Odbojka
kosingas je napisao/la:
gušta sam ovih par dana uz odbojkašku magiju, šest najboljih reprezentacija svijeta, koje sve igraju gotovo jednako savršeno, uz jedinu razliku u trenutnim nijansama kvaliteta igre...na kraju naslov uze jedina repka od njih šest, koje neće biti u Riu i koja valjda prvi put propušta OI...
svaka čast komšijama, jer koliko čujem, ovo im je prvo zlato u SL, nakon 5 srebra i 3 bronce...
mislim da je malo tko očekivao da će sinoć pomest one brazilske velemajstore sa 3-0...
a i jebačka lova se sinoć podijelila za odbojkaške prilike - prvak uzeo milijun dolara, drugoplasirani 500 000, a treći Francuzi 300 000 dolara...
također, birao se i naj tim turnira, u kojem je svaki od sedam igrača dobio 10 000 dolara, a MVP među njima još dodatnih 30 000 (izabran Ivović)...
p.s. jel onaj mladac Dražen Luburić možda Hrvat kojim slučajem?! vidim da je rođen u Futogu...
Vidi cijeli citat
Luburici su Srbi svi odreda. U celoj Vojvodini ih imas koliko hoces. Poticu iz Hercegovine. A ti bi trebao znati kolika je bila Hercegovina i da je po danasnje Crne Gore Stara Hercegovina(Pljevlja, Niksic, Pluzine, Savnik, Herceg-Novi, samo ime govori.) od Svetog Save. Pripajanjem Stare Hercegovine i Brda dolazi do mesanja i ujedinjena plemena u CG. Takodje tu je pripadalo i Uzice u Srbiji, zato Uzicane dan danas zovu Ere. Eto malo istorije da naucis.
Sto se tice odbojke, prvi put da propustamo OI. Da su sad one kvalifikacije, sa ovih par izmena u timu, formom i atmosferom bi imali velike sanse da se kvalifikujemo. Takodje ova Olimpijada u nekim sportovima postaje sramotna. U odbojci idu samo 4 ekipe iz Evrope, ne ide pobednik Svetske Lige. U rukometu recimo od 12 ekipa 7 iz Evrope a u vaterpolu od 12 cak 8 iz Evrope.
Čestitke Srbiji, svaka čast
Ne mogu baš reći da pozorno pratim reprezentativnu odbojku ( kad nema Hrvatske u vrhu :-) ali biti prvak u odobojci je stvarno rezultat za svaki respekt.
Uz to, srediti Brazilce u finalu.
Nije mi jasno otkud im toliko dobrih igrača?
Ajde vidio sam da imaju Dražena Luburića, to je po imenu i prezimenu, naš čovik :-)
Još jednom Čestitke Srbiji i neka uživaju u pobjedi
Ne mogu baš reći da pozorno pratim reprezentativnu odbojku ( kad nema Hrvatske u vrhu :-) ali biti prvak u odobojci je stvarno rezultat za svaki respekt.
Uz to, srediti Brazilce u finalu.
Nije mi jasno otkud im toliko dobrih igrača?
Ajde vidio sam da imaju Dražena Luburića, to je po imenu i prezimenu, naš čovik :-)
Još jednom Čestitke Srbiji i neka uživaju u pobjedi
[uredio teklić - 18. srpnja 2016. u 15:17]
ATM-FLY je napisao/la:
Takodje ova Olimpijada u nekim sportovima postaje sramotna. U odbojci idu samo 4 ekipe iz Evrope, ne ide pobednik Svetske Lige. U rukometu recimo od 12 ekipa 7 iz Evrope a u vaterpolu od 12 cak 8 iz Evrope. Vidi cijeli citat
problematični su kvalifikacijski turniri.napune se bezveznim reprezentacijama, pogotovo jedan gdje nema europskih. i to je ta razlika o kojoj pričaš. dok su u rukometu i vaterpolu u tim turnirima svi podjednaki u odbojci se rade neke razlike, a i kriteriji plasmana na te turnire nisu fer.
