EP Danska 12 - 26.I. 2014.

Texi
Texi
Željan dokazivanja
Pristupio: 19.01.2012.
Poruka: 964
10. siječnja 2014. u 23:53
Evropsko prvenstvo u rukometu - Italija 1998

Treće evropsko prvenstvo za rukometaše održano je u Italiji (Bolzano, Meran) od 29. maja do 7. juna 1998. godine. Sistem takmičenja je bio isti kao i na prethodna dva prvenstva, a na prvenstvu su pored domaćina Italije debitovale i selekcije Makedonije i Litvanije. Prvenstvo su propustile reprezentacije Danske, Slovenije i Rumunije. Rukometaši SRJ su ponovo imali zanimljivu grupu sa domaćinom, debitantom Litvanijom (sa kojom su igrali u kvalifikacijama), bronzanom selekcijom sa SP Francuskom, viceprvakom sveta Švedskom i Nemačkom koja će na tom prvenstvu pružiti sjajne partije i osvojiti bronzu pobedom nad svetskim i evropskim prvakom Rusijom. Ipak, druga grupa je ponovo bila teža kao i u Španiji '96. Pored svetskog i evropskog prvake Rusije, i olimpijskog prvaka Hrvatske, u toj grupi su bile i selekcije Španije (viceprvak Evrope), Češke (odlične partije na EP '96), Mađarske (4. mesto na SP '97) i debitant Makedonija.

Grupe i rezultati









Nemačka je odigrala sjajan turnir, posle startnog tesnog poraza od Švedske ostvarili su 4 lake pobede i baš zbog tog poraza na startu osvojili 2. mesto u grupi, jer su Švedani bili bolji u međusobnom duelu. Švedani su ostvarili 4 pobede u prva 4. kola od kojih je najubedljivija protiv SRJ (29-19), da bi u poslednjem kolu izgubili od domaćina Italije (jedina pobeda za Italijane) što je bilo veliko iznenađenje. SRJ je savladala Francuze, domaćina i Litvaniju (mnogo lakše nego u kvalifikacijama, remi kod kuće, pobeda u gostima), ali je poražena u oba duela sa direktnim konkurentima za polufinale. Francuzi su ponovo imali loš turnir, a Litvanija je pored pobede protiv domaćina uspela da ''otkine'' bod upravo Francuzima.





U drugoj grupi, Španci su pokazali da srebro na domaćem terenu (EP '96) nije osvojeno samo zbog domaćeg terena. U prvom kolu su igrali nerešeno sa olimpijskim prvakom Hrvatskom, a u poslednjem kolu su savladali evropskog i svetskog prvaka Rusiju. Uz ubedljive pobede protiv Mađarske, Češke i Makedonije to je bilo dovoljno za plasman u polufinale sa prve pozicije u grupi. Drugi učesnik polufinala iz ove grupe bila je Rusija, koja je imala dosta problema. Tesna pobeda u 1. kolu protiv Češke, zatim remi sa Makedoncima (jedini bod za Makedoniju), pobeda protiv Mađarske, a onda su Rusi iskalili bes na Hrvatima u 4. kolu (29-14). Svetski i evropski prvak je razbio olimpijskog prvaka, da bi u poslednjem kolu izgubili od Španije 27-29. Španija je nastavila sa sjajnim partijama iz grupne faze i bez većih problema pobedila Nemačku 29-22, dok su Švedani u drugom polufinalu savladali Rusiju 27-24. Bio je to revanš Rusima za poraz u finalu SP '97. Nemci su u meču za bronzu napravili veliko iznenađenje (možda i veće nego Italijani pobedom protiv Švedske) i osvojili bronzu (prva medalja na EP) pobedom protiv Rusije 30-28 (OT). Švedani su pobedom u finalu protiv Španije 25-23 osvojili svoje drugo zlato na EP, dok su Španci doživeli drugi uzastopni poraz u finalu EP. Domaćin Italija je jedina ekipa koja je pobedila prvake Šveđane, a Francuzi (7. mesto) i Hrvati (8. mesto) su ponovo neprijatno iznenadili. Rukometaši SRJ su u meču za 5. mesto pobedili Mađarsku 32-24 i izborili plasman na SP u Egiptu naredne godine. Kasnije će se ispostaviti da je pobeda protiv Mađara imala veliki značaj, jer je u Egiptu '99 osvojena bronza (prva medalja na SP). Selektor je bio Zoran Živković, baš kao i 3 godine ranije na EP u Španiji kada je osvojena prva medalja na EP i uopšte prva medalja posle raspada SFRJ i sankcija.

