Najpodcjenjeniji uspjesi hrvatskog sporta

12
enteret
enteret
Željan dokazivanja
Pristupio: 10.07.2009.
Poruka: 673
29. srpnja 2013. u 16:02
zrak je napisao/la:
Gips,
ne znam u kom smislu misliš na najpodcjenjeniji uspjeh u hrvatskom športu.
Kao prvo mislim da nema baš nekog športa ili športaša koji za svoj rezultat nije dobio od države (putem HOO i svoga državnog športskog saveza) ono što je propisano u novčanom smislu, pa i u stručnom.

Druga je stvar kako je taj rezultat odjeknuo u svijetu.
Mi znamo da se rijetko koji drugi športski rezultat može mjeriti sa svjetskim rezultatom državne nogometne reoprezentacije kao što je napr. 3. mjesto na svijetu. Već je dovoljno da igramo na Europskom ili Svijetskom prvewnstvu da cijeli svijet zna za nas i naše nogometaše.  Jednostavno cijeli svijet zna tada za Hrvatsku, za njene nogometaše. To je tako i tako će uvijek biti jer je nogomet šport broj 1 u svijetu i u nas. Kad ti pogledaš samo kod nas (a u svijetu je to još i više) broj nogometnih klubova, broj liga, broj nogometaša, broj tekmi koje se igraju svakog vikenda, broj ljubitelja nogometa, broj posjetitelja nogometnim priredbama, pa to je šport ne br. 1 već prvih 100, pa onda na broju 101 dolazi sljedeći šport.

E sad zašto ima nekih športova, od onih od br. 101 pa dalje, koji su možda podcijenjeni, a neki možda i bez razloga i najpodcijenjenijij, nisu zanimljivi publici, ljudima, svijetu, kao neki drugi športovi, kao nogomet, košarka, rukomet, ..., teško je reći. To su športovi iz grupe onih športova, koji nemaju neko zanimanje gledatelja, u kojima se gotovo ništa ne može zaraditi pa bez pomoći države i lokalne zajednice nebi ni egzistirali. To su kao ono trajno nerazvijeni športovi, koji bi se potpuno ugasili da nema pomoći države i lokalne zajednice. I tamo su ta možda podcjenjivanja o kojima je otvorena tema.
Vidi cijeli citat

Svi športovi, pa i nogomet, su započeli kao potpuno amaterski, koji su se sami financirali, organizirali i koji desetljećima egzistiraju. "Mali" športovi nemaju sponzorske milijune, oslanjaju se na ljude koji se vole baviti njima, ali za razliku od nogometa, košarke ili rukometa, gle čuda ti klubovi se ne gase zbog milijunskih dugova, ne bakrotiraju, i ne vuku svoja mjesta i gradove u stečaj kao "veliki" i "popularni"...
To što zadnjih dvadesetak godina došlo do upumpavanja novca u 3-4 najveća lige, ne znači da je nogomet samodostatan ili profitablian, uostalom podaci o dugovanjima iz španjolske, engleske lige dovoljno govore sami za sebe. Mali športovi od države dobiju mrvice bez kojih mogu preživjeti, za razliku od npr. nogometa gdje države i gradovi utuku milijarde eura i dolara na stadionsku infrastrukturu koja većinom zjapi prazna, ili NBA koja ucjenjuje gradove kako bi dobili basnoslovno skupe dvorane.
matcky96
matcky96
Mali dioničar
Pristupio: 13.06.2011.
Poruka: 5.564
29. srpnja 2013. u 17:38
Veslanje!
Obrisan korisnik
Obrisan korisnik
Pristupio: 10.03.2009.
Poruka: 503
29. srpnja 2013. u 21:26
Većina uspjeha u neolimpijskim sportovima je podcjenjena, što se vidi i u novom zakonu u sportu prema kojemu će pravo na naknadu ostvarivati samo oni sportaši koji su osvojili medalju na OI ili na SP-u u nekom olimpijskom sportu.
Svakako bi trebalo u tu kategoriju staviti neke nacionalne sportove poput boćanja.
Kojot_50
Kojot_50
Dokazano ovisan
Pristupio: 02.01.2012.
Poruka: 17.841
30. srpnja 2013. u 20:24
Kobe_Bryant je napisao/la:
Većina uspjeha u neolimpijskim sportovima je podcjenjena, što se vidi i u novom zakonu u sportu prema kojemu će pravo na naknadu ostvarivati samo oni sportaši koji su osvojili medalju na OI ili na SP-u u nekom olimpijskom sportu.
Svakako bi trebalo u tu kategoriju staviti neke nacionalne sportove poput boćanja.
Vidi cijeli citat

tu treba nadodati i kuglanje!
Ljepota stvorenja odražava beskonačnu ljepotu Stvoritelja (KKC, 341)
12