grintava je napisao/la:
Pa mi imamo odlične golmane (Grubišić i Žderić), ali one našem izborniku nisu po volji. Pa izbornik je sam izjavio da je Grubišićka prestara , a onda ista ta Grubišićka osvoji sa svojim klubom Ligu prvaka ,
čak šta više dobije priznanje MVP ali ona za naše pojmove (kod naših trenera ima puno godina - 29) nije valjda dovoljno dobra.
Dali postoji opravdani razlog da tu curu nitko nije pozvao u repku , klubu iz Bukurešta je bila dobra i povrijeđena kada su s njom potpisivali suradnju, ali za naše izbornike je STARA.
Pa tko mi nakon takvih izjava izbornika imao volje i motiva da mu se stavi na raspolaganje ???
Dali naši izbornici pozivaju nekoga radi simpatija, sklonosti ili radi toga da se repka predstavi u najboljem svjetlu, bez obzira na to koliko imaš godina (iako ima igračica koje su i starije od nje .....ali ....to na dušu izborniku).
Drugo, kako da i ove mlade cure imaju motiva za igranje, napredovanje ako vide kako se odnosimo prema igračicama koje su godinama igrale za tu repku. Kad naši izbornici počnu razmišljati o dobrobiti rukometa onda mogu voditi repku, a dok god oni sebe i svoje neke frustracije stavljaju u prvi plan - nažalost mi se nećemo nigdje dokazati.
Zanimljivo da te cure u svim klubovima igraju jako dobro - a kod naših izbornika - fijasko prve vrste.
Vidi cijeli citat
Naravno da imamo odlične golmane. I to je prepoznala cijela Europa osim naših izbornika.
Problem je naših ženskih izbornika što su stalno u nekakvom strahu od neuspjeha. Da, zvuči smiješno. Kao da netko nešto očekuje od njih, a nikad nikakvog (na žalost) uspjeha nije ni bilo.
I strašno su podložni tome što napišu novinari. A novinari o ženskoj repki pišu tek toliko, reda radi, da ispune svoju obvezu prema uredniku. I još k tome pojma nemaju o ženskom rukometu. I stalno spominju par imena za koja znaju, a o ostalima ni slova. I onda se desi nekakva pripremna/prijateljska utakmica protiv prosječnih ekipa i neka od igračica da 6-7 golova, golmanica obrani 10 lopti i onda odjednom imamo strašne vanjske i odlične golmane. Dok ne naletimo na neko natjecanje gdje su ozbiljne ekipe i onda golmani ne mogu ništa obraniti, a vansjki na postavljenu obranu ne mogu zabiti gola.