Planirao pogledati sve (zato sam i krenuo s ovom neatraktivnom), ali za to mi trebaju dani od 70 sati jer nisam ništa stigao uživo. A konferencijska liga čeka.

Hamrun Spartans - Lincoln Red Imps 0:1 (Ethan Britto)

CK Elionay (Hamrun) 10. minuta // Kike Gomez (Lincoln) 45. minuta

Gledatelja - 1342

(ako se ne smiju stavljati razni kanali obrišite, nisam upućen)

Može se reći da je rani crveni karton usmjerio utakmicu, ali usprkos igraču više, gosti su prepustili domaćinu posjed i čekali grešku.

Kako to često biva, sudac postane strožiji prema ekipi koja ima igrača više pa se samo čekalo kada će i Lincoln ostati s 10 igrača. Srećom za njih, uspjeli su postići pogodak 8 minuta prije crvenog kartona.

Prvi žuti

Drugi žuti

Zanimljiv kriterij iskusnog suca Stavreva (MKD) s obzirom da za ovaj start u 39. minuti nije dao drugi žuti domaćem igraču.

Umjesto 0:1 i 2 igrača manje, na pauzu se odlazi s poravnatim snagama. Još u nadoknadi prvog dijela sudac poništava kazneni udarac nakon asistencije VAR-a.

U prvom poluvremenu nije bilo prilika osim gola koji je pao iz solo akcije, a drugo je prošlo u istom tonu do posljednjih par minuta. Vrijedan spomena prije toga samo slobodnjak Lopesa koji je vratar odlično obranio, a onda u 79. minuti Prša glavom prebacuje okvir s 2 metra, dok u 88. Corbalan iz izgledne prilike puca u vratara.

S obzirom na neatraktivnog suparnika, skupilo se dosta ljudi. Svirala je limena glazba (nažalost u blizini kamere), vršio se  pritisak na suce, navijači se naguravali s policijom, ali na terenu mlak nastup malteškog prvaka koji je u posljednje 2 godine izbacivao Velež, Levski i Dinamo Tbilisi. U momčadi 12 Maltežana (6 reprezentativaca), 10 Brazilaca (igrači iz Serie D i niže) i naš Roko Prša.

Panevezys - HJK Helsinki 3:0 (E. Veliulis, N. Gorobsov 11m, N. Mbo)

CK Dieng (Panevezys) 70. minuta

Gledatelja - 1100

Meni HJK svake godine djeluje sve lošije, ali nisam očekivao baš 3:0. Pogotovo jer Panevezys ne briljira u domaćem prvenstvu. Vodi ih trener sa zanimljivim životopisom. Stijn Vreven iza sebe ima Beveren, Lokeren, NAC Bredu, Trenčin, Oostende itd.

Skromna momčad u kojoj malo odskače taj Dieng koji je dobio crveni, ali su disciplinirani. To je bilo dovoljno protiv Finaca u čijoj momčadi svaki igrač ima 4-5 dodira prije rješenja. Prvo poluvrijeme su evidentno podcijenili domaćina, a u drugom navalili kao da ne postoji uzvrat što je domaćin jedva dočekao.

Ordabasy - Petrocub 0:0

Gledatelja - 16 500

Očekivao sam tvrdo, ali ipak kvalitetnije.

Ordabasy ne poznajem dobro pa ne znam koliko rezerve imaju, ali ovo je bilo skromno. Imaju ok napadače, neugodne Islamkhana i Yakshiboeva oko njih, ali ostatak ekipe se muči prenijeti loptu gore. Kvalitetnija ekipa će ih uništiti s obzirom da prednja trojka ne igra aktivnu obranu, a i veznjaci često ispadnu visoko u nekakvom pokušaju presinga. Ispuhana, spora, veteranska momčad. Prosjek prvih 11 je 31 godina, čak 8 startera debelo preko 30. Lovro Cvek nije bio u kadru.

Petrocub pratim od 2018. kada su igrali s Osijekom i mogu reći da imaju konstantu i prepoznatljivost. Nema tu ljepote, imaginacije, ali teško je razviti igru protiv njih. Čvrsti su, dovoljno iskusni (26,5), bacaju se na glavu i težak su ždrijeb u ovako ranoj fazi.

Pobjednik ide na APOEL.

Patrik Kolarić odsudio generalno dobro, ali i standardno ubijao tempo, predugi prekidi, upozorenja itd.

