Reprezentacija Srbije

Obrisan korisnik
Obrisan korisnik
Pristupio: 16.12.2005.
Poruka: 11.280
05. lipnja 2007. u 12:31
petric je napisao/la:
zao mi je sto rukavina ne igra za hrvatsku ipak je hrvat
Vidi cijeli citat
dobili ste Miladina PrsuBig%20smile
Dosta vam je.
 

Mladi na okupu u Novom Sadu

Foto:%20Uefa.com
Foto: Uefa.com

Mlada fudbalska reprezentacija Srbije, uz izuzetan Nikole Petkovića, od nedelje kompletna nastavlja primere za predstojeće Evropsko prvenstvo u Holandiji. Selektor Miroslav Đukić na pripremama u Novom Sadu na raspolaganju ima 23 igrača, dok će se Petković pridružiti kasnije zbog potpisivanja ugovora za turski Genčlerbirligi.

"Svi su zdravi i, nadam se, orni za ono što nam predstoji", rekao je Đukić i dodao: "Realno, iza većine njih su izuzetno teška prvenstva, odnosno nastupi u A selekciji i neophodno je da se odmore i da se osveže".

"Oni su veoma dobro selektirani, individualno jaki i funkcionišu kao homogena grupa. Ako zadrže ovo poslednje i odigraju mirno, bez imperativa bilo kakvog moranja, šanse su nam ozbiljne".

Srbija će se takmičiti u grupi B sa selekcijama Italije, Engleske i Češke, a u polufinale idu dve ekipe.

Prvi meč Srbija igra protiv Italije, 11. juna u Najmegenu, a Đukić smatra da će to biti ujedno i najteći ispit za naš tim:

"Takmičarski igraju sjajno, a u špicu imaju snažnog, brzog i veoma opasnog Pazanija koji je, nedavno, Englezima dao tri gola. Izuzetno opasan je i Rosina, levak koji igra po desnom boku, kao i Montolivo koji je glavni kreator igre azura".

Evropsko prvenstvo u Holandiji održava se od 10. do 23. juna, uz direktan prenos na TV B92

Obrisan korisnik
Obrisan korisnik
Pristupio: 08.11.2005.
Poruka: 4.977
05. lipnja 2007. u 13:20
petric je napisao/la:
zao mi je sto rukavina ne igra za hrvatsku ipak je hrvat
Vidi cijeli citat
Taj najvise od svih igrac ponavlja kako je Srbin i kako se jezi kad cuje himnu.
Obrisan korisnik
Obrisan korisnik
Pristupio: 21.10.2006.
Poruka: 355
05. lipnja 2007. u 13:47
atheistRAP je napisao/la:
petric je napisao/la:
zao mi je sto rukavina ne igra za hrvatsku ipak je hrvat
Vidi cijeli citat
dobili ste Miladina PrsuBig%20smile
Dosta vam je.
 

Mladi na okupu u Novom Sadu

Foto:%20Uefa.com
Foto: Uefa.com

Mlada fudbalska reprezentacija Srbije, uz izuzetan Nikole Petkovića, od nedelje kompletna nastavlja primere za predstojeće Evropsko prvenstvo u Holandiji. Selektor Miroslav Đukić na pripremama u Novom Sadu na raspolaganju ima 23 igrača, dok će se Petković pridružiti kasnije zbog potpisivanja ugovora za turski Genčlerbirligi.

"Svi su zdravi i, nadam se, orni za ono što nam predstoji", rekao je Đukić i dodao: "Realno, iza većine njih su izuzetno teška prvenstva, odnosno nastupi u A selekciji i neophodno je da se odmore i da se osveže".

"Oni su veoma dobro selektirani, individualno jaki i funkcionišu kao homogena grupa. Ako zadrže ovo poslednje i odigraju mirno, bez imperativa bilo kakvog moranja, šanse su nam ozbiljne".

Srbija će se takmičiti u grupi B sa selekcijama Italije, Engleske i Češke, a u polufinale idu dve ekipe.

Prvi meč Srbija igra protiv Italije, 11. juna u Najmegenu, a Đukić smatra da će to biti ujedno i najteći ispit za naš tim:

"Takmičarski igraju sjajno, a u špicu imaju snažnog, brzog i veoma opasnog Pazanija koji je, nedavno, Englezima dao tri gola. Izuzetno opasan je i Rosina, levak koji igra po desnom boku, kao i Montolivo koji je glavni kreator igre azura".

Evropsko prvenstvo u Holandiji održava se od 10. do 23. juna, uz direktan prenos na TV B92

Vidi cijeli citat
 
Stvarno? Gdje to pise?
 
 
Obrisan korisnik
Obrisan korisnik
Pristupio: 21.10.2006.
Poruka: 355
05. lipnja 2007. u 13:48
Vojislav je napisao/la:
petric je napisao/la:
zao mi je sto rukavina ne igra za hrvatsku ipak je hrvat
Vidi cijeli citat
Taj najvise od svih igrac ponavlja kako je Srbin i kako se jezi kad cuje himnu.
Vidi cijeli citat
 
Cudno jer mu je brat,Ante Rukavona, Hrvat
 
 
sad stvarno neznam jel je familija Rukavina hrvate ili srbe!
Obrisan korisnik
Obrisan korisnik
Pristupio: 18.06.2003.
Poruka: 16.042
05. lipnja 2007. u 13:55
sta na balkanu moze bit cudno...
Dejan NS
Dejan NS
Većinski vlasnik Foruma
Pristupio: 26.01.2005.
Poruka: 24.463
05. lipnja 2007. u 14:02

Petković potpisao za Genčlerbirligi

Foto:%20Zvanični%20sajt%20
Foto: Zvanični sajt

Mladi reprezentativac Srbije Nikola Petković nastaviće karijeru u turskom prvoligašu Genčlerbirligiju. Dosadašnji fudbaler Vojvodine potpisao je četvorogodišnji ugovor sa ekipom iz Ankare, za koju već godinu dana nastupa bivši fudbaler Crvene zvezde Haminu Draman.

