Nije problem u samoj igri 7:6, nego kad se ju igra i koliko vrijemena. Da se to igra kod -6 u nekoj vec "izgubljenoj utakmici" gdje se nemoze dati gol,onda je to (naravno ako je 7:6 kvalitetno uigrana) logicno ili cak pozeljno jer je jedini nacin da se barem malo razbije kvalitetna obrana protivnika koja je do tada zaustavila sve napadacke opcije.
No, kad se igra na ispadanje izmedju dvojice jednakovrijednih momcadi, onda bi barem po meni trebao biti cilj domace utakmice (osim pobjede naravno) i sto manje primljenih pogodka. Jer u uzvratnoj utakmici onaj 1 gol moze znaciti duplo zbog gol razlike u gostima. Zato i ne razumijem forsiranje igre 7-6 u takim trenucima, jer ako imas prednost od +6 onda si (barem tog dana) bolji protivnik i nema smisla brzo vracanje protivnika sa riskantno igro na prazan gol.
Je, dokazano je da je realizacija ciste kontre u rukometu negdje oko 85%, tako da stoji i cinjenica kako je kod izgubljene lopte u napadu vrlo vjerojatna mogucnost dobiti gol s kontre, ali svejedno je razlika. Kod direktne kontre treba barem 1 dugi pas ako ne vise i uvijek postoji mogucnost vracanja/prestizanja lopte/faula ili obrane golmana. Kod igre bez golmana je to sve lakse jer prakticki vec prva opcija je "sut" na prazan gol a na Europskom nivou to i nije neki problem jer su igraci tehnicki jaki.