Konačan plasman, All Star Team i osvajači medalja



Zlato - Švedska

Jan Stankiewicz, Peter Gentzel, Anders Lindqvist, Robert Hedin, Magnus Wislander, Ola Lindgren, Staffan Olsson, Henrik Andersson, Andreas Larsson, Ljubomir Vranješ, Martin Boqvist, Stefan Lövgren, Robert Andersson, Tomas Sivertsson, Martin Frändesjö, Marcus Wallgren, Johan Pettersson, Pierre Thorsson.

Srebro - Španija

David Barrufet, Andrei Chepkin, José A. Delgado, Talant Dujshebaev, Jaume Fort, Rafael Guijosa, Demetrio Lozano, Alberto Martin, Jordi Nunez, Iosu Olalla, Antonio Ortega, Mariano Ortega, Jose Luiz Perez, Juan Perez, Antonio Ugalde, Alberto Urdiales.

Bronza - Nemačka

Markus Baur, Mike Bezdicek, Henning Fritz, Jan Holpert, Heiko Karrer, Stefan Kretzschmar, Nils Lehmann, Holger Löhr, Klaus-Dieter Petersen, Martin Schwalb, Christian Schwarzer, Henning Siemens, Daniel Stephan, Bogdan Wenta, Henning Wiechers, Aaron Ziercke.

All Star Team

Golman: Peter Gentzel (Švedska)
Levo krilo: Stefan Kretzschmar (Nemačka)
Desno krilo: Johan Pettersson (Švedska)
Pivot: Andrei Chepkin (Španija)
Levi bek: Daniel Stephan (Nemačka)
Srednji bek: Talant Dushebaev (Španija)
Desni bek: Sergei Pogorjelov (Rusija)

Najbolji strelac: Jan Filip (Češka) - 48 golova

http://www.youtube.com/watch?v=4j0NWTM0R2k

Vesti i sastavi svih ekipa sa EP '98 u Italiji.
http://www.hb-euro98.com/homeen.htm

Obrisan korisnik
Obrisan korisnik
Pristupio: 06.09.2013.
Poruka: 3.065
10. siječnja 2014. u 23:57
Jel zna mozda neko da li ce da bude uzivo prenosa sa dobrom slikom kao na proslom EP preko youtubea sto je moglo da se gleda. HRT kanal uvek prekine program kad je neki sport ne znam zasto, pa ne mogu da gledam...
Texi
Texi
Željan dokazivanja
Pristupio: 19.01.2012.
Poruka: 964
11. siječnja 2014. u 00:03
Evropsko prvenstvo u rukometu - Hrvatska 2000

Četvrto evropsko prvenstvo za rukometaše održano je u Hrvatskoj (Zagreb, Rijeka) od 21. do 30. januara 2000. godine. U odnosu na EP u Italiji '98 nastupilo je 6 novih reprezentacija, od čega 3 debitanta. Reprezentacije Slovenije, Danske, Portugala, Norveške, Ukrajine i Islanda zamenile su Češku, Makedoniju, Litvaniju, Italiju, Mađarsku i SRJ. Učesnici su bili podeljeni u 2 grupe po 6 reprezentacija kao i na prethodnim prvenstvima.

GRUPA A (Zagreb)

Hrvatska (olimpijski prvak)
Španija (dvostruki uzastopni viceprvak Evrope)
Nemačka (bronza na EP '98)
Francuska
Norveška (debitant)
Ukrajina (debitant)

GRUPA B (Rijeka)

Švedska (evropski i svetski prvak)
Rusija (viceprvak sveta)
Danska
Portugal
Slovenija
Island (debitant)

Rezultati i plasman po grupama




Od još uvek aktuelnih olimpijskih prvaka Hrvata se mnogo očekivalo jer je prvenstvo održano u Hrvatskoj. Međutim, oni su ponovo razočarali, nisu uspeli da prođu grupu i ostali su na bronzi iz '94. Odmah u 1. kolu doživeli su poraz od Španije, zatim su savladali Nemce 21-20, i debitante Norvešku i Ukrajinu da bi u poslednjem kolu igrali nerešeno sa Francuzima. To je bilo dovoljno za 3. mesto u grupi. S druge strane, Francuzima je Zagreb itekako prijao jer su do tog remija sa Hrvatima u poslednjem kolu ostvarili 4 pobede, uključujući i laku pobedu nad Špancima 28-22, i sa 9 bodova se plasirali u polufinale sa prve pozicije u grupi. Španci su imali učinak 4-0-1, što je bilo dovoljno za 2. mesto i plasman u polufinale. Jedini poraz doživeli su od Francuza u 4. kolu.




