Babangida je napisao/la:
Za BIH je neuspjeh sto su tek 2014 izborili svoj prvi plasman na veliko takmicenje, bilo je i igraca i dobrih (po imenima) ekipa, ali avaj... dosta se ekipa sa slicnim (i manjim) "predispozicijama" uspjelo plasirati - Slovenci triput, Latvijci, Slovaci...
BIH je sad na pragu nositeljskog statusa u sljedecim kvalifikacijama, mogli bi se oni ubuduce i cesce pojavljivati na velikim smotrama
Vidi cijeli citat
Obzirom na novi sistem Evropskog prvenstva, mislim da ćemo tamo redovno učestvovati, a za Svjetska prvenstva će nam opet trebati malo sreće.
Što se tiče ovog padobranca iznad, jbg, izgleda da su nam Džeko, Pjanić, Begović, Spahić, Salihović, Misimović, Lulić i Ibišević dovoljni za direktan plasman. Kad tu dodamo Mujdžu, Hajrovića i Kolašinca, već dobijamo konture respektabilne reprezentacije, protiv koje niko unaprijed ne može uračunati bodove.
Momci sigurno neće biti Svjetski prvaci, vjerovatno će ispasti u grupnoj fazi, ali će ostaviti srce na terenu. Meni je to dovoljno, kao i svakom navijaču Bosne i Hercegovine.