Petković je, inače, prema tvrdnjama medija, bio velika želja Crvene zvezde i Partizana, ali je Uprava novosadskog kluba najavila da u ovom prelaznom roku neće pustiti nijednog fudbalera u neki klub iz Srbije.

Čenlerbirligi je sezonu završio na šestom mestu turske lige.

Ja sam protiv svakog nacionalizma,jer je nacionalizam najnizi oblik drustvene svesti - Koca Popovic
Obrisan korisnik
Obrisan korisnik
Pristupio: 02.06.2007.
Poruka: 164
05. lipnja 2007. u 14:31
petric je napisao/la:
Vojislav je napisao/la:
petric je napisao/la:
zao mi je sto rukavina ne igra za hrvatsku ipak je hrvat
Vidi cijeli citat

Taj najvise od svih igrac ponavlja kako je Srbin i kako se jezi kad cuje himnu.
Vidi cijeli citat

 

Cudno jer mu je brat,Ante Rukavona, Hrvat

 

 

sad stvarno neznam jel je familija Rukavina hrvate ili srbe!
Vidi cijeli citat
otkud tebi da su ante i antonio rukavina braca?

Obrisan korisnik
Obrisan korisnik
Pristupio: 18.06.2003.
Poruka: 16.042
05. lipnja 2007. u 14:32
pa dje u tursku.propade jos jedan solidan potencijal Cry
Obrisan korisnik
Obrisan korisnik
Pristupio: 05.12.2004.
Poruka: 4.539
05. lipnja 2007. u 14:37

SRBIN 100%

Fudbaler Partizana Antonio Rukavina odbacio mogućnost da zaigra za Hrvatsku

Antonio Rukavina, fudbaler Bežanije, izjavio je za Kurir da je Srbin i da će igrati isključivo za Srbiju, čime je demantovao pisanje zagrebačkog Jutarnjeg lista, koji je ovog mladića već preselio u "hrvatsku vrstu". Mladi desni bek, koji će u zimskom prelaznom roku potpisati ugovor sa Partizanom, rekao nam je da će morati da razočara Hrvate, jer je njegov izbor "Bože pravde".

Jutarnji list iz Zagreba napisao je da vrh HNS ozbiljno razmišlja o Antoniju Rukavini. Naime, predsednik Vlatko Marković i sekretar Zorislav Srebrić razmišljaju o dolasku u Beograd kako bi mladog fudbalera nagovorili da igra za Hrvatsku. U prilog tome navode činjenicu da FIFA ne računa prijateljsku utakmicu sa Baskijom kao zvaničnu, pa Rukavina nema prepreka da uskoro zaigra za Hrvatsku.

- Moraću da razočaram sve u rukovodstvu Hrvatskog fudbalskog saveza, jer sam Srbin i nameravam da igram isključivo za zemlju u kojoj sam rođen. Nikada nije bilo ni govora o tome da igram za Hrvatsku, niti sam o tome razmišljao. Srbija je moj izbor, a svaki put kad čujem himnu "Bože pravde" naježim se i uživam - rekao je Antonio Rukavina za Kurir.

Hrvati navode da mladi fudbaler ima njihove korene, odnosno da je Rukavina hrvatsko prezime i da njegov prezimenjak i vršnjak Ante Rukavina sa velikim uspehom igra za Šibenik.
- Šta mogu zbog prezimena? Toliko je ljudi, Srba i Hrvata koji imaju ista prezimena. Znam da je ćaletova baba rodom iz Hrvatske i to je jedina moja veza sa Hrvatima. Majka i otac su mi odavde, a ja još jednom ponavljam da je Srbija moj izbor.

Antonio Rukavina je prelaskom u Partizan, kako sam kaže, ostvario dečačke snove.
- Predugovor sa crno-belima sam potpisao, a saradnju na četiri godine ćemo ozvaničiti 8. januara. Moj ćale je veliki partizanovac i on me je naučio da navijam za tim iz Humske. Verujem da ću uspeti da se izborim za mesto u startnoj postavi i da će Partizan izaći iz krize. Titula nije izgubljena, bez obzira na veliku prednost Zvezde. Realno je da osvojimo Kup, a u fudbalu se čuda dešavaju, tako da Partizan niko ne sme da otpiše pre vremena u borbi za titulu - poručio je Antonio Rukavina.

Obrisan korisnik
Obrisan korisnik
Pristupio: 02.06.2007.
Poruka: 164
05. lipnja 2007. u 14:49
bez ljutnje, ali hrvatska na desnom boku ima barem 2 igraca koji su za klasu bolji od ovog mladica, i prica je samo za prodju novina po hrvatskoj. srecom pa pametni ljudi i ne kupuju, pa ako ih zagolica kakva viest pi**arija, procitaju online izdanje...
a autor teksta u jutarnjem listu zasigurno isijava od obavijestenosti i dobre rakije u zelucu...
  • Najnovije
  • Najčitanije