Ako se za grupu A možda može reći da nije sve išlo po planu, zbog toga što se domaćin i olimpijski prvak Hrvatska nije plasirala u završnicu, za grupu B se to ne može reći jer su Šveđani i Rusi opravdali uloge favorita. Obe selekcije su ostvarile pobede u prva 4. kola da bi u poslednjem kolu rešavali ko će sa koje pozicije u polufinale. Šveđani su slavili 28-25 i osvojili prvo mesto u grupi B. Treba reći da su pre međusobnog duela Šveđani najviše ''problema'' imali sa Slovenijom, a Rusi na startu sa Danskom. Reprezentacija Portugala (eliminisali SRJ u baražu) savladala je Sloveniju i debitante Islanđane.

Francuzima je prijao Zagreb samo za vreme takmičenja po grupama, jer su u polufinalu poraženi od Rusa 23-30, a zatim u meču za bronzu od Španije 23-24. Tako je svetski prvak iz '95 i bronzana selekcija sa SP '97 ponovo ostala bez medalje na EP. Godinu dana kasnije Francuzi su po drugi put postali prvaci sveta, kao domaćin, ali tih godina nije im se dalo da osvoje medalju na EP. U drugom polufinalu Šveđani su pobedili Špance 23-21, a zatim u finalu i Rusiju 32-31. Šveđani su tako postali prva (i do dana današnjeg jedina) reprezentacija koja je uspela da odbrani evropsko zlato, tako da su u tom trenutku bili dvostruki uzastopni evropski prvaci i aktuelni svetski prvaci. Rusi su tako posle poraza od Šveđana u finalu SP, doživeli još jedan poraz od iste selekcije u finalu EP, a Španci su posle 2 srebra osvojili i bronzu, odnosno 3 medalje zaredom na EP.

Od prvog evropskog prvenstva '94 u Portugalu pa sve do 2000. godine, na velikim takmičenjima a posebno na EP izdvojile su se 3 reprezentacije, Švedska, Rusija i Španija.

Švedska - EP (zlato 1994, 1998, 2000), SP (bronza 1995, srebro 1997, zlato 1999), OI (srebro 1996, 2000)
Rusija - EP (srebro 1994, zlato 1996, srebro 2000), SP (zlato 1997, srebro 1999), OI (zlato 2000)
Španija - EP (srebro 1996, 1998, bronza 2000), OI (bronza 1996, bronza 2000)

Za Ruse je srebro u Hrvatskoj 2000. godine poslednja medalja na EP, Šveđani će 2 godine kasnije kao domaćin osvojiti svoje 4 zlato, ali ujedno i poslednju medalju na EP. Španci su posle bronze u Hrvatskoj čekali 6 godina na sledeću medalju na EP, da bi u Švajcarskoj 2006-e osvojili srebro. Od ove 3 reprezentacije, najviše uspeha u poslednjih 13 godina imali su Španci, odnosno imaju. Osvojili su 2 zlata na SP (2005, 2013) i bronzu na OI (2008) uz već pomenuto srebro sa EP 2006-e. Rusi i Šveđani uspeli su da osvoje samo po jedno olimpijsko srebro, Rusi u Atini (2004) a Šveđani u Londonu (2012).

U poslednjih 10-ak godina, a može se slobodno reći i više, evropskim i svetskim rukometom dominiraju 3 nove selekcije, Danska, Francuska i Hrvatska. Imali su Francuzi i Hrvati određene uspehe i u tom periodu dominacije (pre svega Šveđana), Hrvati su bili olimpijski prvaci i viceprvaci sveta, Francuzi dvostruki svetski prvaci, ali mnogo više uspeha imaju od 2000. godine do danas. Kao što sam već ranije napisao, Danci su svoju prvu medalju na EP (a ujedno i na velikim takmičenjima) osvojili 2002. godine u Švedskoj, kada su Šveđani osvojili poslednju.

Konačan plasman, All Star Team i osvajači medalja



Zlato - Švedska

Tomas Svensson, Peter Gentzel, Martin Boquist, Magnus Wislander, Tomas Sivertsson, Ola Lindgren, Martin Frandesjö, Andreas Larsson, Johan Pettersson, Stefan Lövgren, Pierre Thorsson, Staffan Olsson, Magnus Andersson, Mathias Franzen, Ljubomir Vranješ, Matthias Andersson, Magnus Linden.

Srebro - Rusija

Dimitri Filipov, Viatscheslav Gorpischin, Oleg Grebnev, Oleg Khodkov, Eduard Kokscharov, Denis Krivoshlikov, Oleg Kuleschov, Stanislav Kulintschenko, Vasili Kudinov, Andrei Lavrov, Igor Lavrov, Sergej Pogorelov, Pavel Sukossian, Dimitri Torgovanov, Alexander Tutschkin, Lev Voronin, Eduard Moskalenko, Dimitri Kouzelev.

Bronza - Španija

Jaume Fort Mauri, Antonio Ugalde Garcia, Andrei Chepkin, Rafael Guijosa Castillo, Enric Masip Borras, Inaki Lieb Urdangarin, Iosu Ollala Iraeta, Mariano Ortega Martinez, Talant Dushebaev, Demetrio Lozano Jaroque, Jordi Nunez Carretero, Alberto Urdiales Marque, Juan Perez Marquez, David Barrufet Bofill, Alberto R. Enterrios, Antonio C. Ortega Perez.

All Star Team

Golman:
Peter Gentzel (Švedska)
Levo krilo:
Castillo Guijosa (Španija)
Levi bek:
Carlos Resende (Portugal)
Srednji bek:
Jackson Richardson (Francuska)
Pivot:
Andrei Chepkin (Španija)
Desni bek:
Patrick Cazal (Francuska)
Desno krilo:
Irfan Smajlagić (Hrvatska)

Najbolji strelac:
Oleg Velyky (Ukrajina) - 46 golova

http://www.youtube.com/watch?v=YB1Qs0mGv7U
Texi
Texi
Željan dokazivanja
Pristupio: 19.01.2012.
Poruka: 964
11. siječnja 2014. u 00:11
Nisam imao vremena da završim ovo kako treba pa ću morati na brzinu.

Švedska 2002

Zlato - Švedska

Tomas Svensson, Martin Boquist, Magnus Wislander, Thomas Sivertsson, Ola Lindgren, Martin Frandesjö, Mathias Franzen, Johan Pettersson, Stefan Lövgren, Jonas Ernelind, Marcus Alm, Peter Gentzel, Staffan Olsson, Magnus Andersson, Andreas Larsson, Ljubomir Vranješ.

Srebro - Nemačka

Henning Fritz, Pascal Hens, Frank von Behren, Mark Dragunski, Stefan Kretzschmar, Christian Rose, Christian Schwarzer, Klaus-Dieter Petersen, Volker Zerbe, Christian Ramota, Markus Baur, Christian Zeitz, Torsten Jansen, Grischa Hannawald, Daniel Stephan, Florian Kehrmann.

Bronza - Danska

Kasper Hvidt, Lars Krogh Jeppesen, Klavs Bruun Jörgensen, Torsten Laen, Lars Jörgensen, Lasse Boesen, Lars Christiansen, Joachim Boldsen, Kristian Asmussen, Bo Dybdal Spellenberg, Michael V. Knudsen, Claus M. Jakobsen, Michael Bruun Pedersen, Sören Stryger, Christian Hjermind, Claus Flensborg.

All Star Team

Golman: Peter Gentzel (Švedska)
Levo krilo: Lars Christiansen (Danska)
Levi bek: Stefan Lövgren (Švedska)
Srednji bek: Daniel Stephan (Nemačka)
Pivot: Magnus Wislander (Švedska)
Desni bek: Olafur Stefansson (Island)
Desno krilo: Denis Krivoshlykov (Rusija)

Najbolji strelac: Stefan Lövgren (Švedska), Olafur Stefansson (Island) - 57 golova

http://www.youtube.com/watch?v=I3y8DCuP9WU

Može se slobodno reći da je posle ovog prvenstva došlo do pada Šveđana i Rusa, jer su obe selekcije osvojile samo po jednu medalju posle toga, srebro na OI (Rusi 2004-e, Šveđani 2012-e). Mada, Rusi su imali kiks i godinu dana ranije na SP u Francuskoj kada su eliminisani u 1/4 finalu od Egipta. Takođe, može se reći da je došlo do uspona Danaca, Hrvata, Nemaca i Islanđana, kako na prvenstvu tako i u narednim godinama. Danci su osvojili svoju prvu medalju na EP i danas su jedna od najuspešnijih zemalja na EP, Islanđani su na svom drugom nastupu osvojili 4. mesto i nakon toga su redovan učesnik EP (najveći uspeh bronza 2010. godine), Nemci su vezali nekoliko dobrih takmičenja u naredne 2 godine (srebro u Švedskoj, srebro na SP 2003, zlato na EP 2004, srebro na OI 2004), da bi 2007. godine osvojili i svetsko zlato. Neverovatan je podatak da su Hrvati u Švedskoj osvojili poslednje 16. mesto, a u naredne 2 godine su postali svetski i olimpijski prvaci. SRJ je predvođena sa klupe Živkovićem ostvarila najgori plasman na EP, 10. mesto. Bio je to poslednji nastup na EP pod tim imenom, a selektor je bio isti kao i na prvom nastupu 96' u Španiji. Živković je '99 smenjen posle neuspeha u kvalifikacijama za EP, kada je doživeo blamažu protiv Portugala. Poslednji meč u Švedskoj, meč za 9. mesto SRJ je odigrala protiv Portugala koji je slavio sa 31:25 i ponovo bio koban za Živkovića. Sledeće godine na SP u Portugalu selektor je bio Zoran Kurteš.

