Reprezentacija Srbije

Obrisan korisnik
Obrisan korisnik
Pristupio: 11.04.2006.
Poruka: 9.880
09. kolovoza 2007. u 10:40

I reprezentaciji preti isključenje?

Svim selekcijama Srbije preti eliminacija iz takmičenja koja organizuje UEFA, a pokušaj A selekcije da se plasira na EURO 2008. godine mogao bi da "padne u vodu" u slučaju bilo kakvog incidenta u Briselu, na utakmici sa Belgijom. Partizan je eliminisan iz Kupa UEFA, Crvena zvezda je još pod uslovnom kaznom, a Fudbalski savez "pod prismotrom" disciplinskih organa evropske kuće fudbala na utakmici u Briselu 22. avgusta protiv Belgije.

Iz UEFA, pored upozorenja za sportsko ponašanje na tribinama stadiona "Kralj Boduen", već prete eliminacijom iz kvalifikacija za EP, ako bude ekscesa na južnoj tribini...

FSS je više od dvadeset puta u poslednjih desetak godina novčano kažnjavan i više nema ’provlačenja’. Toga moraju da budu svesni i navijači. I najmanja greška može da košta reprezentaciju eliminacija iz kvalifikacija,“ ističe portparol FSS Aleksandar Bošković.

UEFA je rešena u nameri da se na stadionima spreče incidenti, a Fudbalski savez Srbije sprema akciju edukovanja navijača, sve u cilju da se shvati da smo priterani uza zid i da jedna greška znači kraj igranja u Evropi, možda sve do 2010. godine.

Moramo da pokažemo fer-plej, bez nacionalizma, šovinizma, rasizma... I posebno, parola koji nemaju veze sa fudbalom. Iskreno, veće probleme smo imali na gostovanjima i sa ljudima koji žive u Evropi, zato tražimo da u ovoj važnoj utakmici samo pomognu ekipi,“ kaže Bošković za Večernje novosti.

FSS ne vodi organizovano navijače na utakmice.

Već godinama, ali smo po pravilniku odgovorni za njihovo ponašanje. Odlučili smo i da se naši reprezentativci, preko spotova obrate navijačima, da pokažemo da Srbi nisu rasisti, a naš komesar za bezbednost, Sveta Đurović će sa domaćinima učestvuje oko organizacije naših navijača u Briselu,“ zaključio je Bošković.

Utakmica Belgija – Srbija igra se 22. avgusta.

Obrisan korisnik
Obrisan korisnik
Pristupio: 04.10.2004.
Poruka: 9.948
09. kolovoza 2007. u 16:26
Valencia Agree Zigic Deal
 
Valencia have agreed to sign Nikola Zigic from Racing Santander after lengthy negotiations between the two clubs finally produced a deal, los Ché have announced.
 
The Serbian striker will put pen-to-paper on a five-year contract at Mestalla after undergoing a medical on Friday, a statement on Valencia's official website read.

Zigic has been a target of several clubs after enjoying an impressive first season in Spain and has chosen to stay in la Primera despite interest from the Premiership.

Standing at 2.02m tall, the 26-year-old is being seen as the penultimate piece in Quique Sánchez Flores' summer rebuilding programme at Valencia.

According to Marca, the fee agreed with Racing is around €20m and the Cantabrian outfit will now use that money to bolster their squad before the start of the campaign.

After making his name at Red Star Belgrade, Zigic moved to Racing last summer and went on to score 13 times in 35 appearances.
[uredio losmi - 09. kolovoza 2007. u 16:27]
Obrisan korisnik
Obrisan korisnik
Pristupio: 09.08.2007.
Poruka: 186
09. kolovoza 2007. u 16:28
Velik posao za Valenciu...
Bit će prejak napad...
Obrisan korisnik
Obrisan korisnik
Pristupio: 15.01.2005.
Poruka: 42.430
09. kolovoza 2007. u 16:31
Prije par dana celnici Valencije rekose "mi Zigica svakako zelimo, ali 20.000.000 necemo platiti"
Obrisan korisnik
Obrisan korisnik
Pristupio: 26.01.2005.
Poruka: 6.676
09. kolovoza 2007. u 16:37
Super za Žigića!
Sad će imati prilku još jednom da dokaže svoju klasu!
Nadam se i u ligi šampiona.
marconato
marconato
Potencijal za velika djela
Pristupio: 18.05.2006.
Poruka: 2.377
09. kolovoza 2007. u 16:44
Super klub za Zigu !
Obrisan korisnik
Obrisan korisnik
Pristupio: 08.11.2005.
Poruka: 4.977
09. kolovoza 2007. u 17:27
Pravi klub za njega. Brz i ofanzivan fudbal gdje ce on doci do izrazaja. 
Obrisan korisnik
Obrisan korisnik
Pristupio: 16.12.2005.
Poruka: 11.280
09. kolovoza 2007. u 18:03
Fudbal (sve vesti)
Žigić%20za%20MONDO:%20Valensijo,%20stižem!
Žigić za MONDO: Valensijo, stižem!
Cetvrtak, 9. avgust 2007. 17:24

Nikola Žigić nastaviće karijeru u Valensiji. Ukupna vrednost transfera je 20 miliona evra, a od te sume 15 miliona Rasing će dobiti u kešu, dok će ostatak biti kompenzovan kroz transfer nekog od igrača ekipe sa Mestalje.

"Prezadovoljan sam postignutim dogovorom sa Valensijom, a zadovoljni su i ljudi iz Rasinga. Danas još treba da završim neke stvari u Santanderu, a sutra ujutro čeka me lekarski pregled, potpisivanje petogodišnjeg ugovora i predtavljanje navijačima i medijima", rekao je Žigić za MONDO.

