andrija Nis je napisao/la:
I reprezentaciji preti isključenje?
Svim
selekcijama Srbije preti eliminacija iz takmičenja koja organizuje
UEFA, a pokušaj A selekcije da se plasira na EURO 2008. godine mogao bi
da "padne u vodu" u slučaju bilo kakvog incidenta u Briselu, na
utakmici sa Belgijom.
Partizan je eliminisan iz Kupa UEFA, Crvena zvezda je još pod uslovnom
kaznom, a Fudbalski savez "pod prismotrom" disciplinskih organa
evropske kuće fudbala na utakmici u Briselu 22. avgusta protiv Belgije.
Iz
UEFA, pored upozorenja za sportsko ponašanje na tribinama stadiona
"Kralj Boduen", već prete eliminacijom iz kvalifikacija za EP, ako bude
ekscesa na južnoj tribini...
„FSS je više od dvadeset
puta u poslednjih desetak godina novčano kažnjavan i više nema
’provlačenja’. Toga moraju da budu svesni i navijači. I najmanja greška
može da košta reprezentaciju eliminacija iz kvalifikacija,“ ističe portparol FSS Aleksandar Bošković.
UEFA
je rešena u nameri da se na stadionima spreče incidenti, a Fudbalski
savez Srbije sprema akciju edukovanja navijača, sve u cilju da se
shvati da smo priterani uza zid i da jedna greška znači kraj igranja u
Evropi, možda sve do 2010. godine.
„Moramo da pokažemo
fer-plej, bez nacionalizma, šovinizma, rasizma... I posebno, parola
koji nemaju veze sa fudbalom. Iskreno, veće probleme smo imali na
gostovanjima i sa ljudima koji žive u Evropi, zato tražimo da u ovoj
važnoj utakmici samo pomognu ekipi,“ kaže Bošković za Večernje novosti.
FSS ne vodi organizovano navijače na utakmice.
„Već
godinama, ali smo po pravilniku odgovorni za njihovo ponašanje.
Odlučili smo i da se naši reprezentativci, preko spotova obrate
navijačima, da pokažemo da Srbi nisu rasisti, a naš komesar za
bezbednost, Sveta Đurović će sa domaćinima učestvuje oko organizacije
naših navijača u Briselu,“ zaključio je Bošković.
Utakmica Belgija – Srbija igra se 22. avgusta.
ma nema sanse za ovo, kakve su to gluposti, po ovome bi poljska vec bila out par godina