Reprezentacija Srbije

Obrisan korisnik
Obrisan korisnik
Pristupio: 08.11.2005.
Poruka: 4.977
06. kolovoza 2007. u 19:28
ajkula je napisao/la:
a bogati koji su ovo"crveze"
Vidi cijeli citat

A Boga ti, koji su ti ovo "bogati"? Jel mislis na "bogate" ljude? Tongue

"crveze" to sam lupio, zar je na kraju krajeva bitno, zemljace?
marconato
marconato
Potencijal za velika djela
Pristupio: 18.05.2006.
Poruka: 2.377
06. kolovoza 2007. u 23:02
http://goal.com/en/Articolo.aspx?ContenutoId=374667


Evo malo nesto o Banetu !
Obrisan korisnik
Obrisan korisnik
Pristupio: 08.11.2005.
Poruka: 4.977
06. kolovoza 2007. u 23:05
Vidi cijeli citat
marconato
marconato
Potencijal za velika djela
Pristupio: 18.05.2006.
Poruka: 2.377
06. kolovoza 2007. u 23:27
Kako bi extra bilo da Ivanovic predje u Juventus ! Dobro za njega, a i za Juve!Bio bi im super pojacanje, jer im je odbrana rupa! Kad samo pomislim na stoperski par Vidic - Ivanovic kad Krle ode i "penziju" ! Big%20smileWink
Obrisan korisnik
Obrisan korisnik
Pristupio: 08.11.2005.
Poruka: 4.977
06. kolovoza 2007. u 23:51

BANE IVANOVIĆ RUSKI CAR

Srpski fudbaler za manje od 48 sati zatresao mrežu Reala i Milana, što je nateralo čelnike Juventusa da zakažu sastanak sa rukovodstvom Lokomotive

Reprezentativac Srbije Branislav Ivanović za manje od 48 sati uspeo je da zatrese mrežu dva najveća kluba na planeti, madridskog Reala i aktuelnog prvaka Evrope Milana.

Iako se radilo o prijateljskim susretima na turniru u Moskvi defanzivac ruske Lokomotive je svojim sjajnim partijama još jednom potvrdio da tek predstoji otimanje velikih evropskih klubova za njegovim potpisom, a najzagrejaniji je torinski Juventus.
Ivanović je u petak već u trećem minutu meča protiv Reala postigao vodeći pogodak, ali i pored vođstva na poluvremenu od 2:0, Lokomotiva je pretrpela težak poraz sa 5:2. Slična situacija dogodila se u borbi za treće mesto protiv Milana. Moskovljani su nakon pola časa igre golom reprezentativca Srbije stigli do prednosti od 2:1, ali je ruska ekipa ponovo poražena, ovog puta posle izvođenja jedanaesteraca.

Pored toga, odlične igre na nedavno završenom Evropskom prvenstvu za mlade u Holandiji izazvale su veliko interesovanje za 22-godišnjeg srpskog defanzivca. U poslednja dva meseca za Ivanovića su interes pokazali čelnici Monaka, Čelsija, Mančester junajteda i Juventusa, ali Rusi ne žele da se lako odreknu usluga svog odbrambenog fudbalera. Međutim, prema poslednjim informacijama, "stara dama" se već dogovorila sa Ivanovićem o ugovoru. Skauti torinskog kluba planiraju da posete prestonicu Rusije krajem avgusta i iskeširaju Lokomotivi traženu sumu za srpskog internacionalca.

Gol protiv Milana: http://www.youtube.com/watch?v=YsnstWUovcI

Gol protiv Real M: http://www.youtube.com/watch?v=sK-LOhjMN7Q

Dejan NS
Dejan NS
Većinski vlasnik Foruma
Pristupio: 26.01.2005.
Poruka: 24.463
07. kolovoza 2007. u 07:50

Spisak za Belgiju u subotu

elmundo.es
elmundo.es

Selektor fudbalske reprezentacije Srbije Havijer Klemente saopštiće u subotu spisak igrača za utakmicu sa Belgijom u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo 2008. godine, rečeno je u Fudbalskom savezu Srbije. Klemente zbog parnih kartona neće moći da računa na kapitena Dejana Stankovića, ali će se u tim vratiti napadač Nikola Žigić, koji je odslužio kaznu zabrane igranja na dve utakmice zbog isključenja na meču sa Kazahstanom.

FSS neće organizovano voditi navijače u Brisel. Međutim, Fudbalski savez Belgije obelodanio je na svom sajtu da je za navijače srpske reprezentacije obezbedio 13600 mesta na južnoj tribini stadiona 'Kralj Boduen'.

Meč se igra 22. avgusta s početkom u 20.45.

Srbija je trenutno na drugom mestu na tabeli kvalifikacione grupe A, pošto je na sedam do sada odigranih utakmica osvojila 14 bodova, koliko i Portugal i Finska. Prvoplasirana Poljska je osvojila 19 bodova, ali na dve utakmice više.