Slovan Bratislava - Struga 4:2 (J. Kucka 2, Weiss, Mak // B. Ibraimi 2)

Gledatelja - 11259

Puno golova, ali utakmica sama po sebi više u ritmu prijateljskih utakmica. Slovan odradio na rutinu, a Strugi pohvale jer je bar bila hrabra i došla se potući. Šteta što ih je golman zakucao kod trećeg gola i šteta ždrijeba jer bi neke ekipe mogli proći. Poništena su im 2 gola, prvi opravdano, a kod drugog iskreno ne vidim prekršaj.

Marko Tolić odigrao skromno.

Ludogorets - Dinamo Batumi 3:1 (Tektepay, Rick Jhonatan, // Mamuchashvili)

Gledatelja - 4561

Na papiru vrlo zanimljiv par, ali ovo je jednosmjerno. Bugari su jednostavno za razinu brži. Mene su taktički zaintrigirali. Sve djeluje posloženo do najsitnijih detalja (trener Georgi Dermendzhiev, 69) što se tiče faze obrane, tranzicije i prekida. Igra na postavljenu obranu još malo kaska.

Plan je bio pustiti Gruzijcima posjed, zatvoriti im zadnjeg veznog i prisiljavati ih na riskantna/duža dodavanja te ih uništavati kontrama. Nevjerojatno se otvaraju i biti će zanimljivo pratiti mogu li zapapriti jačim ekipama u kasnijoj fazi…Gostima je pak jedina ideja bila lopta na desno krilo i čekanje što će Gudushauri napraviti.

Dinamo Minsk - Pyunik Erevan 0:0

Gledatelja - 0 (igralo se u mađarskom Mezokovesdu)

Pyunik otvorio utakmicu izglednom prilikom već u 4. minuti i praktički ostao na tome. Šansa Otubanjea iz highlightsa je poništena zbog zaleđa. Postavili su igru na x i uspjeli ostvariti zacrtano iako je Minsk imao dominaciju i nekoliko dobrih prilika (čak i taj famozni xG kaže 3.26 vs 0.55). Bez obzira na 0:0, utakmica zanimljiva, bilo je puno situacija koje su mogle dovesti do prilika, ali nedostajalo je mirnoće. Pyuniku i kvalitete s obzirom da igra bez 3 jaka ofenzivca - Luka Juričić, Serges Deble i Vagner Goncalves. U uzvratu će biti jači za napadača Vladyslava Kulacha.

Borac Banja Luka - KF Egnatia 1:0 (D. Hrelja 96. minuta)

Gledatelja - 7832

Utakmica u kojoj je bilo najmanje nogometa čemu u prilog ide i podatak o 68. minuta mrtvog vremena.

Borac je istina i pokušavao, Egnatia nije došla igrati nogomet. Od prve minute zadržavanje, udaranje, provociranje. Neshvatljiv strah od jednog skromnog Borca.

U 67. minuti prekid zbog sad već poznatih povika s tribina. Gosti su izašli s terena i prijetili odlaskom u svlačionicu, a sudac umjesto da odsvira kraj kako bi se tome već jednom stalo na kraj, moli igrače Egnatije da se vrate na teren što su na kraju i pristali.

KI Klaksvik - Differdange 2:0 (A. Frederiksberg 2)

Gledatelja - 1161

Flora - Celje 0:5 (A. Matko, D. Vuklišević, M. Zabukovnik,  R. Aarons, T. Svetlin

Gledatelja - 2002

RFS - Larne 3:0 (M. Kigurs, D. Balodis, S. Panić)

Gledatelja - 1700

Vikingur Reykjavik - Shamrock Rovers 0:0

Gledatelja - 1108

Virtus - FCSB 1:7 (M. Battistini // D. Olaru 3, D. Popa 2, D. Miculescu 2)

Gledatelja - 1833

UE Santa Coloma - Ballkani 1:2 (Y. El Ghazoui // L. Emerllahu 11m, B. Karrica)

Kucka, Weiss i Mak zabili, kakve marke..👍

Imaju 104 godine zajedno, ali ne posustaju..

jučer u 19:29

Ballkani izgubio na penale... Bila je smiješna situacija kad je u četvrtoj seriji igrač Santa Colome neuspješno izveo Panenku, ali je golman Ballkania malo ranije izašao pa je penal ponovljen, drugi put je zabio