Omladinci Srbije na popravnom
Zivković: Naša šansa je Rusija
Autor: D. R. | 18.07.2007. - 10:45
Omladinska
reprezentacija Srbije katastrofalnim porazom od Francuske (2:5)
startovala je na Prvenstvu Evrope u Austriji, ali nije izgubila šanse
da se plasira u polufinale. Izabranici Zvonka Živkovića su doživeli
debakl, koji će dugo pamtiti. Posle vođstva od 2:0 (Sulejmani i
Marjanović) za 55 minuta primili su pet golova, a imali su i igrača
više. Prilika za popravni je danas, kada „orlići“ igraju sa Rusima
(Pašing, 17.15), koji su takođe porazom startovali na EP.
- Utakmicu sa Francuzima smo otvorili odlično, imali 2:0 i igrača više,
i do 37. minuta sve držali u svojim rukama. Pobedili smo sami sebe.
Mnogo smo snage potrošili, svaka akcija bila nam je sprinterska. Imali
smo dosta šuteva i dosta šansi. Ono što nije valjalo je naš blok.
Dozvolili smo protivniku da sa igračem manje izjednači već u prvom
poluvremenu zato što smo dopustili neke šuteve koje smo mogli da
izblokiramo. Mi smo psihički pali na poluvremenu, treći gol smo primili
iz slobodnog udarca i ekipa više fizički nije mogla da se vrati.
Francuska je fizički mnogo snažna, duplo su jači od nas. Ako pored toga
ne mislite glavom, ako lopta nije u vašim nogama, onda vam se desi da
ne možete da uhvatite nijednog protivničkog igrala, a upravo se to nama
desilo. Individualni kvalitet je nesporan, ali moramo da radimo na pas
igri. Nisam nezadovoljan iako rezultat govori drugačije - rekao je
selektor Zvonko Živković.
Junak utakmice, napadač Francuske Kevin Mon Pake, prvi od svoja tri
gola postigao je u 37. minutu, a samo sedam minuta kasnije izjednačio
je rezultat. Već na startu drugog dela kapiten „galskih petlova“ Maluri
Marten naterao je Danilovića da ponovo vadi loptu iz mreže, a najbolja
dva igrača Francuske dotukla su našu reprezentaciju golovima u 76.
minutu (Mon Pake) i u nadoknadi drugog poluvremena (Marten).
- Ne smatram da smo pretrpeli težak poraz. Mi smo među osam najboljih
ekipa u Evropi. Naša šansa sada je Rusija, pokušaćemo da zaboravimo
Francuze, moramo da imamo bolju koncentraciju, da ispoštujemo svaki pas
i da imamo što manje prodatih lopti. Videćemo da li će se ono što
pričam u tako kratkom vremenu preneti iz glave u noge. Ja i dalje
verujem da možemo dobro da prođemo - dodao je srpski selektor.
Povratak Fejse i Adamovića
Ljubomir Fejsa se pridružio drugovima dan uoči starta Evropskog
prvenstva, ali je zbog povrede propustio meč sa Francuskom. On se
oporavio i zauzeće mesto u veznom redu na današnjem meču protiv Rusije.
Nenad Adamović, koji je izdržao kaznu od jednog meča, takođe će se
staviti na raspolaganje selektoru Živkoviću, a špartaće pored desne aut
linije. Povratak u ekipu dva igrača koja su mnogo nedostajala iziskuje
i određena pomeranja u linijama tima, tako da će se Gulan naći pored
leve aut linije.
Filip Stojanović, koji je otpao sa spiska povratkom Fejse u ekipu
vratio se za Beograd, iako je bilo najavljeno da će ostati do kraja
turnira uz saigrače.
Duel sa Rusima posmatraće i predsednik FS Srbije Zvezdan Terzić, koji
se zatim vraća u Beograd zbog sednice Izvršnog odbora FSS.
Ja sam protiv svakog nacionalizma,jer je nacionalizam najnizi oblik drustvene svesti - Koca Popovic