Ja sam protiv svakog nacionalizma,jer je nacionalizam najnizi oblik drustvene svesti - Koca Popovic
Dejan NS
Dejan NS
Većinski vlasnik Foruma
Pristupio: 26.01.2005.
Poruka: 24.463
07. kolovoza 2007. u 08:02

VALENSIJA (NI)JE FAVORIT

ziga-3NIKOLA ŽIGIĆ PRIČA ZA SPORT O TURCIMA, ŠPANCIMA...
Iako štampa tvrdi da je dogovor postignut, srpski as još
nikom nije rekao da. Pojavili su se i novi klubovi,

od srede će postati vruće, mnogo vruće, najavljuje Nikola

Žigićev transfer. Usijanje! Nisu više u pitanju ni kilometri, već metri. Do pred kraj prošlog vikenda favorizovan je Fenerbahče, sada, ipak, i Turci priznaju: Umešala se, i to ozbiljno, Valensija, trka postala krajnje neizvesna! Kod španskih sredstava informisanja ne postoji ni najmanja dilema: Srpski as je pred vratima Mestalje, Rasing i Valensija su postigli dogovor oko obeštećenja, preostalo je da Žigić utanači uslove sa budućim klubom i zaigra u tandemu sa Davidom Viljom. Španci predviđaju da će najviši igrač Primere lako ubediti slepe miševe da mu daju ono što traži, navode da je u Santanderu zarađivao blizu milion evra... U igru je uključen i vozni park. Žigić u Santanderu vozi C 4, dok ga u Valensiji čeka Tojota.

Sport juče iza podneva zove Žigića, prvi, drugi, treći pokušaj, evo ga Nikola:

- Samo što sam ručao...

Sa menadžerom ili novim poslodavcima?

- Ovo je bio klupski ručak u Santanderu.

Koliko ste blizu Valensije?

- Svima sam blizu, još nikome nisam rekao ni ne ni da.

Valensija, mnogi tvrde, slovi za najozbiljniju opciju?

- Jednako je ozbiljna kao i ostale – uverava Žigić.

Ranije ste govorili da biste najradije ostali u Španiji?

- Ovde sam se super snašao, tako da ne čudi.

I Turci su uporni?

- Jesu!

Čuli ste se sa Kežmanom?

- Poslednji put pre nekoliko dana.

Kakve su šanse da zaigrate zajedno?

- Videćemo...

Pominjani su i Mančester siti, Verder, Viljareal...

Ima i novih klubova, koji se dosad nisu oglašavali, ne bar preko medija.

Mogu li oni da preuzmu primat?

- Sve je moguće.

Odluka je danas, sutra...

- Od sredine nedelje postaće vruće, mnogo vruće.

Red pred Žigićem.

REZERVNA LISTA FENERA

KARU, SUAZO, MORO...

Turci su, uvidevši da Valensija polako preuzima primat, iskopali nove kombinacije za Fenerbahče u slučaju da Žigić ne stigne u Istanbul. Tamošnji Foto spor uključio je trojicu golgetera, na prvom mestu je Norvežanin Karu, prate ga Suazo (Čile) i Moro (Huventud, Brazil). Konkurentski Fanatik na naslovnoj strani, u donjem uglu, donosi samo jedno ime (Deni Kovermans, napadač AZ, ima ugovor sa holandskim klubom do 2009).

KOMPLIMENTI

LOVAC KEŽMAN

Pobeda Fenerbahčea nad Bešiktašem, na stadionu Kelna, u Super kupu Turske, opisana je naširoko i nadugačko u turskim sportskim listovima. Udarne stranice rezervisane su, dakle, za Kežmana i društvo, veliča se nekadašnji srpski reprezentativac, asistent kod prvog i strelac gola odluke u 88. minutu za 2:1. Naslov: Kežman lovac, Bešiktaš – lovina! Komentar nije potreban.

Ja sam protiv svakog nacionalizma,jer je nacionalizam najnizi oblik drustvene svesti - Koca Popovic
Dejan NS
Dejan NS
Većinski vlasnik Foruma
Pristupio: 26.01.2005.
Poruka: 24.463
07. kolovoza 2007. u 08:11

Osasuna želi Jovanovića

Čelnici španskog fudbalskog prvoligaša Osasune zainteresovani su da angažuju srpskog reprezentativca i člana Standarda iz Liježa, Milana Jovanovića, prenosi 'As'



Pregovori dva kluba su u toku, a Jovanović bi mogao da do kraja nedelje potpiše ugovor sa španskom ekipom.

"As" tvrdi da je Osasuna spremna da ponudi četiri miliona evra Standardu za srpskog reprezentativca.

Jovanović je debitovao za reprezentaciju Srbije u utakmici kvalifikacija za Evropsko prvenstvo protiv selekcije Finske, koja je drugog juna odigrana u Helsinkiju. Srbija je pobedila 2:0, a Jovanović je postigao drugi gol za "Orlove".

