samsvojmajstor je napisao/la:
Weasley je napisao/la:
Na temelju čega ocjenjujete jačinu liga? Imena klubova? Bodovna razlika?
Koje pokriće imate za to?
Vidi cijeli citat
Nemoguće je to ocjenjivati, pričali su kad se formirala jedinstvena 3. liga da je 3. HNL Sjever najslabija, a iz nje igraju Ždralovi, Bjelovar, Križevci, Varteks s tim da je u tom rangu tad bilo boljih ekipa od njih (izuzev Ždralove) bez ambicija ulaska u viši rang.
Možda jedini argument bi bile jake financije u ŽNL rangovima u Meðimurju i Podravini di dobar igrač dobije 200-300€ po utakmici pa mu se ne igra ozbiljniji rang.
To što iz neke regije ima više klubova znači samo da su oni ambiciozniji u vidu ulaska u viši rang, a ne da su bolji. Koliko skuplje je klubu iz Pule ili Ploča igrati ovu ligu nego klubu iz Zagreba i njegove okolice? Podosta skuplje.