SRBIN 100%
Fudbaler Partizana Antonio Rukavina odbacio mogućnost
da zaigra za Hrvatsku
Antonio
Rukavina, fudbaler Bežanije, izjavio je za Kurir da je
Srbin i da će igrati isključivo za Srbiju, čime je demantovao
pisanje zagrebačkog Jutarnjeg lista, koji je ovog mladića
već preselio u "hrvatsku vrstu". Mladi desni
bek, koji će u zimskom prelaznom roku potpisati ugovor
sa Partizanom, rekao nam je da će morati da razočara Hrvate,
jer je njegov izbor "Bože pravde".
Jutarnji list iz Zagreba napisao je da vrh HNS ozbiljno
razmišlja o Antoniju Rukavini. Naime, predsednik Vlatko
Marković i sekretar Zorislav Srebrić razmišljaju o dolasku
u Beograd kako bi mladog fudbalera nagovorili da igra
za Hrvatsku. U prilog tome navode činjenicu da FIFA ne
računa prijateljsku utakmicu sa Baskijom kao zvaničnu,
pa Rukavina nema prepreka da uskoro zaigra za Hrvatsku.
- Moraću da razočaram sve u rukovodstvu Hrvatskog fudbalskog
saveza, jer sam Srbin i nameravam da igram isključivo
za zemlju u kojoj sam rođen. Nikada nije bilo ni govora
o tome da igram za Hrvatsku, niti sam o tome razmišljao.
Srbija je moj izbor, a svaki put kad čujem himnu "Bože
pravde" naježim se i uživam - rekao je Antonio Rukavina
za Kurir.
Hrvati navode da mladi fudbaler ima njihove korene, odnosno
da je Rukavina hrvatsko prezime i da njegov prezimenjak
i vršnjak Ante Rukavina sa velikim uspehom igra za Šibenik.
- Šta mogu zbog prezimena? Toliko je ljudi, Srba i Hrvata
koji imaju ista prezimena. Znam da je ćaletova baba rodom
iz Hrvatske i to je jedina moja veza sa Hrvatima. Majka
i otac su mi odavde, a ja još jednom ponavljam da je Srbija
moj izbor.
Antonio Rukavina je prelaskom u Partizan, kako sam kaže,
ostvario dečačke snove.
- Predugovor sa crno-belima sam potpisao, a saradnju na
četiri godine ćemo ozvaničiti 8. januara. Moj ćale je
veliki partizanovac i on me je naučio da navijam za tim
iz Humske. Verujem da ću uspeti da se izborim za mesto
u startnoj postavi i da će Partizan izaći iz krize. Titula
nije izgubljena, bez obzira na veliku prednost Zvezde.
Realno je da osvojimo Kup, a u fudbalu se čuda dešavaju,
tako da Partizan niko ne sme da otpiše pre vremena u borbi
za titulu - poručio je Antonio Rukavina.