Rukometna nostalgija

Obrisan korisnik
Obrisan korisnik
Pristupio: 15.01.2005.
Poruka: 42.430
21. prosinca 2005. u 15:10
Prijatelju, mislis da u Hrvatskoj ne postoji menadzerijada? pa Gobac je mafijas kakvog nema do Kolumbije.

Mi smo mogli u svakom trenutku imati duplo jacu klupu nego sto smo imali ili je imamo, ali sto to vrijedi kada odredjene strukture forsiraju svoje igrace koje treba prodati.

Pored Kelentrica nama brani Blazicko, i slicne agzibicije.

A vi ste koliko se sjecam imali skoro sve zvijezde na okupu u Portugalu, pa kako ste zavrsili?
Obrisan korisnik
Obrisan korisnik
Pristupio: 12.11.2005.
Poruka: 6.408
21. prosinca 2005. u 15:34

u portugalu je ekipu vodio zoran kurtes, a on je tad bio trener partizana i pod vvelikim uticajem mome mandica

znas ko je moma mandic, da ti na objasnjavam

uglavnom, kod nas u reprezentaciji imaju samo 2 igraca iz juniorskih ekipa koje su bile prvaci i vice prvaci evrope,

sta reci

Jale3
Jale3
Mali dioničar
Pristupio: 18.09.2002.
Poruka: 5.240
21. prosinca 2005. u 15:57

 @ Dejan,

 

Cipurkovic i dalje brani za Konjuh Namjestaj iz Zivinica, mislim da mu je sada 42 godine. Jasmin Kovcic, imam informaciju da je on izvrsio samoubistvo prije desetak godina. Mora da se sjecas i Mileta Mijacinovica (lijevi bek) koji je 1970 godiste, on bi trebao da igra za neki klub u Sloveniji sada, a takodje i pokojnog Ibrahima Baskana (ne mogu se sjetiti prezimena, da li Nurkic), igrao je pivota.

Barbie, Winx, Bratz, Hello Kitty, Dora...
Obrisan korisnik
Obrisan korisnik
Pristupio: 12.09.2003.
Poruka: 3.593
21. prosinca 2005. u 17:12

bas me zanimalo pa sam virnuo na ihf sajt evo sastava iz svice:

The World Champion - Le Champion du Monde - Der Weltmeister

Mirko Basic Zlatan Arnautovic

Rolando Pusnik Momir Rnic

Veselin Vukovic Zlatan Sarecevic

Jovica Elezovic Caslav Grubic

Jasmin Mrkonja Zlatko Portner

Veselin Vujovic Jovica Cvetkovic

Jozef NEDpert Dragan Mladenovic

Muhamed Memic Mile Isakovic

 

nedpert je valjda holpert, meni je otkrice da je pusnik vec onda bio u kombinaciji.

Obrisan korisnik
Obrisan korisnik
Pristupio: 12.11.2005.
Poruka: 6.408
21. prosinca 2005. u 17:16

kakav je samo igrac bio portner.

po meni daleko najbolji i najstandardniji igrac tog vremena

Kauboj
Kauboj
Većinski vlasnik Foruma
Pristupio: 30.12.2003.
Poruka: 22.210
21. prosinca 2005. u 17:41
Dejan NS je napisao/la:
mrkva je napisao/la:

eh svjetsko prvenstvo u svicarskoj, ta nezaboravna generacija metaloplastike plus saracevic, arnautovic, mladenovic i jovica cvetkovic koji je tada jos bio u zvezdi. na klupi tuta zivkovic. toliko su bili nadmocni da mi se cinilo da bi drugi mogli slozit repku svijeta, uigravat je godinu dana i ovi bi ih odvalili bez problema. to je generacija koja je izmislila suhi list, cepelin i frkanje te svu silu drugih zaje.bancija. sjecam se kako je mrkonja poslao frajera po burek u finalu da madzar ima dan danas flashback-ove pa mu se zavrti u glavi. cvetkovic je visio u zraku jos par sekundi nakon sto bi grdosije u bloku pali a onda ladno prosetao golmana ali nikad nakon tog prvenstva nije bio vise toliko dobar, u sapcu je vise igrao kuzmanovski koji je fizicki bio strasan ali nedostatak igracke inteligencije je bio jos strasniji.

Vidi cijeli citat

Nisam siguran da je Saračević bio tada u repki..od desnih bekova su bili Kuze i Cvele...a tu su još bili i sjajno krilo Joška Holpert (možda čak i bolji od Mileta Isakovića),srednjak Čane Grubić iz Niša koji je odlično vodio igru,pa legendarni pivot Čape Rnić,na golu Zlaja Arnautović,Beli Rađenović (?)...
Mislim da bi i naša "druga" postava "ladno" uzela zlatnu medalju....
Vidi cijeli citat


E to SP u Švicarskoj je stvarno bilo vrhunsko.  Tamo smo prvi put na velikom natjecanju igrali 3-2-1 obranu.  Prije smo ju igrali samo na nekim prijateljskim utakmicama, pa su Rusi to pokušali kopirati, ali skroz krivo pa smo ih razbili u onoj prvoj utakmici otvaranja.  Njihov zadnji je stalno pratio našeg pivota... E al smo poslije toga riljali tu 3-2-1 obranu svi, na asfaltnom igralištu smo imali iscrtano svo kretanje za svih 6 pozicija, i to i plitko i duboko... to je stvarno izgledalo ko da je nuklearni fizičar to nacrtao.