Ja sam protiv svakog nacionalizma,jer je nacionalizam najnizi oblik drustvene svesti - Koca Popovic
Obrisan korisnik
Obrisan korisnik
Pristupio: 04.10.2004.
Poruka: 9.948
07. kolovoza 2007. u 08:54
Dejan NS je napisao/la:

Osasuna želi Jovanovića

Čelnici španskog fudbalskog prvoligaša Osasune zainteresovani su da angažuju srpskog reprezentativca i člana Standarda iz Liježa, Milana Jovanovića, prenosi 'As'



Pregovori dva kluba su u toku, a Jovanović bi mogao da do kraja nedelje potpiše ugovor sa španskom ekipom.

"As" tvrdi da je Osasuna spremna da ponudi četiri miliona evra Standardu za srpskog reprezentativca.

Jovanović je debitovao za reprezentaciju Srbije u utakmici kvalifikacija za Evropsko prvenstvo protiv selekcije Finske, koja je drugog juna odigrana u Helsinkiju. Srbija je pobedila 2:0, a Jovanović je postigao drugi gol za "Orlove".

Vidi cijeli citat
 
jovanovic je u osasuni!
Obrisan korisnik
Obrisan korisnik
Pristupio: 08.11.2005.
Poruka: 4.977
07. kolovoza 2007. u 10:04

06.08.2007.
Izvor: PRESS

ŽIGIĆ U VALENSIJI!

Srpski napadač dogovorio se sa "slepim miševima", petogodišnji ugovor vredan 20 MILIONA EVRA * Žigić: Nisam još potpisao, ali hoću što pre u Valensiju

Nikola Žigić narednih pet godina nosiće dres Valensije! Španski mediji tvrde da su se Rasing i Valensija već dogovorili da srpski golgeter za sumu od 20 miliona evra pređe na "Mestaju" i praktično je samo pitanje trenutka kada će Žiga da stavi svoj potpis.

Iako je jasno da je posao završen i da će Žigić u narednih pet godina nositi dres "slepih miševa", Žiga za Press kaže da još ništa nije potpisao.

- Evo, upravo sam završio trening, što znači da sam još uvek igrač Rasinga. Čim se nešto promeni, odnosno čim potpišem za novi klub, sam ću da vam javim - rekao nam je Žigić, juče oko 14 časova.

David Vilja "glumi" Munitisa

Nikola Žigić (202 cm) igraće u Valensiji, baš kao i u Rasingu, u tandemu sa jednim "patuljkom". Posle sjajne saradnje koju je u Santanderu imao sa Pedrom Munitisem (167 cm), njegov novi partner u napadu biće španski reprezentativac David Vilja, koji je, istina, nešto viši od Munitisa (175 cm), ali je i dalje daleko od Žige. Naravno, tu je i iskusni as kakav je Fernando Morijentes, dok će četvrti napadač biti Arizmendi. Reklo bi se sasvim dovoljno za visoke ambicije koje Valensija naredne sezone ima i u Primeri, ali i u Ligi šampiona.

Žigić, međutim ne krije da bi veoma rado nastavio karijeru u Valensiji i zaigrao u društvu asova kakvi su Morijentes, Vilja, Hoakin i ostali.

- Naravno da bih voleo da pređem tamo. U pitanju je veliki klub, sa najvišim mogućim ambicijama, imao bih priliku da zaigram u Ligi šampiona. Osim toga, ispunila bi se moja želja da ostanem u Španiji. Ipak sam se već navikao na život ovde, naučio sam jezik... Ipak, sve dok ne potpišem ništa nije gotovo i nikako se ne smeju zanemariti ponude drugih klubova, pre svih Fenerbahčea.

Na pitanje da li bi više voleo da se "misterija" oko njegovog novog kluba brzo reši Žigić je bio jasan:

- Ako bih se ja pitao voleo bih da se sve reši u narednih dan ili dva. Pripreme za novu sezonu su u jeku i voleo bih da vrlo brzo saznam gde ću nastaviti karijeru. Ako je to Valensija, onda bi bilo dobro da se što pre priključim novom klubu.

Kako sada stvari stoje, Žigina želja će se najverovatnije ispuniti pošto Valensija igra treći krug kvalifikacija za Ligu šampiona (protiv boljeg iz duela Debrecin-Elfsborg) i, ukoliko u klubu žele da ga prijave za te utakmice, moraće da potpiše najkasnije do četvrtka. U protivnom, trener Valensije Kike Sančez Flores za "najvažniji meč u sezoni" imaće na raspolaganju samo Davida Vilju i pojačanje iz Deportiva Havijera Arizmendija, pošto je Fernando Morijentes trenutno van stroja zbog povrede.

Podsetimo, Valensija je na "pol poziciju" u trci za Nikolu Žigića stigla posle velike borbe sa mnogobrojnim zainteresovanim klubovima iz svih najjačih evropskih liga. Evropski mediji poslednjih dana selili su Žigu na Apenine (Fiorentina, Juventus), zatim u Nemačku (Verder), pa na Ostrvo (Mančester siti) i u Tursku (Fenerbahče). Turci su bili i najizdašniji, pošto su bili spremni najviše da plate (22 miliona evra), ali očigledno je presudila Nikolina želja da u najboljim igračkim godinama (27) igra u španskoj, a ne u znatno slabijoj turskoj ligi.

Ž. VUČKOVIĆ

  • Najnovije
  • Najčitanije