Texi je napisao/la:
F6 SL za odbojkaše - Krakow (Poljska)Prvi dan
Brazil – Italija 3-0 (25-18, 25-20, 25-19)
Poljska – Francuska 3-2 (21-25, 17-25, 25-17, 28-26, 15-12)
Drugi dan
Italija – SAD 3-1 (25-22, 27-25, 26-28, 25-21)
Srbija – Poljska 3-1 (25-23, 25-20, 18-25, 25-18)
Treći dan
Francuska – Srbija 3-2 (25-20, 25-19, 24-26, 19-25, 15-12)
Brazil – SAD 3-2 (24-26, 21-25, 28-26, 25-21, 15-12)
6. SAD
Veoma loš turnir za aktuelnog pobednika SK i osvajača bronze na prošlogodišnjem F6, odnosno zlata na F6 u Firenci 2014. godine. Posle dva uzastopna finalna turnira sa osvojenom medaljom, ove godine bez plasmana u polufinale. Loša uvertira za OI u Riju.
Oba meča su počeli u najjačoj postavi: tehničar Christenson, korektor Anderson, primači Sander i Russell, srednjaci Lee i Holt, libero Erik Shoji. U poslednja dva seta protiv Italije priliku su dobili bloker Smith i primač Jaeschke, dok su protiv Brazila igrali iskusni Priddy i rezervni korektor Murphy. Jedino rezervni tehničar Kawika Shoji nije uopšte ulazio u igru.
Dosta problema na prijemu i lako izgubljen prvi set protiv Italije. U drugom su uspeli da preokrenu 17-20 na 22-21, ali su na kraju izgubili taj set 25-27. U trećem setu je viđena najbolja odbojka na F6. Definitivno najbolji set na turniru, a dobili su ga Ameri posle dosta preokreta i drame. U poslednjem setu je presudio dobar blok Italije na 22-20 i dva vezana poena za četiri meč lopte. Ameri su osvojili više poena u napadu i bolje su servirali, dok je Italija bila bolja u bloku. Ameri su imali 12 grešaka više, što je na kraju bilo presudno. U prilog im nije išla ni tradicija, koja kaže da su Ameri poslednji put 2007. godine dobili prvi meč na F6 – protiv Francuske 3-0 (ona stara generacija olimpijskih prvaka, iz ove ekipe samo Lee i Priddy). Najbolji su bili Anderson (21) i Russell (16). Sander potpuno podbacio sa samo 3 poena u prva dva seta.
Veoma sumnjiv meč između Brazila i SAD, počevši od odluke Rezendea da krene sa drugom postavom, preko činjenice da im je trebao jedan set da obezbede prvo mesto, do potpune nonšalantnosti u pojedinim momentima i odsustva želje/energije (tako tipične za Brazilce) da dobiju svaki meč. Prva tri seta su zaista bila mučna za gledanje. Kad su konačno nekako dobili taj treći set (a reakcije igrača su bile...), onda su odlučili da dobiju i meč, kad već nesrećni Amerikanci nisu mogli da uzmu ponuđeno (2-0 i dve meč lopte u trećem). U prva tri seta Brazil koji može a ne želi, u poslednja dva Brazil koji je nedavno savladao (takođe sa drugom postavom) Francuze u gostima. Rezende je svakako više želeo Srbiju u polufinalu, ako ništa drugo, onda bar zbog tradicije.
Ako je suditi po meču sa Brazilom, Ameri su u velikim problemima na OI u Riju. Čak su i u petom setu (kad je već bilo poznato da su završili takmičenje) izgubili 12-15, nakon 12-9. Nešto slično im se desilo prošle godine u polufinalu sa Srbijom. Anderson ponovo najbolji (21), Sander (11) nešto bolji utisak nego protiv Italije.
5. Poljska
Poljaci ostaju na 2 (1-0-1) medalje u Svetskoj ligi. Nakon bronze 2011. i zlata 2012. godine, usledile su dve godine bez plasmana na F6, a zatim dva učešća ali bez medalje.
Na otvaranju svetski protiv evropskog prvaka. Poljaci su počeli meč u sastavu: tehničar Lomacz, korektor Konarski, srednjaci Klos i Nowakowski, primači Kubiak i Buszek, libero Zatorski.
U prvom setu su imali 19-15, ali su Francuzi dobili set serijom 10-2, a zatim ''pregazili'' domaćina u drugom setu. Jako čudna prva dva seta, slab učinak Ngapetha, nekoliko vezanih servis grešaka ali Francuzi vode 2-0 i to prilično ubedljivo. Treći set dobili su Poljaci 25-18, četvrti posle velike borbe na razliku 28-26, a peti 15-12. Mateusz (x2) Mika i Bieniek su bili ključni igrači u preokretu, zamenivši Kubiaka i Nowakowskog. Mnogo bolji servis Poljaka u nastavku meča, iako su generalno gledano Francuzi bili bolji u tom segmentu. Poljaci bolji u bloku i polju, ovo drugo je jako teško protiv Francuza. Konarski (20), Klos (13) i Mika (12) – u kratkom periodu, najbolji kod domaćina. Drugi put ove godine, Poljaci su savladali Francuze posle 0-2. Prvi put na kvalifikacionom turniru za Rio.
U drugom meču, koliko god je Srbija igrala dobro (i igra tokom ovogodišnjeg izdanja), ipak je došlo i do umora kod Poljaka nakon teškog meča prethodnog dana. Uz manju neizvesnost u prvom setu, Srbija je prilično lako povela sa 2-0. Poljaci su se ponovo sabrali nakon 10 minuta pauze i dobili treći set ubedljivo 25-18, a Srbija odgovorila na isti način u četvrtom. Antiga je odlučio da počne meč sa Mikom i Bieniekom u postavi, što se u slučaju Mike pokazalo kao pogrešno, pa je već početkom drugog ušao Kubiak. Ponovo najbolji kod domaćina Konarski (14), Klos (10) i ovaj put Bieniek (12). Tokom turnira priliku nisu dobili primač Bednorz, libero Wojtaszek i bloker Mozdzonek (navodno je već otpisan i neće igrati na OI).
Vidi cijeli citat
Polufinala
Srbija - Italija 3-2 (23-25, 25-21, 25-23, 18-25, 15-11)
Brazil - Francuska 3-1 (25-16, 23-25, 28-26, 33-31)
Meč za bronzu
Francuska - Italija 3-0 (25-23, 25-21, 25-20)
4. Italija
Generalno gledano, odigrali su samo jedan dobar meč na turniru - pobeda protiv SAD 3-1. Osim prvog meča sa Brazilom kada je Blengini eksperimentisao, ostale mečeve počinjali su u najjačoj postavi: tehničar Giannelli, na prijemu Juantorena i Lanza, korektor Zaytsev, libero Colaci, srednjaci Buti i Birarelli. Tačnije, meč za bronzu počeo je Piano umesto Butija.
U meču sa Brazilom su potpuno nadigrani u svim segmentima igre. Brazil je bio bolji u bloku, na servisu, u napadu... Italija je imala dosta problema na prijemu, jer su primački par činili Juantorena i Zaytsev. Zaytsev (13) je bio jedini dvocifren u tom meču za Italiju. Jedini meč na F6, gde nije bilo ama baš nikakve neizvesnosti. Sve što su Italijani uspeli da urade je, da priprete u prvom i drugom setu sa 15-21 na 18-21, odnosno sa 9-16 na 14-17.
Protiv SAD dve promene, Zaytsev na korektora umesto Vettorija i Lanza na prijemu sa Juantorenom. Mnogo bolja partija i pobeda 3-1 uz veliku borbu i dosta drame, u drugom i trećem setu. Sjajna odbojka sa obe strane u ta dva seta. Lanza je doneo stabilnost na prijemu i rasteretio Juantorenu, a Zaytsev igrao na poziciji na kojoj se najbolje snalazi. Njih dvojica su bili očekivano najbolji, Juantorena (23), Zaytsev (14).Iznenađujuće dobar blok, čak 11 poena iz bloka, što je bilo presudno u trećem i četvrtom setu. Od svih učesnika F6, Italija definitivno ima najlošije blokere.