Inače, na tom prvenstvu jest igrao Saračević, i bio je broj 4.  To znam jer sam poslije toga i ja uzeo broj 4, baš radi njega.  Naime, 10 (Cvetković), 7 (Mrkonja), i 13 (Kuzmanovski) su već bili podijeljeni.  Sarač je ulazio malo, sjećam se da smo u nekoj utakmici igrali jedno vrijeme sa 3 ljevaka -- Sarač na krilu (!), Kuzmanovski, i Cvetković na srednjem...

I na kraju, jedna ispravka mrkvinog navoda -- ta generacija nije izmislila frkanje, samo ga je usavršila (Isaković najviše).  Frkanje je izmislio Emir Koso, i izveo ga prvi put "za javnost" na jednom TV turniru prvaka u Doboju.  Sjećam se sarajevskog komentatora (Sead Hadžijahić, ali nisam siguran) kako govori "...i Kosi je lopta ispala iz ruke... ali je nekako ipak ušla u gol!"

Nagradno pitanje -- tko se sjeća "šabačke čivije"??
I am going to space, and when I come back I have to pick up poodle crap.
Obrisan korisnik
Obrisan korisnik
Pristupio: 07.03.2005.
Poruka: 8.459
21. prosinca 2005. u 17:43

 ona je liga bila jaka

metaloplastika

slogabosnaprevoz

borac

proleter.pelister.crvenka,medvescak

al nema nista prije mog partizana bjelovara prvaka europe 1979 na celu sa jurinom,basicem

 

KKMD
KKMD
Potencijal za velika djela
Pristupio: 19.08.2004.
Poruka: 3.894
21. prosinca 2005. u 18:18
d je napisao/la:

 al nema nista prije mog partizana bjelovara prvaka europe

Vidi cijeli citat
 

i moje karlovacke dvorane u kojoj su igrali sve domace utakmice

Obrisan korisnik
Obrisan korisnik
Pristupio: 07.03.2005.
Poruka: 8.459
21. prosinca 2005. u 19:12
 

Početkom sedamdesetih godina u Jugoslaviji, ali i cijeloj Europi, bilo je nemoguće spomenuti Bjelovar, a da pritom sugovorniku misli nisu odlutale na rukomet. Naravno takve reakcije nisu bile čudne jer u tim trenutcima rukometaši ORK “Partizan” pronosili su ime i slavu svoga grada diljem Europe i bili njegov najpoznatiji i najpriznatiji “proizvod”.


Rukometna zaraza Bjelovar je zahvatila početkom pedesetih godina ovog stoljeća. Postojala su tada dva kluba ("Srednjoškola" i Slaven") no to je bilo premalo da bi svi zainteresirani mogli zaigrati. Iz tog razloga odlučeno je da se osnuje novi klub. Klub je dobio naziv “Partizan”, a kao datum njegovog nastanka uzima se 26. veljača 1955. godine.


1957. godine “Partizan” ulazi u prvu Saveznu Jugoslavensku ligu i odmah osvaja naslov prvaka države što je bio pravi uvod u ono što je slijedilo sljedećih dvadesetak godina. U tom razdoblju u Bjelovar je devet puta stigao pobjednički pehar namjenjen prvaku države i tri puta “Partizan” je bio osvajač nacionalnog kluba. Uz domaće uspjehe “Partizan” je često bio i u završnicama Europskih natjecanja. Tako je u dva navrata bio finalist Kupa prvaka (1962. i 1973. godine), a jednom je i osvojio ovaj najprestižniji klupski trofej (1972. godine). Dva puta su bjelovarci dogurali i do polufinala Kupa prvaka, te su jednom bili zaustavljeni i u polufinalu Kupa kupova .

Nažalost u sezoni 1979./80. “Partizan” završava na pretposljednjem mjestu i na taj način nakon dvadeset i dvije godine po prvi puta napusta prvoligaško drustvo. Od tada, pa sve do danas rukometni Bjelovar nikako da se vrati na stare staze uspjeha. Međutim unatoč trenutnim problemima u Bjelovaru sigurno nikada neće umrijeti rukometno srce, nikada se neće ugasiti ljubav bjelovaraca prema ovom sportu. I nesumljivo je da će u budućnosti Bjelovar opet imati prvoligaša, te da će opet biti prisutan na Europskoj rukometnoj karti gdje mu je nesumljivo i mjesto. A garancija za ovakovu tvrdnju rad je s mladima koji nikada u Bjelovaru nije posustao što je vidljivo iz odličnih rezultata koje svake godine ostvaruju kadeti i juniori.

Obrisan korisnik
Obrisan korisnik
Pristupio: 07.03.2005.
Poruka: 8.459
21. prosinca 2005. u 19:21
 

Bjelovarčani su već 1957. godine imali priliku u svom gradu gledati prvoligaški rukomet. I upravo ta prva prvoligaška sezona “Partizana” kao da je bila najava za ono što je slijedilo. Prva sezona u prvoj ligi i rukometaši “Partizana” su odmah osvojili prvo mjesto i postali prvaci države. Malo je tko prije početka prvenstva stavljao “Partizan” u krug kandidata za naslov. