Većinski vlasnik Foruma
Pristupio: 23.07.2009.
Poruka: 31.228
12. rujna 2014. u 17:15
Vrlo zanimljivo prvoenstvo zasada, @Texi, svaka čast na analizama i rezultatima.
Je da su napravili glup sustav natjecanja, ali jamči veliki broj visoko kvalitetnih utakmica.

U grupi A će biti velika borba za prva 3 mjesta, a iako su 3., po meni su jedini sigurni u ta 3 Ameri, koji imaju 3 lagana boda protiv Australije i vjerojatna 3 boda protiv Argentine. Francuska, Iran, Poljska i Srbija će se boriti za preostala 2 mjesta. Francuzi jako dobro stoje i igraju, što mi je malo iznenađujuće, ali vrlo su blizu prva 3 mjesta.

U skupini B će biti zanimljiva borba Kanada - Njemačka za to 3. mjesto, dok Brazil i Rusija imaju šetnju do 3. kruga.
Facts don't care about your feelings
danchy
danchy
13. rujna 2014. u 22:44
Poljaci ubili Irance u prva dva seta i imali 24-22 u trećem, Iranci okrenuli, uzeli 4 poena zaredom i sad su uzeli 4. set. Puno tehničkih grešaka od strane Poljaka i uskoro će peti set. Sjajna odbojka

Ajmo Iran!

Uzeli Poljaci na kraju, dvije serije od po 3 poena su odlučile, iako je Iran vodio veći dio 5. seta. Šteta! Danas Iran mora dobiti Srbiju i onda navijati za Francuze ili se nadati čudu Argentine. Teško!
[uredio danchy - 14. rujna 2014. u 16:41]
danchy
danchy
14. rujna 2014. u 21:43
Ameri glupim porazom gurnuli Iran u treći krug, a Poljaci set udaljeni od toga da izbace Amere, koji nisu ni zaslužili proći nakon današnjeg poraza... Njemci osigurali prolaz dalje sa dva osvojena seta protiv Kanade, a Brazil najavio zlato današnjim nastupom
16. rujna 2014. u 00:16
Ništa dobro ovaj sistem takmičenja nije doneo Poljacima, kao recimo Italiji na prošlom prvenstvu.

Bili su u grupi sa Srbijom i Argentinom, pa u drugoj rundi igrali protiv Italije, SAD, Francuske i Irana i sad u trećoj rundi protiv Brazila i Rusije. Ako kojim slučajem osvoje medalju to će biti ravno osvajanju zlata.

U drugoj grupi su Iran, Nemačka i Francuska. Nemačka ima šansu za prvu medalju na SP. Navija se za Iran. Brazil i Rusija su već odigrali jedan meč, sledi još jedan i vrlo moguće finalni meč.

Razočarale selekcije Srbije (bronza na poslednjem EP i SP), Italije (srebro na EP i bronza u SL), SAD (pobednik SL), pa čak i Bugari koji se posle katastrofalnih partija u SL nisu proslavili ni na SP.

Poljaci igraju dobro i odlično koriste domaći teren, baš kao i Nemci koji koriste dobar žreb. Brazil i Rusija standardno, Iran nije nikakvo iznenađenje, Francuzi neočekivano dobri. Uvek su imali dobar sastav ali nikako da naprave neki značajniji rezultat.
Texi
Texi
Poruka: 964
16. rujna 2014. u 00:33
E da, Kolaković podneo ostavku. Videćemo da li će isto uraditi i selektor Italije.
Vidi cijeli citat

Prošlo SP u Italiji, SK u košarci ove godine...

danchy
danchy
17. rujna 2014. u 11:30
Texi je napisao/la:

Ma ok, košarka je imala klasični knock out sistem, jedino što su pogodovali da se Ameri i Španjolci ne mogu sastati do finala, ali sustav nije glup, nego su cigani u FIBI lakomi i bezobzirni i čak ni to im na kraju nije pomoglo da vide finale koje su htjeli. Hvala Bogu.

Kad smo već na temi, Poljaci napravili ogroman korak prema polufinalu jučerašnjom pobjedom, sad su im dva seta protiv Rusa dovoljna da osiguraju 1/2 finala ili to mogu učiniti već danas eventualno, ako Brazil izgubi od Rusa.
Francuzi se poigrali sa Njemcima... Ajmo Iran!