Slovenija 2004

Zlato - Nemačka

Henning Fritz, Pascal Hens, Mark Dragunski, Jan-Olaf Immel, Christian Schwarzer, Klaus-Dieter Petersen, Volker Zerbe, Christian Ramota, Markus Baur, Christian Zeitz, Torsten Jansen, Heiko Grimm, Daniel Stephan, Florian Kehrmann, Christian Schöne, Steffen Weber, Carsten Lichtlein.

Srebro - Slovenija

Dušan Podpečan, Ognjen Backovič, Renato Vugrinec, Zoran Jovičič, Andrej Kastelič, Vid Kavtičnik, Branko Bedekovič, Roman Pungartnik, Goražd Škof, Tomaž Tomšič, Ivan Simonovič, Aleš Pajovič, Boštjan Ficko, Uroš Zorman, Zoran Lubej.

Bronza - Danska

Kasper Hvidt, Morten Bjerre, Kasper Nielsen, Klavs H. Bruun Jörgensen, Torsten Laen, Lars Jörgensen, Jesper Jensen, Lars Christiansen, Joachim Boldsen, Boris Schnuchel, Michael Bruun, Michael Knudsen, Claus Jakobsen, Sören Stryger, Christian Hjermind, Lars Krogh Jeppesen.

All Star Team

Golman: Henning Fritz (Nemačka)
Levo krilo: Eduard Koksharov (Rusija)
Levi bek: Nikola Karabatić (Francuska)
Srednji bek: Ivano Balić (Hrvatska)
Pivot: Michael Knudsen (Danska)
Desni bek: Volker Zerbe (Nemačka)
Desno krilo: Vid Kavtičnik (Slovenija)

Najbolji strelac: Mirza Džomba (Hrvatska) - 46 golova

http://www.youtube.com/watch?v=g-v8V9tZ7v8

Švajcarska 2006

Zlato - Francuska

Yohann Plouqin, Jerome Fernandez, Didier Dinart, Geoffroy Krantz, Guillaume Gille, Bertrand Gille, Daniel Narcisse, Olivier Girault, Daouda Karaboue, Nikola Karabatić, Christophe Kempe, Thierry Omeyer, Joel Abati, Luc Abalo, Michael Guigou, Sebastien Bosquet.

Srebro - Španija

Ibanez Jose Javier Hombrados, Rodriguez Alberto Entrerrios, Urios Fonseca Rolando, Albert Rocas Comas, Arenas Rubén Garabaya, Ruano Ion Belaustegui, Larumbe Mateo Garralda, Rousseduy Julio Fis, Jarque Demetrio Lozano, Marquez Juan Perez, Camara David Davis, Bofill David Barrufet, Lorenzana Juan Garcia, Fernandez Iker Romero, Martinez Mariano Ortega, Vaquero José Mara­a Rodriguez.

Bronza - Danska

Kasper Hvidt, Lars Moller Madsen, Mikkel H. Aagaard, Rune Ohm, Lars Jörgensen , Jesper Jensen, Lars Rasmussen, Lars Christiansen, Joachim Boldsen, Kristian Asmussen, Bo Spellerberg, Michael V. Knudsen, Henrik Hansen, Soren Stryger, Per Leegaard, Jesper Noddesbo.

All Star Team

Golman: Thierry Omeyer (Francuska)
Levo krilo: Eduard Koksarov (Rusija)
Levi bek: Iker Romero (Španija)
Srednji bek: Ivano Balić (Hrvatska)
Pivot: Rolando Urios (Španija)
Desni bek: Olafur Stefansson (Island)
Desno krilo: Soren Stryger (Danska)

Najbolji strelac: Siarhei Rutenka (Slovenija, danas Belorusija) - 51 gol

http://www.youtube.com/watch?v=9MolQ1DEkBY
[uredio Texi - 11. siječnja 2014. u 00:13]
Texi
Texi
Željan dokazivanja
Pristupio: 19.01.2012.
Poruka: 964
11. siječnja 2014. u 00:18
Zaboravio sam napisati da je 2002. godine u Švedskoj prvi put učestvovalo 16 ekipa (4 grupe po 4 ekipe, sa prenošenjem bodova u sledeću fazu takmičenja), i da su na tom prvenstvu debitovale selekcije Poljske, Izraela i Švajcarske, a 2006. u Švajcarskoj i selekcija Slovačke. U Norveškoj 2008. godine Crna Gora je prvi put učestvovala na EP, a dve godine kasnije i domaćin Austrija.

Norveška 2008

Zlato - Danska

Kasper Hvidt, Mikkel Holm Aagaard, Lasse Boesen, Lars T. Jorgensen, Jesper Jensen, Lars Rasmussen, Lars Christiansen, Lars Moller Madsen, Peter Henriksen, Bo Spellerberg, Michael V. Knudsen, Jesper Noddesbo, Lars Krogh Jeppesen, Kasper Sondergaard, Joachim Boldsen, Hans Lindberg, Kasper Nielsen.

Srebro - Hrvatska

Mirko Alilović, Nikša Kaleb, Renato Sulić, Ivano Balić, Domagoj Duvnjak, Blaženko Lacković, Igor Vori, Davor Dominiković, Vjenceslav Somić, Zlatko Horvat, Drago Vuković, Dragan Jerković, Denis Špoljarić, Petar Metličić, Josip Valčić, Ljubo Vukić, Tonči Valčić, Ivan Čupić.

Bronza - Francuska

Thierry Omeyer, Yohann Ploquin, Daouda Karaboué, Jérôme Fernandez, Cédric Burdet, Guillaume Gille, Daniel Narcisse, Nikola Karabatic, Geoffroy Krantz, Fabrice Guilbert, Didier Dinart, Bertrand Gille, Christophe Kempé, Laurent Busselier, Olivier Girault, Luc Abalo, Cédric Paty.

All Star Team

Golman: Kasper Hvidt (Danska)
Levo krilo: Lars Christiansen (Danska)
Levi bek: Daniel Narcisse (Francuska)
Pivot: Frank Loke (Norveška)
Srednji bek: Ivano Balić (Hrvatska)
Desni bek: Kim Andersson (Švedska)
Desno krilo: Florian Kehrmann (Nemačka)

MVP: Nikola Karabatić (Francuska)
Najbolji odbrambeni igrač: Igor Vori (Hrvatska)
Najbolji strelac: Nikola Karabatić (Francuska), Ivano Balić (Hrvatska), Lars Christiansen (Danska) - 44 gola

http://www.youtube.com/watch?v=AXqanjTSaX0

Austrija 2010

Zlato - Francuska

Thierry Omeyer, Daouda Karaboué, Jérôme Fernandez, Xavier Barachet, Guillaume Gille, Daniel Narcisse, Nikola Karabatic, Guillaume Joli, Franck Junillon, Didier Dinart, Cedric Sorhaindo, Michael Guigou, Sebastien Bosquet, Sebastien Ostertag, Luc Abalo, Gregoire Detrez.

Srebro - Hrvatska

Mirko Alilović, Ivano Balić, Domagoj Duvnjak, Blaženko Lacković, Vedran Zrnić, Marko Kopljar, Igor Vori, Jakov Gojun, Goran Čarapina, Drago Vuković, Vedran Mataija, Damir Bičanić, Denis Buntić, Tonči Valčić, Manuel Štrlek, Ivan Čupić, Željko Musa.

Bronza - Island

Björgvin Páll Gústavsson, Hrei?ar Gu?mundsson, Vignir Svavarsson, Logi Geirsson, Ásgeir Örn Hallgrímsson, Arnór Atlason, Gu?jón Valur Sigur?sson, Snorri Gu?jónsson, Ólafur Stefánsson, Alexander Petersson, Sverre Andreas Jakobsson, Róbert Gunnarsson, Ingimundur Ingimundarson, Sturla Ásgeirsson, ?órir Ólafsson, Aron Pálmarsson, Ólafur Gu?mundsson, Rúnar Kárason.

All Star Team

Golman: Slawomir Szmal (Poljska)
Levo krilo: Manuel Štrlek (Hrvatska)
Levi bek: Filip Jicha (Češka)
Srednji bek: Nikola Karabatić (Francuska)
Pivot: Igor Vori (Hrvatska)
Desni bek: Ólafur Stefánsson (Island)
Desno krilo: Luc Abalo (Francuska)

MVP: Filip Jicha (Češka)
Najbolji odbrambeni igrač: Jakov Gojun (Hrvatska)
Najbolji strelac: Filip Jicha (Češka) - 53 gola

http://www.youtube.com/watch?v=2PzMgv2xdPs

Srbija 2012

Zlato - Danska

Niklas Landin, Marcus Cleverly, Thomas Mogensen, Mads Christiansen, Rasmus Lauge, Lars Christiansen, Nikolaj Markussen, Anders Eggert, Bo Spellerberg, Lasse Svan Hansen, Hans Lindberg, Rene Toft Hansen, Kasper Sondergaard, Henrik Toft Hansen, Mikkel Hansen, Kasper Nielsen.

Srebro - Srbija

Dragan Marjanac, Darko Stanić, Žarko Šešum, Marko Vujin, Ivan Nikčević, Nikola Manojlović, Alem Toskić, Momir Ilić, Dobrivoje Marković, Rajko Prodanović, Rastko Stojković, Bojan Beljanski, Nenad Vučković, Dalibor Čutura, Ivan Stanković, Petar Nenadić, Momir Rnić, Miloš Kostadinović.

Bronza - Hrvatska

Mirko Alilović, Ivano Balić, Domagoj Duvnjak, Blaženko Lacković, Marko Kopljar, Igor Vori, Jakov Gojun, Venio Losert, Zlatko Horvat, Drago Vuković, Damir Bičanić, Denis Buntić, Manuel Štrlek, Ivan Čupić, Željko Musa, Ivan Ninčević.

All Star Team

Golman: Darko Stanić (Srbija)
Levo krilo: Gu?jón Valur Sigur?sson (Island)
Levi bek: Mikkel Hansen (Danska)
Srednji bek: Uroš Zorman (Slovenija)
Pivot: Rene Toft Hansen (Danska)
Desni bek: Marko Kopljar (Hrvatska)
Desno krilo: Christian Sprenger (Nemačka)

MVP: Momir Ilić (Srbija)
Najbolji odbrambeni igrač: Viran Morros (Španija)
Najbolji strelac: Kiril Lazarov (Makedonija) - 61 gol
Lovro-ZG
Lovro-ZG
Potencijal za velika djela
Pristupio: 17.06.2013.
Poruka: 4.702
11. siječnja 2014. u 00:30
Svaka čast Texi.

Nadam se da ćemo unatoč svemu napokon otić do kraja i uzet i Europsko zlato!
I naprijed plavi...
Texi
Texi
Željan dokazivanja
Pristupio: 19.01.2012.
Poruka: 964
11. siječnja 2014. u 00:44
Nenad Vučković propušta EP zbog povrede palca.
http://www.balkan-handball.com/balkan/problemi-za-orlove-nenad-vuckovic-propusta-euro-2014/

Rusi bez Dibirova.
http://www.handball-world.com/o.red.c/news-2-1-29-52531.html

Šveđani bez Andersona.
http://www.handball-world.com/o.red.c/news-2-1-29-53307.html

Posle Kapisode, Melića, Lasice i Roganovića, ni Mrvaljević neće igrati za Crnu Goru na EP. U pitanju je povreda kolena. Kapisoda i Melić su se oprostili od reprezentacije ako se ne varam.
http://www.balkan-handball.com/balkan/drasko-mrvaljevic-propusta-euro-2014/

Makedonija bez Mojsovskog.
http://www.handball-world.com/o.red.c/news-2-1-29-54008.html

Španci takođe oslabljeni, Šterbik i Goni propuštaju EP.
http://www.handball-world.com/o.red.c/news-2-1-29-54020.html

Danac Markussen propušta EP, a selektor Wilbek ima novog asistenta.
http://www.handball-world.com/o.red.c/news-2-1-29-52345.html
http://www.handball-world.com/o.red.c/news-2-1-29-53266.html

Onesta pozvao 20 igrača za Dansku 2014.
http://www.handball-planet.com/onesta-calls-20-players-for-the-danish-adventure/

Matićev spisak za prvu fazu priprema, bez igrača iz Bundeslige.
http://www.balkan-handball.com/balkan/matic-pozvao-orlove-na-prvu-fazu-priprema-za-sp-2013/

Golužin spisak, takođe bez igrača iz Bundeslige.
http://www.balkan-handball.com/balkan/goluza-izabrao-19-imena-za-dansku/

Islanđanin Alexander Petersson propušta EP zbog povrede.

Poljaci imaju dosta problema sa povredama, braća Jurecki, Jurkiewicz i Lijewski su pod znakom pitanja.

Renato Vugrinec neće moći da igra za Makedoniju na EP.
http://www.balkan-handball.com/balkan/makedonci-u-problemu-odbijen-vugrinec/
Na spisku od 20 igrača koji su sve selekcije poslale EHF-u je i Nemanja Pribak, tako da postoji mogućnost da zaigra za Makedoniju.

