zvezda zvenigor - gyori audi eto kc      34 : 29
Poraz Podravke u Lepzigu
Željko Kubatka
nedjelja, 25.10.2009. 16:57
Rukomet | Europski kupovi | Liga prvaka

Podravkašice su pružile dobar otpor njemačkim prvakinjama na otvaranju Lige prvaka,
ali za nešto više nije bilo snage...

Podravkašice nisu dobro odigrale prvo poluvrijeme i rezultat na kraju 30. minute (18:15) bio je bolji od igre. Nedovoljno čvrsta obrana i napad bez kombinatorike sa samo vanjskim šutom nije predstavljao veći problem za obranu Leipziga i raspoloženu golmanicu Katju Shulke – devet obrana.

Već u petoj minuti su se Njemice odlijepile s vodstvom 5:2, a u napadu Podravke samo je Penezić bila uspješna i to udarcima izvana ili sa sedam metara. Utakmicu je započela Pasičnik na srednjem, ali nakon slabe igre Zovko je bio prisiljen ubaciti Tatari u 11. minuti.

U 16. minuti Zovko je uzeo time out pri zabrinjavajućoj prednosti za Leipzig od pet golova. Nakon četiri gola iz kontre Rosler i Urne i sedam golova prednosti (17:10) za domaću ekipu, pomislili smo da Podravkin brod polako počinje tonuti. Lovrak i Kožnjak spašavaju našu najbolju ekipu i s po dva gola Podravka na odmor odlazi sa zadovoljavajućim minusom od tri gola (18:15).

Kožnjak i Lovrak postižu prva dva gola u početku drugog poluvremena, ali Wiren uzvraća također s dva gola. U sedmoj minutu nastavka golovima Penezić i Lovrak rezultat je poravnat 20:20, a poslije gola Ulbricht, Penezić i Pasičnik svojim prvim golom dovode Podravku drugi put u vodstvo (21:22). U sljedećih pet minuta igra se ravnopravno s golovima na obje strane.

Penezić u 38. minuti radi grubog prekršaja Njemica odlazi na klupu, a na parketu su prvi put Pasičnik i Tatari. Leipzig još jednom preko kontranapada, poslije grešaka Koprivničanki, dolazi do prednosti 30:27. Penezić poslije sedam minuta odmora na klupi ulazi u igru i promašuje sa sedam metara dva puta uzastopce, ali unatoč promašajima, golovima Pasičnik u 51. minuti Podravka ponovo ima samo gol minusa (30:29).

Međutim, poslije gola Pasičnik domaće rukometašice postižu pet brzih golova za vodstvo 35:29 četiri minute prije kraja. Uzima Zovko i time out, ali snage i vremena za nešto više nije bilo dovoljno.

Podravkašice nisu razočarale u svom prvom porazu, no sa sjetom smo se prisjetili Ane Đokić, Natalije Todorovske i ostalih strankinja s kojima bi Podravka bila, sigurni smo, uspješnija u Leipzigu. Andrea Penezić postigla je 13 golova za Podravku, dok su najbolje Njemice bile Susann Müller sa sedam golova i Katja Schulke s 12 obrana.

PODRAVKA
PODRAVKA VEGETA – BYASEN HE 32:31(13:16)
SD Fran Galović, Gledatelja: 1000
Sutkinje: Boneventura i Boneventura (FRA)
Delegat EHF-a: Dragan Načevski (MAK)

PODRAVKA VEGETA: Jelčić(21+1 obrane), Žderić, Pasičnik 10(1), Tatari 1, Penezić 7, Zebić 2, Šerić 5, Kožnjak, Petković 4, Lovrak 2, Poljak, Čović, Dragišić, Vukojević 1.
Trener: Zdravko Zovko

BYASEN HE: Furunes, Hjelemeland(15 obrana), Herrem 10, Zamorska 1, Snorroeggen 1, Haarsaker 1, Alstad 6(1), Frafjord 3, Wibe 2, Toumi, Henriksen 1, Moild 2, Svestad 4, Lorentsen.
Trener: Geir Oustrop

Sedmerci: Podravka 1/1, Byasen 1/2
Isključenja: Podravka 6. min.(Čović, Šerić 2+2), Byasen 4.min.( Haarsaker, Frjaford)
Igračica utakmice: Ivana Jelčić

Susret dva poražena sastava u prvom kolu Lige prvakinja. Podravkašicama je na domaćem parketu igralo je samo jedno – pobjeda. Uz sve nedaće koje prate klub od samog starta sezone, na posljednjem treningu dogodila se još i ozljeda Anite Gaće. Zdravko Zovko bio je prisiljen u vatru na desnom krilu poslati mladu šesnaestogodišnju Leu Vukojević. Međutim, unatoč svim problemima, velikom borbenošću, rukometašice Podravke odnose 2 važna boda u dramatičnoj završnici.

Nakon odličnog otvaranja golovima Zebić, te nešto kasnije Petković, Penezić i Šerić činilo se da će Podravka dominirati večerašnjim susretom. No brzo Norvežanke daju do znanja da se nisu doše predati u Koprivnicu. Hitronoga Herrem od samog starta zadavala je glavobolje sastavu Podravke zabijajući iz munjevitih kontranapada. Podravka je vodstvo prvi put izgubila u 21.min., potom golovima Penezić "kokice" uzvraćaju ali na odmor se ipak odlazi s minusom, 13:16 za Byasen. Unatoč fenemenalnih 14 obrana Ivane Jelčić što je posebno zabrinjavalo uoči nastavka, jer kada vratarka tako brani a poluvrijeme završi na -3, s pravom se postavljalo pitanje što donosi nastavak.

Nastavak je donio borbenost i požrtvovnost što je u konačnici večeras i prevagnulo u korist Koprivničanki. A tu se istaknula a tko drugi nego - Svitlana Pasičnik. Iako se počelo govorkati da je spora, da to nije više to ..... Cvita je po ko zna koji put pokazala kako se bori za svoj klub. Proigrale su i Penezić, Šerić, Petković što je u kombinaciji s Ivanom Jelčić bio recept za konačno slavlje. Prijetile su Norvežanka do samog kraja predvođene najboljom igračicom  reprezentativkom Herrem. U 48.min. imaju +2(25:27) i činilo se da Podravkin brod polako tone. Tu na scenu stupa Cvita i stvari ponovo kreću na bolje, budi se Petković kao potpora Penezić i Pasičnik, nakon malih nesigurnosti ponovo zabija Šerić čime stavlja točku na i za večerašnje slavlje. Norvežanke imaju zadnji napad međutim Ivana Jelčić potvrđuje epitet igračice utakmice sakupivši svoju 22 obranu!

Dva važna boda su u džepu i to je ono najvažnije. Djevojke su borbenom igrom osvjetlale obraz Koprivnice i unijele malo  vedrine, prijeko potrebne u ovim tmurnim i teškim danima za Podravinu. Slijedi Viborg protiv kojeg bi "kokice" trebale pružiti još bolju igru osokoljene večerašnjim slavljem.

Pregledano: 225 puta
Autor: Mario Lovrinović
Pristupio: 29.09.2008.
Poruka: 222
01. studenog 2009. u 23:31
koji se qrac svaki put otvara topic za tekmu podravke otvorite Podravka u ligi prvaka i pisite tamo o tome