Hrvatska ženska reprezentacija

galileo_77
galileo_77
Željan dokazivanja
Pristupio: 07.08.2011.
Poruka: 618
08. prosinca 2016. u 13:24
B-var je napisao/la:


Doista su nam golmani već prožvakana tema. I da, i ja mislim da je Golubić negdje rekla da ne bi u repku. Smetnuo to s uma nakon jučer prikazanog. Ali Pijević je sigurno zaslužila biti na prvenstvu. Po mojem kao prvi golman, a ne da je se uopće ni ne pozove ni na jedne pripreme. No, nevažno. Simptomatično je da je to već treći golman (Žderić, Grubišić, Golubić) koji iz kojekakvih razloga ne želi/može igrati za repku.
I trebamo biti realni, nemamo baš neki izbor igračica, ali nek proba barem sa mlađima. Možda im to bude kakav poticaj za daljnji rad i možda zbog poziva ne prestanu igrati rukomet sa 24 godine.
U stvari, kad čovjek malo razmisli, trenutni rezultati su odraz stanja u ženskom rukometu (savez, treneri, financije) i to je to. Teško da se može bolje i više.
Vidi cijeli citat


Problem je što ne možemo plakati za nekim tko ne želi u repku makar to sada bile Grubišić ili Žderić.
Oko Pijević ne ulazim zašto netko nije pozivan no takvih je puno,evo navest ću primjer Dragišić koja odlično igra u Koki a igra na poziciji baš gdje smo tanki (desni vanjski)...Tako da što se tiče golmanica,ima tu dosta perspektive  i golmanica koje su eto već nekoliko sezona odlične u našoj ligi,od Kapitanović u Podravci,Bešen u Sesvetama,Budić u Dugom Selu,Razum u Lokomotivi,Golubić u Koki (no to smo već rekli šta je slučaj),itd...Sve su one zaslužile poziv no vrijeme će pokazati koliko će tko doći na koju razinu i treba to pokušati zadržati a ne da se dogodi slučaj Žderić.Tako da tu materijala ima,no ja postavljam pitanje šta ako Penezić ili Milanović Litre kažu da više ne žele i onda ćemo tek vidjeti koliko smo tu tanki.

A to što su nam lige takve kakve jesu,to treba pitati one koji kroje ta natjecanja.Nekada su igračice iz Ukrajine,Češke i Slovenije vidjele odlazak u Hrvatsku kao odskočnu dasku a danas je situacija obrnuta i to je tragična realnost.No kakva država i ulaganje u sport,takve su nam i lige...
Obrisan korisnik
Obrisan korisnik
Pristupio: 29.11.2010.
Poruka: 74
08. prosinca 2016. u 14:00
Problem ženskog rukometa je puno dublji.Počevši od ulaganja u rukomet koji je na nivou statistikčke pogreške pa do općenito odnosa prema sportu.Naime razlika između muškog i ženskog sporta je u fazi kad su cure u pubertetu i dosta ih prestaje sa igranjem.Nadalje o ulaganju u klubove tu se nema što reći.Medijsko praćenje ženskog rukometa je 0%.U sportskim je kad repka ima okupljanja stranica i to je to.Hrvatska bi morala donijeti strategiju bo sportu ,odabrati sportove koje može pratiti i to je to.Ovako ni za koga nema dovoljno,svi lagano umiru..
Obrisan korisnik
Obrisan korisnik
Pristupio: 17.05.2016.
Poruka: 12
08. prosinca 2016. u 14:11
Ma noramlno da ne treba plakati za nikim - ali kao izbornik valjda biraš i zoveš ono što imaš najbolje bez obzira dali su ti drage ili nisu. Ali po ekipi koju vodiš nesmiješ imati nikakve nevjerodostojne izjave i kriterije kojim pozivaš. Ako za nekoga tvrdiš da je STAR a u ekipi imaš još starijih - i to tri igračice - onda se izborniče preispitaj . Da ga novinari nisu pitali kako to da u Ligi prvaka igra 6 naših cura - a na neke uopće ne računa - onda se on sam , ali i Savez treba preispitati tko ih vodi i kako se prezentira repka. Zar novinari sastavljaju repku ili izbornik. Normalno da se mora pomladiti repka, dapače, ali kao i u drugim sportovima ideš postepeno. A kako da i te mlade snage dobiju volju kad pogledaju kako se ponašamo po onima koje su prije igrale. Zar mislite da će Litre i Penka još igrati ???? Ma Penka je još nakon lošeg rezultata kad se održavalo EV. prvenstvo u Hrvatskoj rekla da više neće igrati za repku , ali će još kao pomoći...Loša nam pomoć, a kao što znamo to ekipni sport - ako nema pivota,nema krila, nema kružnog, nema golmana - onda nema pomoći
galileo_77
galileo_77
Željan dokazivanja
Pristupio: 07.08.2011.
Poruka: 618
08. prosinca 2016. u 15:30
malihrvat je napisao/la:
Hrvatska bi morala donijeti strategiju bo sportu ,odabrati sportove koje može pratiti i to je to.Ovako ni za koga nema dovoljno,svi lagano umiru..
Vidi cijeli citat