Poslednja dva meča odigrali su podjednako loše kao i prvi. Onih 2-3 protiv Srbije itekako zavarava, jer je Srbija bila mnogo bolji protivnik u tom meču. Da nije došlo do velikog pada u finišu prvog seta, meč bi završio kao i onaj finalni sa Brazilom, 3-0 za Srbiju. Uz standardno dobre Zaytseva (21), Juantorenu (18) i Lanzu (14), zapaženu ulogu imao je i rezervni tehničar Sottile, koji je pravio dosta problema primačima Srbije svojim nezgodnim servisima u prvom i trećem setu.
U meču za bronzu protiv Francuza, nijedan igrač Italije nije imao dvocifren broj poena. Nisu imali rešenja za Ngapetha i Rouziera, protivnik je bolje servirao i imao više blokova. Što se tiče poslednja dva meča, po dva puta su igrali sa Srbijom i Francuskom u SL 2016, oba puta poraz od Srbije 2-3, oba puta poraz od Francuza 0-3. Od Francuza su izgubili na startu IR, a od Srbije na kraju.
Ostaju na 8 zlatnih, a ukupno 15 medalja. Poslednje zlato 2000. godine u Roterdamu, a poslednje finale 2004. godine u Rimu. Po prvi put su se sastale Italija i Francuska u borbi za medalju na F6 SL.
3. Francuska
Definitivno ekipa koja je imala najviše uspona i padova tokom ovogodišnje SL. Savladali su Italiju 3-0 sa kombinovanom postavom, savladali su Ruse i Poljake bez većih problema, izgubili kao domaćin od druge postave Brazila, izgubili dva meča u 5 setova od Belgije i Argentine... Na F6 poraz od Poljske nakon 2-0, a malo je nedostajalo da se isto ponovi i protiv Srbije. U polufinalu protiv Brazila su odigrali najbolji meč na F6 uprkos porazu, a protiv Italije za bronzu, bez namere da potcenjujem Italijane - koliko im je bilo potrebno.
Očigledno su u lošijoj formi nego prošle godine, ali to je opet bilo dovoljno za medalju. Njihova treća medalja u SL (1-1-1) i treća uzastopna na velikim takmičenjima u poslednjih 12 meseci. Na sve to, izborili su i plasman na OI u Rio, po prvi put od 2004. godine (nisu učestvovali u Pekingu i Londonu). Ne vidim ekipu koja je veći rival Brazilu na predstojećim OI. Ako neko može da im pokvari planove, onda su to Francuzi.
Protiv Poljaka - Rouzier (25), Ngapeth (16), protiv Srbije navedenoj dvojici - Rouzier (22), Ngapeth (20) pridružio se Marechal sa 18 poena i nekoliko fantastičnih servisa. U završnim duelima sa Brazilom i Italijom, Rouzier (27, 14) i Ngapeth (15, 13) ponovo najbolji.
U prilog onoj priči o usponima i padovima forme tokom izdanja SL 2016, a takođe i usponima i padovima tokom duela na F6, idu i one nenormalne serije u pojedinim setovima, kao recimo 10-2 protiv Poljske na 15-19 u prvom setu, ili 0-10 za protivnika u četvrtom setu sa Brazilom, sa 16-10 na 16-20 i na kraju izgubljen set i meč sa 31-33, odnosno 1-3.
Protiv Italije za bronzu nije igrao prvi tehničar Benjamin Toniutti zbog povrede. Prvog vikenda IR nije igrao Ngapeth, a bio je pod znakom pitanja i juče pre meča sa Italijom. Kevin Tillie je propustio skoro sve mečeve SL ove godine, odnosno bio je sa ekipom kao drugi libero, a radi se o veoma važnom igraču/primaču koji čini zastrašujući primački trio sa Ngapethom i liberom Grebennikovim.