Official Squad Lists
http://cms.eurohandball.com/PortalData/1/Resources/1_ehf_main/3_download_pdf/official_squad_lists_EHFEURO2014.pdf 

Championship
Guide
http://ebook.eurohandball.com/DEN2014Guide/

Makedonci posle Mojsovskog ostali i bez Filipa Lazarova.
http://www.balkan-handball.com/balkan/makedonce-poterao-maler-bez-filipa-lazarova-u-dansku/

Širi spisak Crne Gore. Mrvaljević je na spisku ali on propušta EP zbog povrede. Novi kapiten je Mladen Rakčević.
http://www.vijesti.me/sport/ceka-se-trio-sa-sjevera-evrope-clanak-167771

Pripremne utakmice

Slovenija - Makedonija 31-25
http://www.balkan-handball.com/balkan/slovenci-jaki-za-makedonce/

Švajcarska - Belorusija 31-25
Rusija - Egipat 31-31
Belorusija - Egipat 29-26
Rusija - Švajcarska 35-31
Egipat - Švajcarska 28-27
Belorusija - Rusija 30-29
http://www.balkan-handball.com/evropa/belorusi-preko-rusa-do-trijumfa-na-yellow-kupu/

Srbija savladala omladince.
http://www.balkan-handball.com/balkan/orlovi-prejaki-za-omladince/

Branislav Angelovski je zamena za Filipa Lazarova.
http://www.balkan-handball.com/balkan/angelovski-menja-lazarova/

Olafur Gustafsson otpisan, a Gudjon Valur Sigurdsson pod znakom pitanja.

Juanin Garcia neće igrati za Španiju na EP.
http://www.handball-world.com/o.red.c/news-2-1-29-54216.html

Pierre Soudry propušta prvenstvo zbog povrede.
http://www.handball-world.com/o.red.c/news-2-1-29-54214.html

Laszlo Nagy nije siguran za EP.
http://www.handball-world.com/o.red.c/news-2-1-29-54201.html

Kristian Kjelling se oporavio od povrede i igraće za Norvešku na EP.

Izgleda da je ovo konačan sastav Švedske za EP.
http://www.svenskhandboll.se/Landslag/Trupper/HerrarA/

Španija

GK:Gonzalo Pérez de Vargas (Fenix Toulouse HB/FRA), José Manuel Sierra (PSG/FRA)
LW:Valero Rivera Folch (HBC Nantes/FRA), Cristian Ugalde (Veszprém KC/HUN)
RW:Víctor Tomás (FC Barcelona), Albert Rocas (KIF Kolding Kopenhagen/DEN),
LP:Julen Aginagalde (KS Kielce/POL), Gedeón Guardiola (Rhein-Neckar Löwen)
LB:Antonio García (PSG/FRA), Carlos Ruesga (Veszprém KC/HUN), Viran Morros (FC Barcelona)
CB:Daniel Sarmiento (FC Barcelona), Joan Canellas (HSV Hamburg), Raúl Entrerríos (FC Barcelona)
RB:Jorge Maqueda (HBC Nantes/FRA), Alex Dujshebaev (HC Vardar Skopje/MKD)

Rusija - 18 igrača sa turnira u Švajcarskoj

GK:Vadim Bogdanov(Dinamo Minsk), Igor Levshin(Perm), Nikolay Sorokin(Perm)
LW:Oleg Skopintsev(Motor Zaporozhye)
RW:Dmitriy Kovalev(Chekhov)
LP:Egor Evdokimov(Motor Zaporozhye)), Aleksandr Pyshkin(Petersburg), Pavel Maximov(Perm)
LB:Sergei Gorbok(Rhein-Neckar Lowen), Eldar Nasyrow(Petersburg), Dmitriy Zhitnikov(Chekhov),
CB:Pavel Atman(Metalurg Skopje), Inal Aflitulin(Motor Zaporozhye), Anton Volkov(Stavropol)
RB:Konstantin Igropulo(Fuchse Berlin), Sergei Shelmenko(Dinamo Minsk), Samvel Aslanyan(Perm), Danill Shishkarev(Chekhov)
Texi
Texi
Željan dokazivanja
Pristupio: 19.01.2012.
Poruka: 964
11. siječnja 2014. u 00:47
Toliko za sada, ovo su uglavnom starije vesti.
Obrisan korisnik
Obrisan korisnik
Pristupio: 25.06.2012.
Poruka: 4.764
11. siječnja 2014. u 01:58

Zašto je Hrvatskoj imperativ bronca,zašto nebi otišli po zlato,zašto se bojimo Danske koju je Srbija isprašila

Ako Alilovic  i  Kopljar budu kakvi trebaju bit,kada nam budu trebali zasto je nemoguce zlato,samo da Goluža koristi Musu kao prvog defanzivca a ne Gojuna

Obrisan korisnik
Obrisan korisnik
Pristupio: 15.01.2005.
Poruka: 42.430
11. siječnja 2014. u 14:49
https://www.youtube.com/ehfeuro

tu ce biti live sve utakmice... tako bar najavljuju... a moze se pogledati i arhiva, od prije dvije godine, ili zadnje zensko EP.
  • Najnovije
  • Najčitanije