinca 2021. u 19:58]
alkatraz
alkatraz
Većinski vlasnik Foruma
Pristupio: 26.08.2013.
Poruka: 30.563
06. prosinca 2021. u 20:10

sad bi mogao Torpedo ući u prvu ligu, u samom su vrhu druge lige

druga ruska liga mi se čini baš zahtjevna. barem 90% igrača su rusi, a ako i ima stranaca to dolazi iz država bivšeg sssr, jugoslavije ili afrike. nigdje finih igrača, sve čista radna snaga

treba dodati i daleka putovanja sa čak 38 kola

romeo đerek
romeo đerek
Dokazano ovisan
Pristupio: 12.06.2018.
Poruka: 12.991
06. prosinca 2021. u 20:18

Velika većina glavnih igrača 1.lige su prošli u drugoj baš to sito i rešeto...malo koji igrač je produkt akademije ka prije. ruska liga je oduvik strašno fascinantna za pratit.

Hrvatsko Narodno Kazalište Hajduk Split
šef
šef
Mali dioničar
Pristupio: 18.06.2011.
Poruka: 5.267
06. prosinca 2021. u 20:46

Nema neke tehnike i kvalitetne igre u ruskoj ligi... Taj Zenit odskače kvalitetom, ostalo je sve tu negdje, ovisno o formi... Nema neke razlike između Krasnodara, Cska, Spartaka, Sočija, Lokomotiva, Rubina, čak i Arsenala. Igra nije baš otvorena, većinom igraju na mišiće. Gledao sam masu utakmica u zadnjih godinu-dvije, ništa me nije oduševilo. Bolje je pratit englesku ili njemačku drugu ligu.

Growing up means choosing how you're gonna live your life.
ian wright
ian wright
Moderator
Pristupio: 19.05.2005.
Poruka: 67.952
06. prosinca 2021. u 20:48

što te navelo da gledaš toliki broj njihovih utakmica?

ja sam gledao dosta kad je Bilić bio u Loxi i tu sam otprilike stekao dojmove o ligi

alkatraz
alkatraz
Većinski vlasnik Foruma
Pristupio: 26.08.2013.
Poruka: 30.563
06. prosinca 2021. u 20:53

Anzhi trenutno je treceligas

 

Split1912
Split1912
Dokazano ovisan
Pristupio: 10.09.2008.
Poruka: 16.185
06. prosinca 2021. u 21:04

samo torpedo fali da svi moskovski klubovu budu di im je mjesto muce se par sezona pratim ih stalno, krenu odlično naprave razliku budu prvi i onda se opuste i na kraju u borbi za 1 ligu popuse 

spreman sam 65% - 70% Romano Obilinović-ŽoržNIŠTA KONTRA SPLITACRVENI ĐAVOLI '94
romeo đerek
romeo đerek
Dokazano ovisan
Pristupio: 12.06.2018.
Poruka: 12.991
06. prosinca 2021. u 21:07

Ne znan, meni je to romantika, ala Češka. Sirovine totalne ali radilice, samo šta su ovde svi u par deka. Ne osvaja ni Zenit baš back and forth

Hrvatsko Narodno Kazalište Hajduk Split
Lomax
Lomax
Mali dioničar
Pristupio: 16.12.2009.
Poruka: 5.899
07. prosinca 2021. u 13:19

bar su česi kako-tako u trendu i kompetitivni su što se ne može reči za ruse koji standardno prde u rosu u kontinentskim natjecanjima

I noga u guzicu je korak naprijed.1.SNL 2017./2018.Turnir prvaka SNL 2018.
ian wright
ian wright
Moderator
Pristupio: 19.05.2005.
Poruka: 67.952
09. prosinca 2021. u 14:50

ovaj puta kratko jer se nije dogodilo ništa dramatično

 

ponavljanje gradiva:

ian wright je napisao/la:

za vikend stiže JABLONEC, još jedna ekipa u ogromnim problemima. Em nisu nikog dobili već 2 mjeseca, em im je gazda završio u zatvoru. Ne sjećam se kada je zadnji put Bohemians po kladionicama bio favorit protiv Jabloneca, valjda tamo 1987. dok su Klokani napadali naslov, a Jablonec bio bzvz trećeligaš

sve ovo znači da će im se u nedjelju konačno otvorit i to naravno baš protiv Klokana. Nemre ispast drukčije da ga jebeš

Vidi cijeli citat

sve jasno

čestitam svima koji su pokupili dobar koeficijent, mislim da je bio bar 2.40, a ziher godine

 

 

* kutak za hejtere:

Slovacko je doma izgubilo od Viktorije. Postotak držanja lopte je bio otprilike 75-25, domaći su bijesno napadali cijelu utakmicu, ali doktorska obrana Plzenja je otklonila sve opasnosti

 

* Teplice su ostvarile prvu pobjedu pod novim trenerom, i to nakon 7 uzastopnih poraza

 

 

* dosta se piše o promjenama u vlasničkim strukturama:

Viktoria je navodno konačno našla kupca i to bi trebali biti neki Amerikanci koji već imaju nekoliko manjih klubova u Europi, ali Viktoria bi bila najveći ulov i svojevrsni dragulj u kruni. Jedini u portfelju koji ima nekakve rezultatske ambicije

druga spekulacija se tiče prodaje Slavije. Opet su Amerikanci u igri (neki drugi, Blackstone). Centralni komitet Komunističke partije NR Kine nema ništa protiv, pa tako ni Ministarstvo financija NR Kine nema ništa protiv prodaje i sad se čekaju pregovori, prvo polagano opipavanje snaga. Prvi korak u povlačenju Kineza i budućem preuzimanju bi trebalo biti preimenovanje stadiona. Eden se trenutno službeno zove Sinobo stadion po glavnom sponzoru iz Kine, a do kraja godine bi se našao novi sponzor koji bi zauzvrat dobio pravo da se po njemu nazove stadion. Cijeli proces preuzimanja kompletnog kluba (ako do njega dođe) će trajati još bar godinu dana, tako da se ne žurimo. Vijest je i da je baš iz Pekinga nedavno stigla financijska injekcija klubu. Prodalo tanker Xaomija i ajmo fešta, nema sutra, ruke gore

ne spiskaju li bar 4-5 miljona za pojačanja ove zime, kao da im ništa nije stiglo

a moglo bi biti i finih prodaja jer je navodno desni bek i Danac Bah meta engleskih prvoligaša

 

 

kako to da nikakvi Amerikanci ne dođu u hrvatske klubove? Zar stvarno smrdimo? Ipak je to liga viceprvaka svijeta

 

 

17. kolo

Liberec - Hradec 1:0

Karvina - Sparta 1:2

Teplice - Zlin 4:1

Sigma - Slavia 0:1

Bohemians - Jablonec 1:2

Banik - Dynamo 4:1

Boleslav - Pardubice 2:3

Slovacko - Viktoria 1:2

nema izvještaja o publici jer na stadion može najviše 1000 ljudi

 

 

 

EURO-ČETVRTAK

ključan dan za navijače FK Koeficient

sva tri mogu ispasti i sva tri mogu prezimiti

ekstremi su rijetki, tako da će netko izvisiti, a netko će skupljat visibabe i jaglace

 

18:45 Sparta - Brondby... direktan dvoboj za prolazak u KL. Sparta ima dva boda više, tako da Danci moraju po pobjedu. Prva je završila 0:0 i tamo je Sparta prilično rutinski uzela bod po koji je došla. Eh sad, samopouzdanje joj je malo narušeno nakon ove svakojake jeseni, ali ne vjerujem da će baš izgubit, pa makar i pred 1000 ljudi

18:45 CFR Cluj - Jablonec...fejk danski Rangers gostuje u Nizozemskoj. Cluj gazi u Rumunjskoj, ali ovu skupinu su odradili razočaravajuće, pa nakon 5 kola imaju samo 1 bod i ispali su iz svih kombinacija. Suprotno je kod Jabloneca, koji u svojoj ligi odavno nije bio ovako nisko, ali ove sezone imaju najbolju europsku sezonu u povijesti kluba. Vrhunac bi bilo prezimljavanje

Dakle, imamo situaciju da oba zainteresirana igraju u gostima protiv dva potpuno nezainteresirana. Međusobne utakmice Jablonec - Randers su završile 2:2 i 2:2. Kombinacija da zakuha mozak, a tablica komplicirana

 

21:00 Union - Slavia... Slavia je ove sezone uspjela izgubiti u Pešti, Varšavi, Haifi i Rotterdamu. Ovdje joj treba bod. Česi imaju 7 bodova, a DDR-ovci 6. Union igra odličnu domaću sezonu i realno je da šestoplasirani Bundesligaš tuče Čehe bez nekih većih problema. Međutim... igra se na Olimpijskom stadionu pred max. 5000 ljudi. Katastrofa. Slavia se nekako uspjela skockati u domaćem prvenstvu i nitko ne sumnja da će opet biti prvak, ali ova europska sezona joj je u najmanju ruku loša. Loša s obzirom na to da su u zadnje tri sezone igrali dva četvrtfinala, a sad se moraju spašavati. Nisam optimist