F6 SL za odbojkaše - Krakow (Poljska)
Finale
Srbija - Brazil 3-0 (25-22, 25-22, 25-21)
2. Brazil
Ostaju rekorderi po broju zlatnih medalja u Svetskoj ligi. Imaju ih 9, iako su imali priliku i za jubilarno 10. zlato. Nisu je iskoristili, ali su istovremeno postali rekorderi po broju srebrnih medalja/izgubljenih finala - 6. Od ukupno 6 poraza u finalima, doživeli su 4 poraza na poslednjih 6 finalnih turnira. Poslednje zlato su osvojili 2010. godine u Kordobi. Ostaju rekorderi i po ukupnom broju medalja (19), Italija i Rusija imaju po 15.
Generalno su ostavili dobar utisak kroz ovogodišnju Svetsku ligu, i tokom IR i na F6. Jedina ekipa koja je uspela da ih savlada je Srbija i to dva puta, a oni su kroz IR savladali Amere bez većih problema i Francuze u gostima sa ''B timom''. Isto su ponovili na F6 protiv Amera i to nakon 0-2. Potom su još jednom savladali Francuze u polufinalu F6. To su dve ekipe koje bi, po mom skromnom mišljenju, trebale predstavljati najveću/e pretnju/rivale domaćinu OI. Ali o tome nešto više u najavi turnira u Riju.
Igrački gledano, ekipu su do nove medalje vodili pre svih Lucarelli i Wallace De Souza. Vredi pomenuti i primača Borgesa, blokera Mauricia Souzu i naravno tehničara Rezendea. Lucas Saatkamp je dobro igrao kroz IR, na F6 je bio nešto lošiji. Mauricio Souza je 99% ''kupio'' sebi mesto u postavi sa Saatkampom, dok je i Borges najverovatnije starter u Riju, jer će turnir propustiti MVP igara u Londonu - Murilo Endres.
Wallace De Souza se potpuno zasluženo našao u idealnom timu, kao i Mauricio Souza, dok tamo nije bilo mesta za najboljeg igrača Brazila, ne samo na F6 već i tokom IR. Istovremeno, Lucarelli je i najbolji server ovogodišnje SL. Ljudi iz FIVB su još jednom pokazali potpuni amaterizam prilikom dodele pojedinačnih priznanja. Sporne odluke su Giannelli kao tehničar (da bi i igrač Italije dobio nagradu, a bolja su bar trojica - Toniutti, Rezende, Jovović, pa čak i Christenson) i Rouzier (očigledno nisu mogli da se odluče za korektora između Wallace-a i Rouziera, pa su ovog drugog prebacili na primača, čime su sigurno oštećeni Lucarelli i Kovačević, pa čak i Ngapeth). Takođe, ako su već Ivović i Rouzier izabrani za primače, MVP priznanje je trebalo ići Kovačeviću, koji je to igrama na F6 svakako zaslužio. O Lisincu i njegovim partijama cele sezone da ne govorimo.
1. Srbija
Za samo godinu dana ostvaren je neverovatan napredak, kako na terenu, tako i na klupi. Ostvaren je napredak u svim segmentima igre, bloku, servisu, prijemu, igri u polju... Servis definitivno najviše dolazi do izražaja. Odservirati 20 as servisa (što je novi rekord SL) na meču protiv Brazila i to većinu tih servisa na libera Sergia Santosa, je nešto što se zaista ne viđa svaki dan, ili bolje reći svake godine. Srećko Lisinac je ''preko noći'' postao jedan od boljih servera na svetu, a ''do juče'' uopšte nije koristio smeč servis.