Dvadesetsedmogodissnji centarfor je dodao da je presrećan što će karijeru nastaviti u velikom klubu koji se svake sezone bori za trofeje i igra u Ligi šampiona.

"Mnogo sam srećan, jer se sav moj trud sada isplatio. O ovakvom transferu prošle godine mogao sam samo da sanjam. Sada imam veliki motiv da još bolje i više radim i da sa Valensijom osvajam trofeje", poručio je Žigić.

Nikola Žigić prošlog leta stigao je na "El Sardinero" iz Crvene zvezde, a na 35 utakmica u dresu Rasinga postigao je 13 golova.

(MONDO)


Obrisan korisnik
Obrisan korisnik
Pristupio: 08.11.2005.
Poruka: 4.977
09. kolovoza 2007. u 18:14
atheistRAP je napisao/la:
Fudbal (sve vesti)

Žigić%20za%20MONDO:%20Valensijo,%20stižem!

Žigić za MONDO: Valensijo, stižem!
Cetvrtak, 9. avgust 2007. 17:24

Nikola Žigić nastaviće karijeru u Valensiji. Ukupna vrednost transfera je 20 miliona evra, a od te sume 15 miliona Rasing će dobiti u kešu, dok će ostatak biti kompenzovan kroz transfer nekog od igrača ekipe sa Mestalje.

"Prezadovoljan sam postignutim dogovorom sa Valensijom, a zadovoljni su i ljudi iz Rasinga. Danas još treba da završim neke stvari u Santanderu, a sutra ujutro čeka me lekarski pregled, potpisivanje petogodišnjeg ugovora i predtavljanje navijačima i medijima", rekao je Žigić za MONDO.

Dvadesetsedmogodissnji centarfor je dodao da je presrećan što će karijeru nastaviti u velikom klubu koji se svake sezone bori za trofeje i igra u Ligi šampiona.

"Mnogo sam srećan, jer se sav moj trud sada isplatio. O ovakvom transferu prošle godine mogao sam samo da sanjam. Sada imam veliki motiv da još bolje i više radim i da sa Valensijom osvajam trofeje", poručio je Žigić.

Nikola Žigić prošlog leta stigao je na "El Sardinero" iz Crvene zvezde, a na 35 utakmica u dresu Rasinga postigao je 13 golova.

(MONDO)


Vidi cijeli citat

Sad Srbija ima tri igraca u tri vrhunska kluba. Vidic Mancester, Stankovic Inter i sada Zigic u Valensiji.

I ostali igraju u jakim klubovima, ali ova tri kluba su medju 10 najboljih na svijetu. E sad samo UEFA da ne izbaci Srbiju iz kvalifikacija pa da propadne jos jedna generacija, kao ona iz 90-tih
dicquelme
dicquelme
Potencijal za velika djela
Pristupio: 11.11.2006.
Poruka: 1.551
09. kolovoza 2007. u 20:04
andrija Nis je napisao/la:

I reprezentaciji preti isključenje?

Svim selekcijama Srbije preti eliminacija iz takmičenja koja organizuje UEFA, a pokušaj A selekcije da se plasira na EURO 2008. godine mogao bi da "padne u vodu" u slučaju bilo kakvog incidenta u Briselu, na utakmici sa Belgijom. Partizan je eliminisan iz Kupa UEFA, Crvena zvezda je još pod uslovnom kaznom, a Fudbalski savez "pod prismotrom" disciplinskih organa evropske kuće fudbala na utakmici u Briselu 22. avgusta protiv Belgije.

Iz UEFA, pored upozorenja za sportsko ponašanje na tribinama stadiona "Kralj Boduen", već prete eliminacijom iz kvalifikacija za EP, ako bude ekscesa na južnoj tribini...

FSS je više od dvadeset puta u poslednjih desetak godina novčano kažnjavan i više nema ’provlačenja’. Toga moraju da budu svesni i navijači. I najmanja greška može da košta reprezentaciju eliminacija iz kvalifikacija,“ ističe portparol FSS Aleksandar Bošković.

UEFA je rešena u nameri da se na stadionima spreče incidenti, a Fudbalski savez Srbije sprema akciju edukovanja navijača, sve u cilju da se shvati da smo priterani uza zid i da jedna greška znači kraj igranja u Evropi, možda sve do 2010. godine.

Moramo da pokažemo fer-plej, bez nacionalizma, šovinizma, rasizma... I posebno, parola koji nemaju veze sa fudbalom. Iskreno, veće probleme smo imali na gostovanjima i sa ljudima koji žive u Evropi, zato tražimo da u ovoj važnoj utakmici samo pomognu ekipi,“ kaže Bošković za Večernje novosti.

FSS ne vodi organizovano navijače na utakmice.

Već godinama, ali smo po pravilniku odgovorni za njihovo ponašanje. Odlučili smo i da se naši reprezentativci, preko spotova obrate navijačima, da pokažemo da Srbi nisu rasisti, a naš komesar za bezbednost, Sveta Đurović će sa domaćinima učestvuje oko organizacije naših navijača u Briselu,“ zaključio je Bošković.

Utakmica Belgija – Srbija igra se 22. avgusta.

Vidi cijeli citat


ma daj, cije su to ''vesti'', Kurir?

ma nema sanse za ovo, kakve su to gluposti, po ovome bi poljska vec bila out par godina
  • Najnovije
  • Najčitanije