Ostale lige

Split1912
Split1912
Dokazano ovisan
Pristupio: 10.09.2008.
Poruka: 16.170
16. svibnja 2022. u 23:46

ian wright je napisao/la:

konačna tablica drugoligaša

 

 

Zbrojovka bez konkurencije

njihovi gradski susjedi Lišen su cijelu sezonu bili tu negdje, žele igrati prvu ligu i onda su posljednju utakmicu izgubili 3:1 od davno otpisane Viktorije. Nevjerojatno. Ili su odustali u posljednjem trenutku?

Žižkov je ispao iz lige. Ako postoji tradicionalni klub koji je trenutno u egzistencijalnoj opasnosti, to su oni. Developeri su davno bacili oko na njihov stadion, grade zgrade oko stadiona i svakim novim blokom onemogućavaju širenje i modernizaciju stadiona. Neki gradski zastupnici su već poručili nogometašima Viktorije da zašto ne bi igrali na istom stadionu kao i Bohemians (debili ne znaju za stoljetno neprijateljstvo između kvartova Žižkov i Vršovice 😡). Zadnjih nekoliko godina stalno mijenjaju vlasnike, dolaze novi s fantastičnim planovima, pa odustanu kad shvate da su na zemljišta oko stadiona šapu stavili puno jači igrači. Tu se vlasnici razočaraju, izgube interes, prodaju klub nekom novom i tako u krug

ipak, nema velike panike jer neće propast tako brzo. Već su bili u trećoj ligi, pa su se vratili, a i stadion su konačno riješili tako da će plaćat gradu 1 krunu godišnje najam sljedećih 30 godina. Pod uvjetom da igraju najmanje treću ligu, inače ugovor prestaje važiti

 

 

 

 

Vidi cijeli citat


žižkovi vitkovice za mene uvijek vrh češke lige, zao mi je na sta su spali , a pogledaj onu zgradu pa covjek moze sa prozora skocit na tribinu ko je ono dozvolio? zasto vlasnici u ovim okvirima ne naprave novio stadion ? dali uopce ima potrebe za vecim kapacitetom

spreman sam 65% - 70% Romano Obilinović-ŽoržNIŠTA KONTRA SPLITACRVENI ĐAVOLI '94
ian wright
ian wright
Moderator
Pristupio: 19.05.2005.
Poruka: 67.887
17. svibnja 2022. u 09:46

zašto Vitkovice? Običan kvart u Ostravi, uvijek u debeloj sjeni Banika. Kao da uspoređuješ Trešnjevku i Dinamo. Osamdesetih su bili u prvoj ligi, dok su čeličane davale novac, ali nikad prije ni poslije ništa specijalno

 

na Žižkovu je teško gradit bilo što kada je okolica stadiona prodana developerima i igralište je stiješnjeno između njih. Lokacija doslovno 2 tramvajske stanice od najužeg centra grada u kvartu koji prolazi kroz temeljitu gentrifikaciju i u kojem će se gradit čudesa sljedećih 10-15 godina. Nogomet tu može ostat kao dio široke kulturne ponude, ali razvoj kvarta se neće vrtit oko stadiona i kluba kojem može doći 5000 ljudi na utakmicu

ian wright
ian wright
Moderator
Pristupio: 19.05.2005.
Poruka: 67.887
18. svibnja 2022. u 19:55

i ovo smo odradili

 

 

 

 

finale se odigralo radnim danom u pet popodne

počelo je SP u hokeju i nogomet je po običaju bačen u zapećak. Za televiziju je bila bitnija utakmica Francuska - Italija u hokeju od finala domaćeg kupa u nogometu. Prijenos čak nije ni bio na specijaliziranom kanalu ČT SPORT, već na ČT2, stiješnjen između Vrtlarice i dokumentaraca o Hitleru

bez obzira na to, skupio se cijeli grad i došao na stadion poduprijeti domaće. Stadion rasprodan 8000

Sparta zapravo nije imala šanse jer su se igrači Slovackog razletjeli terenom od prve sekunde

golovi tipični kakve daje Slovacko: prvi gol desni bek nabacuje na lijevog beka koji ulazi u 16erac, tamo ga ruši igrač Sparte, penal i 1:0

drugi gol iz prekida, prva opasnost otklonjena, ali druga lopta na drugu stativu, povratna glavom u sredinu i tamo desni bek zabija glavom

treći gol polukontra, lijevi bel povratna za desnog na rub 16erca i desni bek zabija nogom topovski za 3:1

 

ovo je prvi trofej Slovackog u povijesti, treća sreća nakon dva izgubljena finala

 

svi osvajači češkog kupa od osamostaljenja:

Sparta 7 (+ 5 finala)

Slavia 6 

Teplice 2

Viktoria Žižkov 2 (+ 1 finale)

Jablonec 2 (+ 6 finala)

Liberec 2 (+ 3 finala)

Mlada Boleslav 2 (+ 1 finale)

Banik 1 (+ 3 finala)

Zlin 1

Hradec Kralove 1

Sigma 1 (+1 finale)

Slovacko 1 (+2 finala)

Viktoria Plzenj 1 (+2 finala)

Drnovice (2 finala)

 

[uredio ian wright - 18. svibnja 2022. u 19:55]
Raul2000
Raul2000
Većinski vlasnik Foruma
Pristupio: 27.06.2019.
Poruka: 20.883
18. svibnja 2022. u 20:01

Viktoria samo 1 kup? Malo..

Samo jednu želju imam, moj živote ludi, da mi Jadran prvak bude, Poreč da poludi.
Obrisan korisnik
Obrisan korisnik
Pristupio: 20.01.2017.
Poruka: 7.519
18. svibnja 2022. u 20:04

Drnovice dale Grygeru, Kadleca i Weissa

Selo 2000 stanovnika

Jel njih neki mafijaš vodio ili sam zamijenio s nekim drugim klubom

ian wright
ian wright
Moderator
Pristupio: 19.05.2005.
Poruka: 67.887
18. svibnja 2022. u 20:06

ali zato imaju 6 naslova

kup se ovdje smatra natjecanjem za sirotinju. Vidi popis osvajača. Počne ga se ozbiljnije shvaćat tek u polufinalu i tek onda se igra da ga se osvoji, full prvi sastavi na terenu. Tko ispadne prije se puno ne uzrujava

ian wright
ian wright
Moderator
Pristupio: 19.05.2005.
Poruka: 67.887
18. svibnja 2022. u 20:14

Križy je napisao/la:

Drnovice dale Grygeru, Kadleca i Weissa

Selo 2000 stanovnika

Jel njih neki mafijaš vodio ili sam zamijenio s nekim drugim klubom

Vidi cijeli citat


nije mafijaš nego kontroverzni poduzetnik 😀

u selu od 2000 stanovnika napravio stadion kapaciteta 6600

vesele devedesete

[uredio ian wright - 18. svibnja 2022. u 20:18]
Obrisan korisnik
Obrisan korisnik
Pristupio: 20.01.2017.
Poruka: 7.519
18. svibnja 2022. u 21:30

Hahaha može se i tako reći.

Evo kratak sadržaj za one koji nisu vidjeli prije:

 

2. HNL 2019/2020

24. svibnja 2020. u 21:51

Drnovice su bile mafijaški klub. Selo od 2000 stanovnika je imalo stadion od 8000. Lokalni mafijozo si je napravio klub. Završio u zatvoru. Krenuli iz sedme lige, da bi danas opet bili u sedmoj ili osmoj.

Konfuzije
Konfuzije
Većinski vlasnik Foruma
Pristupio: 20.11.2004.
Poruka: 24.385
18. svibnja 2022. u 22:13

13 različitih osvajača, ludilo. Jedino Bohemka ništa 😔

[uredio Konfuzije - 18. svibnja 2022. u 22:13]
227398
ian wright
ian wright
Moderator
Pristupio: 19.05.2005.
Poruka: 67.887
19. svibnja 2022. u 09:10

da, 13 osvajača u 29 godina

na prvi pogled stvarno vau, ali po meni više govori o tome koliko se ozbiljno doživljava kup

 

kad smo kod vau, ni finale kupa nije moglo bez skandalčića

dakle, igra se 70. minuta, domaći vode 3:1, Sparta leži nokautirana, utakmica je sasvim umrtvljena i samo se čeka kraj i onda su iz ničega na teren došle kornjače sa psima

i to nisu stali bilo gdje, nego ravno ispred glavne tribine i lože

navodno je bila dojava da će doći do invazije na teren. Okej, ali iz lože? 😂

 

i par minuta je trajala potpuna zbrka: psi pokraj aut-linije, laju nervozni, oklopnjaci unezvjereno gledaju oko sebe kad će invazija, klupe obiju momčadi u šoku jer se moraju provlačiti između pasa da bi dale upute igračima na teren... trajalo je to par minuta, dok nije došao signal da nema opasnosti i da se mogu povući izvan stadiona

tipische tschechische schlamperei

 

 

  • Najnovije
  • Najčitanije