To je ono što pod hitno treba ali opet će nažalost nogomet prevladati iako su nam drugi sportovi puno trofejniji a među njima i rukomet...No nogometu skidam kapu što su se izborili i došli na razinu da neki mladi nogometaš može dobiti stipendiju od 1000-2000 Eura a to u našem rukometu mogu samo sanjati i seniori a kamoli mladi igrači...U Hrvatskoj budi sretan ako dobiješ i 500-1000 kn stipendije...

[uredio galileo_77 - 08. prosinca 2016. u 15:32]
mtk25
mtk25
Potencijal za velika djela
Pristupio: 28.05.2014.
Poruka: 2.456
08. prosinca 2016. u 18:58
Slovenke su duplo losije od nas...bar ovih 20min utakmice slo spanj sto gledam...ocajne su u oba smjera
Obrisan korisnik
Obrisan korisnik
Pristupio: 18.03.2016.
Poruka: 181
08. prosinca 2016. u 19:46
grintava je napisao/la:
Ma noramlno da ne treba plakati za nikim - ali kao izbornik valjda biraš i zoveš ono što imaš najbolje bez obzira dali su ti drage ili nisu. Ali po ekipi koju vodiš nesmiješ imati nikakve nevjerodostojne izjave i kriterije kojim pozivaš. Ako za nekoga tvrdiš da je STAR a u ekipi imaš još starijih - i to tri igračice - onda se izborniče preispitaj . Da ga novinari nisu pitali kako to da u Ligi prvaka igra 6 naših cura - a na neke uopće ne računa - onda se on sam , ali i Savez treba preispitati tko ih vodi i kako se prezentira repka. Zar novinari sastavljaju repku ili izbornik. Normalno da se mora pomladiti repka, dapače, ali kao i u drugim sportovima ideš postepeno. A kako da i te mlade snage dobiju volju kad pogledaju kako se ponašamo po onima koje su prije igrale. Zar mislite da će Litre i Penka još igrati ???? Ma Penka je još nakon lošeg rezultata kad se održavalo EV. prvenstvo u Hrvatskoj rekla da više neće igrati za repku , ali će još kao pomoći...Loša nam pomoć, a kao što znamo to ekipni sport - ako nema pivota,nema krila, nema kružnog, nema golmana - onda nema pomoći
Vidi cijeli citat





Mnogim trenerima je opravdanje kad kažu - ovaj je mlad i nema još iskustva a ovi koji su stariji su iskusniji - to je na vrbi svirala izgovor. Dijeliti se mora samo na one koji znaju, mogu i žele i one koji ne znaju, ne mogu i ne žele (nema veze ili su mladi ili stari). I to je to i prema tome ih vrednovati i zvati u reprezentaciju ili ne
narada108
narada108
Većinski vlasnik Foruma
Pristupio: 15.02.2011.
Poruka: 26.305
08. prosinca 2016. u 23:35
ova opsednutost „mladim" igračicama jako podaječa na ono „pomlađivanje" kod muškaraca, a gle iza toga stoji poslodavac Mrđena. Nećemo opet spomenuti Omeyera ....
[uredio narada108 - 08. prosinca 2016. u 23:36]
Obrisan korisnik
Obrisan korisnik
Pristupio: 29.09.2016.
Poruka: 103
08. prosinca 2016. u 23:49
handebol je napisao/la:
Cicek, moralna vertikalo, vjerujem da bi svi izbornici trebali biti iz Ivanića pod tvojom čizmom da ti možeš svojim sponzorstvima određivati tko će biti izbornik, koga pozivati, igrati i biti najbolji. Daj odi u kučicu,poklopi se ušima i tamo reži, a ne piši više o rukometu, bar ne ženskom jer iz tvojih usta izlazi samo žuč. ZNA SE TKO SI !!!!!
Vidi cijeli citat

Uvaženi komentatore, niti se opterećujem s tim da li ti znaš tko sam niti me zanima upravo i da znaš!!!
Vidim da vrijeđati znaš, hajde malo argumentirano raspravljaj o stanju u ženskom rukometu, tko ga vodi, zašto je tako i tko je odgovoran??
Sve u svemu, totalno si promašio!!!
Obrisan korisnik
Obrisan korisnik
Pristupio: 29.09.2016.
Poruka: 103
08. prosinca 2016. u 23:53
grintava je napisao/la:
Ma noramlno da ne treba plakati za nikim - ali kao izbornik valjda biraš i zoveš ono što imaš najbolje bez obzira dali su ti drage ili nisu. Ali po ekipi koju vodiš nesmiješ imati nikakve nevjerodostojne izjave i kriterije kojim pozivaš. Ako za nekoga tvrdiš da je STAR a u ekipi imaš još starijih - i to tri igračice - onda se izborniče preispitaj . Da ga novinari nisu pitali kako to da u Ligi prvaka igra 6 naših cura - a na neke uopće ne računa - onda se on sam , ali i Savez treba preispitati tko ih vodi i kako se prezentira repka. Zar novinari sastavljaju repku ili izbornik. Normalno da se mora pomladiti repka, dapače, ali kao i u drugim sportovima ideš postepeno. A kako da i te mlade snage dobiju volju kad pogledaju kako se ponašamo po onima koje su prije igrale. Zar mislite da će Litre i Penka još igrati ???? Ma Penka je još nakon lošeg rezultata kad se održavalo EV. prvenstvo u Hrvatskoj rekla da više neće igrati za repku , ali će još kao pomoći...Loša nam pomoć, a kao što znamo to ekipni sport - ako nema pivota,nema krila, nema kružnog, nema golmana - onda nema pomoći
Vidi cijeli citat

Šta reći kad se "visoki" djelatnik Podravke u društvu pohvali kako imaju pripreme na račun saveza....
B-var
B-var
Potencijal za velika djela
Pristupio: 27.10.2012.
Poruka: 3.210
09. prosinca 2016. u 00:08
Što reći?
Treba mu reči da je budala i da ne vidi dalje od svojeg nosa.
Badave mu pripreme na račun saveza kad ima takvog izbornika/trenera koji mu tako vodi klub. Zato i imaju takve reultate kakve imaju.
Možda će i ove godine, uz pomoć sudaca, ponovo biti prvaci. Ali ni to više nije sigurno kako je bilo prijašnjih godina.
Žalosno je da im Lokomotiva puše za vrat sa svim onim klinkama ( od kojih je pola njihovih, ali je njihova "struka" procijenila da nisu dovoljno dobre za Podravku.
[uredio B-var - 09. prosinca 2016. u 00:09]