Acosta u Ducati, Bagnaia u Apriliju - ovo je sada potvrđeno.
Od stvari koje tek trebaju biti potvrđene, a već se dugo govori da su dogovorene:
Martin i Ogura - Yamaha
Quartararo - Honda
Alex Marquez i Di Giannantonio - KTM
Moreira i Alonso (iz Moto2) bi trebali biti na Hondi, samo se još ne zna tko će u tvorničku ekipu, a tko u LCR gdje bi Zarco trebao ostati.
Mir i Holgado (iz Moto2) u Gresini
Aldeguer u VR46 - tamo će doći još Bulega ili Marini
Trackhouse - ostaje R. Fernandez (iako je bilo gotovo sigurno da odlazi), uz njega više kandidata: Bulega, Bastianini, Gonzalez (Moto2)
Pramac - ostaje Toprak - više kandidata za drugo mjesto, većinom iz Moto2
Tech3 KTM - tu se još ništa ne zna - izgleda da i Bastianini i Vinales imaju klauzule po kojima ih KTM može zadržati, ali da oni ne žele ostati (Basianini pogotovo)
Morbidelli, Miller, Rins gotovo sigurno ostaju bez mjesta u MotoGP. Marini i Binder bi također mogli izvisiti, ali za njih još postoji šansa da nađu neko mjesto.
[uredio crooy3 - 25. lipnja 2026. u 17:42]