fizioterapeuti: Bojan SAVIĆ i Ana Balija
[uredio Filip Jicha - 09. listopada 2011. u 18:06]
Poruka: 800
17. rujna 2009. u 15:15

PODRAVKA - BUDUĆNOST 32:30

Podravka pokazala da može s jakim europskim ekipama

Rukometašice Podravke sjajnom igrom u drugom poluvremenu pobijedile su podgoričku Budućnost u 2. kolu Regionalne lige 32:30 (13:17).

17.09.2009 14:07

Kod kokica istaknule su se Andrea Penezić sa sedam pogodaka te Miranda Tatari, Svitlana Pasičnik i Maja Kožnjak sa po pet.

U redovima crnogorskih prvakinja odličnu rolu odigrale su Jovanka Radičević s devet i Katarina Bulatović sa šest golova.

- Drago mi je da smo upisale bodove protiv tako jake ekipe. Nismo loša ekipa, ali vrijeme će pokazati jesmo li za nešto više - izjavila je iskusna Svitlana Pasičnik. Nažalost, sjajan pothvat domaćih igračica ostao je u sjeni ozljede koljena kapetanice Mirande Tatari, koju su u 54. minuti morali iznijeti s parketa.

U petak ujutro Tatari će u Zagrebu obaviti magnetsku rezonancu, nakon koje će biti jasna težina ozljede. U subotu u 17.30 sati Koprivničanke gostuju u Sesvetama.

Filip Jicha
Filip Jicha
29. rujna 2009. u 17:22
Srijeda, 30.09.u 18,30 na Sportkanalu prijenos utakmice Regionalne lige Krim - Podravka.

PODRAVKA
KRIM MERCATOR - PODRAVKA VEGETA 41:43 (20:20)
LJUBLJANA - Dvorana na Kodeljevu. Gledatelja: 300.
Sutkinje: Branka Marić i Zorica Mašić (obje Srbija).
Delegat WRHL: Štefan Jug (Slovenija).

KRIM MERCATOR: Grubišić (12+1), Stefanišin (14+1); Zacsik 1, Gros 4, Vergeliuk 3, Mavsar 3, Naglič, Damnjanovič, Vidic, Bodnieva 7, Koren 5, Cvijić 5, Franić 3, Zrnec 3, Iatsenko 2, Lekić 6(1).
Trenerica: Marta Bon

PODRAVKA VEGETA: Žderić (7+1), Jelčić (8); Čović 1, Vukojević, Kožnjak 5, Pongrac 2, Petković 4, Zebić 5, Gaće 2, Poljak, Šerić 1, Pasičnik 11(2), Penezić 12(3).
Trener: Zdravko Zovko

SEDMERCI: Krim Mercator 2(1), Podravka Vegeta 7(5).
ISKLJUČENJA: Krim Mercator 2 minute (Franić), Podravka Vegeta 8 minuta (Petković, Zebić, Poljak i Šerić po 2)
IGRAČICA UTAKMICE: Svitlana Pasičnik (Podravka Vegeta)

U pomalo neobičnoj utakmici popraćenoj kišom golova, gdje obrane nisu bile prioritet, bolje je odigrala naša Podravka Vegeta. Rukometašice trenera Zovka pobjedile su favorizirani Krim na njegovom terenu što je mali podvig za svaku pohvalu. Andrea Penezić,a napose Svitlana Pasičnik odigrale su na zavidnoj razini čitav susret.

Podravka je najbolje odigrala otvaranja oba poluvremena. Tako je u 7.min. prve dionice pobjegla na +6, 2:8. Međutim jak tempo Krima i forsiranje polukontri i brzog centra vratili su utakmicu u egal. Tako se na odmor otišlo nerješenim rezultatom 20:20. Trener Zovko na time-outu ukazivao je svojim igračicama na slabo vraćanje u obranu, što su Krimovke preko Lekić koja je vukla sve kontranapade redovito kažnjavale.

Drugi dio ista priča, odlično otvaranje Podravke, bijeg na +4, 20:24. Slovenke tek u 36.min nastavka postižu svoj prvi gol preko Bodnieve. Kasnije se Krim uspjeva približiti, ali "kokice" ovaj put ne dozvoljavaju potpuni rezultatski priključak. Mada se činilo da bi se mogao dogoditi scenarij iz prvog poluvremena, kada je Podravka uglavnom vodila pa je završilo egalom, na sreću nije se obistinilo.
Unatoč malom broju igračica, osam minuta isključenja naspram dvije Krima, problemima s temperaturom Ane Lovrak, nedostatakom Mirande Tatari - rukometašice Podravke odigrale su odlično. Zdravko Zovko pružio je priliku i mlađim igračicama Čović, Pongrac, Poljak koje su uspješno odgovorile na sve zahtjeve utakmice.
Pasičnik i Penezić imale su podršku u  Jelčić, Žderić, Kožnjak, Petković, Gaće, Zebić, Šerić koje su isto svaka u svojoj dionici odigrale dobru utakmicu večeras. Zasigurno će biti povika da obrana nije niti bilo na utakmici gdje padne preko 40 golova, što je djelomično točno. No zahtjevi modernog rukometa teže igri run and gun, koju je čak puno više potencirao Krim, ali očito se taj recept večeras nije pokazao kao najbolji.

Kod Krimovki dobru igru pokazale su vratarke iskusna Stefanišin i naša Grubišić, mada za dvojac Pasičnik-Penezić uglavnom nisu imale pravog rješenja. Grubišić se čak u 42.min. nakon nesmotrenog istrčavanja Žderić upisala u strijelce! Efikasne su još bile Lekić, Bodnieva i Cvijić.

Možda je malo deplasirano spominjati što bi tek bilo da je Podravka ostala u sastavu s početka sezone i koliko bi daleko dogurale u LP ili koliko bi tek tada gorku pilulu popio Krim večeras ??

No i ovaj sastav pokazuje da itekako ima što reći u nadolazećoj euro sezoni. S ovakvom Cvitom poput večeras kao predvodnicom ekipe, razigranim čitavim sastavom - u Koprivnicu nitko ne treba dolaziti s velikim očekivanjima. Podravka kada se oporave Lovrak i Tatari, neće samo popunjavati skupinu LP, cure zasigurno vrijede puno više.

Filip Jicha
Filip Jicha
24. listopada 2009. u 00:00

21.10.2009.POČINJE LIGA PRVAKINJA – ZOVKO VJERUJE U PROLAZAK 'KOKICA'

KOPRIVNICA - Nakon uvjerljivog starta u novu sezonu u nacionalnom prvenstvu i Regionalnoj ligi, pred rukometašicama Podravke Vegete tek sada je pravi ispit. Koprivničke rukometašice u nedjelju kreću u novu sezonu najelitnijeg ženskog rukometnog natjecanja, u Ligu prvakinja. Ždrijeb je odredio da će u skupini 1 s Podravkom u lovu na prva dva mjesta, koja vode u slijedeći krug natjecanja, biti danski Viborg, norveški Byasen i njemački Leipzig.

Trener rukometašica Podravka Vegete Zdravko Zovko istišće da u Ligi prvakinja nema lakih skupina, te da u natjecanju sudjeluje 16 najboljih europskih ekipa, a to su uglavnom ekipe podjednake kvalitete. Ipak, kao favorita je izdvojio Viborg, a uvjeren je da bi upravno koprivnička Podravka Vegeta mogla biti druga ekipa koja će izboriti nastavak natjecanja. U 1. kolu Lige prvakinja rukometašice Podravka Vegete u nedjelju gostuju u njemačkoj kod neugodnog Lajpciga.

- Pred nama su Njemice, ekipa trkački dobro pripremljena, s mnogo iskusnih strankinja. Očekuje nas teška prva utakmica, jer iz iskustva znam da je otvaranje Lige za prvaka, posebno u gostima, često čak i ključna utakmica u borbi za prolazak u slijedeći krug. Iako je Leipzig jedna odlična ekipa, s ritmom koji lomi protivnike, nadamo se dobrom rezultatu. Vjerujem da ćemo mi biti pravi i kompletni te da će nam se pridružiti kapetanica Miranda Tatari
25. listopada 2009. u 15:50
jučer igrane 4 utakmice prvoga kola lige prvakinja i utakmice završile pobjedom gošći!!