Obzirom da nam se približila nova sezona evo mog tradicionalnog osvrta na Pittsburgh Steelerse.
1.
Odlasci (starteri) - Ryan Clark u WAS, Woodley u OAK, Sanders kod "visokog čela" u DEN, Ziggy Hood u JAX i iskusni Cotchery u CAR
2.na
draftu su birana dva obrambena igrača koji će vidjeti dosta terena ILB Shazier, DE Tuitt, jedan brzanac RB Archer, WR projekt Bryant, od ostalih možda još spomenuti planinu od McCullersa (2m, 160 kg) koji bi trebao biti budući NT, ako nauči spustiti težište.
3.
FA dolasci Mitchell koji je bio FS odliče obrane Panthersa prošle godine nije baš mali ulov. Zamjena za Ryana Clarka.Lance Moore iz Saintsa kao iskusni slot WR (zamjena Cotcheryju), LaGarrette Blount iz TB i prošle godine NE kao back-up RB, Cam Thomas iz SD kao DE.
godina koja bi po svemu trebala biti tranzicijska s obzirom da je premalo talenta za mega uspjeh, a previše za dno. Mitchell i barem četvorica draftiranih bi trebali biti standardni za duži rok, a uz još jedan ili dva dobra drafta bi se mogli kompletirati za ozbiljniji pokušaj za sedmu titulu dok je Ben još na nogama.
4.
predsezona - prosječna prema lošoj, prve dvije utkamice dobri nastupi prvih postava, protiv Eaglesa potopljeni, a u četvrtoj je obrana igrala dobro dok napad nije vodio Ben pa je to besmisleno komentirati. Skor 1-3.
Prve postave/izgledne zamjene
OBRANA:
NT McLendon
DE Heyward (od kojeg se očekuje nastavak odličnih igara od prošle godine)/ Thomas / Tuitt u 4-3-4 ili 4-2-5 paketima/ Keisel
OLB Worilds (isto što i Heyward uz po mogućnosti manje ozljeda)/Jones (očekuje se da pokaže što zna u drugoj sezoni) - zamjene su im ajme majko
ILB Timmons / Shazier / V. Williams / Spence - najdublja pozicija
CB Ivan 'Ike' Taylor (koji garantira3-4 flaga po utakmici ako se kriterij iz predsezone nastavi) / Cortez Allen (kojeg sam prošle godine pimpao, ali stalno je ozlijeđen, ovo je mu je godina za ugovor) / Gay - ostali nedokazani mada su sad uzeli Webba iz Dallasa kojii je nešto i igrao prošle godine - pozicija koju bi proglasio najslabijom
SS - Polamalu / Shamarko Thomas (mali, ali udara da kosti pucaju, očekujem ga više u ovoj drugoj mu sezoni)
FS - Mitchell - jedna iskusna i jedna zelena rezerva.
Obrana ima previše upitnika da bi se ostvario rezultat. Od uklapanja Mitchella, do snalaženja Shaziera i Tuitta koji su odmah dobili puno snapova. Većinu vremena se provodi u nickel formaciji s 5 DBova pa su slabiji protiv run-a, pogotovo iz spread formacija. Pass rush nije na nivou, mada bi se mogao popraviti ako Jones iskorači. CBovi nisu preagresivni na loptu što i nije neka kombinacija protiv passa. Pitanje je i koliko Taylor i Polamalu mogu dati u svojim godinama.
NAPAD
QB - Ben / ako igra Gradkowski PS su kandidat za fenjer
RB -Bell (prošle godine se pokazao kao jako dobar rookie, ali cure informacije da mu je udarilo u glavu pogotovo otkad je došao back up)/ Blount / Archer je munja za kojeg će planirati pet specijalnih dodira na utakmici, ali nije pokazao okretnost i pada na dodir prstom
OL - Beachum/Foster/Pouncey/DeCastro/Gilbert sa zamjenama Adams/Wallace i eventualno Whimper. Prva ekipa bi trebala biti OK, mada to nije to za nešto više, iako je Munchak doveden da složi liniju kako treba. Ne dao bog ozljede na OT jer je Adams češće propuh nego talent.
TE - Miller / Spaeth / par blocking TE-ova. Miller je nakon ozljede koljena usporeni film, a zamjene su užas.
WR - A. Brown (zvijezda u punom sjaju) / Wheaton (brzanac koji bi trebao zamjeniti Sandersa i koji ima za to talent, ali je stalno ozlijeđen) / Moore (koji nije pokazao veliku kemiju s Benom u predsezoni) / Bryant (isto ozlijeđen , ali i sirov)
Napad se vrti oko Bena, a od opcija su mu najsigurniji Bell, Miller i A.Brown. druge WR opcije se nisu pokazale sjajnima. OL dobra do vrlo dobra u pass pro, u runu jača na desnoj strani nego na lijevoj. I dalje se ne vidi rješenje red zone impotentnosti. Ako Haley opet bude srao s brzim pasovima iz Benovih ruku to će biti napad od 14 akcija za 70 yd i onda zastoj u RZ i FG.
KICKER - Suisham (manje siguran u predsezoni nego inače)
PUNTER - neki Australac Wing koji isto nije briljirao ono što sam vidio
LONG SNAPPER - koga boli k. taj ima super posao a nitko mu ime ne zna.
uglavnom SPECIAL TEAMS očekujem standardno loš uz uredne poraze u field position borbi puntera.
Procjena: zbog laganog rasporeda 9-7 ili 10-6. Ako uđu u PO odmah ispadaju.
P.S. Zaboravio sam napisati da se James Harrison izgleda umirovio. Jedan od velikih linebackera PIT-a, čovjek s možda najboljom defanzivnom akcijom Super Bowla svih vremena i moj povremeni avatar. Legenda i jedan od rijetkih igrača kojeg su se protivnici doslovno bojali susresti.
Također, kacige Steelersa će ovu sezonu krasiti malena posveta najvećem treneru Steelersa u povijesti. Ove godine je umro Chuck Henry Noll, idejni tvorac, trener i vođa velikih Steelersa 70-tih, famozne Steel Curtain obrane. Trener koji je od gubitničke momčadi učinio pobjednike i usadio pobjednički mentalitet u cijelu organizaciju. U njegovu čast na kacigi će biti:

[uredio dbald - 02. rujna 2014. u 02:06]