Za Nikolu Grbića kruži priča, da je mnogo više pažnje posvetio psihološkoj i taktičkoj pripremi, pa smo iz ovog drugog razloga na svakom novom meču gledali drugi par primača, sve do povrede Nikića. Rotirao je Nikića-Kovačevića, Nikića-Ivovića i Ivovića-Kovačevića u zavisnosti od protivnika. O njegovim tajm-autima ne treba trošiti reči. I prošle godine je imao šta za reći, a ove još više korisnih saveta. Ako se ne varam, tu ''foru'' sa primačima je praktikovao Julio Velasco kao selektor Italije tokom 90-ih. Ili možda čak Andrea Anastasi nešto kasnije. Prošle godine bilo je reči i o izboru libera, jer Rosić već neko vreme igra na račun starih zasluga, iako su njegovi procenti idealnog prijema zabrinjavajući. Kad u jednoj ekipi libero ima lošije procente od primača (koji važe ili su važili za loše), onda je to znak za uzbunu. Grbić je ove godine mnogo veću šansu dao Nevenu Majstoroviću, što je takođe potez za svaku pohvalu. Finalna pobeda protiv Brazila je ukupno šesta u 24 susreta sa kariokama u SL, a treća u poslednjih 12 meseci sa Grbićem na klupi. Na svakom od ta tri meča libero je bio Majstorović.
Ako je potrebno nekoga ili više njih izdvojiti - Grbić, Lisinac, Ivović, Kovačević, Luburić, Podraščanin... Baš tim redosledom. Ipak, svako od njih ima određene zasluge za veliki uspeh. Ove godine su bili tim više nego ikad. Uspeh je još veći i zlato ima još veću vrednost, ne samo zato što su prva generacija koja je osvojila SL (što nije uspelo ni onoj prvoj/velikoj koja je bila olimpijski i evropski prvak), već i zbog toga što je ostvaren bez 2 člana prve postave, Atanasijevića i Petrića.
Prvo zlato za Srbiju u SL i ukupno 9. medalja (1-5-3). Srbija se izjednačila sa Kubom (1-5-3), a Francuska sa Holandijom (1-1-1). Srbija je prošle godine, nakon poraza u finalu od Francuske, bila na poslednjem mestu liste od 9 reprezentacija koje su osvajale medalje u SL. Razlog - jedina reprezentacija koja nije imala zlato, uz 5 poraza u finalima. Nakon osvojenog zlata, Srbija deli 3. mesto sa Kubom po ukupnom broju medalja (9). Ispred su Brazil sa 19, odnosno Italija i Rusija sa po 15.
Poslednja dva izdanja SL osvojile su reprezentacije koje do prošle godine jedine nisu imale zlato - Francuska i Srbija. Srbija je imala 5 poraza u finalima, a Francuska samo jedan (i jednu medalju) ali veoma težak - od Brazila u Moskvi 2006. godine nakon 2-0 u setovima. Trenutno na pomenutoj listi od 9 ekipa, jedino Poljaci koji su na poslednjem mestu nemaju ''komplet'' medalja. Osvojili su dve uzastopne medalje, bronzu 2011. i zlato 2012. godine, a još uvek nemaju srebro (1-0-1).
Najbolji tim F6
Tehničar: Giannelli
Korektor: Wallace De Souza
Primači: Ivović, Rouzier
Blokeri: Lisinac, Mauricio Souza
Libero: Grebennikov
Marko Ivović je tek drugi srpski odbojkaš koji je dobio MVP priznanje u SL. On je sad u društvu rekordera po broju priznanja (4) i po broju uzastopnih priznanja (3) - Ivana Miljkovića, koji drži pomenute rekorde koje će teško bilo ko oboriti u narednih 10-ak godina. Po broju MVP priznanja, na prvom mestu su Italijani sa 7, slede Brazilci i Srbi sa po 5. Poslednja 3 priznanja dobili su primači (Sander, Ngapeth, Ivović), pre toga 3 korektora (Mikhaylov, Kurek, Pavlov).
Poslednja dva pobednika (Francuska/Srbija) su najuspešnije ekipe u SL po odnosu osvojenih medalja/učešća na F6. Francuzi su 6 puta učestvovali na F6 i osvojili 3 medalje, Srbija ima 12 učešća i 9 osvojenih medalja. Obe ekipe su po 3 puta ostale bez medalje, što je ''bolji učinak'' nego 24(19) Brazil, 22(15) Italija, 21(15) Rusija, 15(9) Kuba, 10(3) Holandija, 9(2) Poljska... Srbija ima ukupno 19 učešća i 12 plasmana na F6, dok Francuzi mnogo gore stoje po tom pitanju - 21 učešće i samo 6 plasmana na F6. Brazil i Italija su jedine ekipe koje su svaki put (27) učestvovale u Svetskoj ligi od njenog osnivanja 1990. godine.
Krčmar porazom ostao bez nastupa na Svjetskom prvenstvu, Grbavac jedini hrvatski predstavnik u Londonu
Mila Mastelić europska viceprvakinja, Oscar Kovačić brončani!
Bugarske prvakinje dolaze u Dom odbojke: 'Protiv Maritze imamo velike šanse za pobjedu'
Pobjednički niz by SuperSport: Božić bi mogao uraniti za jednog igrača
Jedna odbojkaška priča. GDJE je nestala hrvatska odbojka?
http://ninomaverick.blogspot.hr/2016/09/gdje-je-nestala-hrvatska-odbojka.html
http://ninomaverick.blogspot.hr/2016/09/gdje-je-nestala-hrvatska-odbojka.html
odgovor je jasan: u ništavilu. Baš gledao prvu utakmicu drugog kval. turnira za EP pred domaćom (!!) publikom. Znači tu su nekoliko ljudi izdvojili par kuna da vide ovu „reprezentaciju". Ali Bože dragi, kakva je to igra bez krvi i volje, očajan govor tjela. A i takvi su bili u igri protiv Izraela, samo su zaspali zaključati utakmicu u 4. setu. A u zadnjem su uvijek bili bod dva u zaostatku, nikakva borba za preokret, pravi očaj. Ovi su se predali već nakon poraza od Latvije na prvom turniru.
[uredio narada108 - 22. rujna 2016. u 23:40]
- Najnovije
- Najčitanije
Članovi Marjana briljirali na još jednom G1 turniru
13 sati•Borilački
Romeo Grbavac saznao protivnika na startu Svjetskog prvenstva
13 sati•Ostali sportovi
Krčmar porazom ostao bez nastupa na Svjetskom prvenstvu, Grbavac jedini hrvatski predstavnik u Londonu
1 dan•Ostali sportovi
Romeo Grbavac izborio svoje prvo Svjetsko prvenstvo u pikadu
2 dana•Ostali sportovi
Hrvatski ragbijaši upisali vrlo važnu pobjedu protiv Litve u borbi za ostanak
2 dana•Ostali sportovi
Spektakl u Areni: Fabjan završio 'Jokera', 'Croata' pomeo Slovenca, a Barbir se vratio pobjedom!
2 dana•Borilački
Bruna Duvančić do srebra na Europskom prvenstvu
3 dana•Borilački
Sporting protiv Topnika i s novim trenerom traži nastavak odličnih rezultata
12 sati•Nogomet
[U TIJEKU] Kiks Gvardiola kod pogotka Feyenoorda, City ispustio 3:0!
2 sata•Nogomet
Veliki dvoboj u Münchenu, Bayern i PSG očajnički trebaju pobjedu
8 sati•Nogomet
Nevjerojatna utakmica Ivana Martinovića u gostujućoj pobjedi kod Göppingena
2 dana•Rukomet
Težak udarac za Dinamo, dva ključna igrača otpala za dvoboj protiv Borussije
10 sati•Nogomet
Sahin: 'Ne brinem se zbog stadiona, već sam bio ovdje, stadion i travnjak neće imati veze s našom igrom'
3 sata•Nogomet
Atalanta bez poraza i primljenog gola gostuje u Švicarskoj
14 sati•Nogomet
Bjelica: 'Imam apsolutno povjerenje u ove igrače, vidjet ćete tko će istrčati'
4 sata•Nogomet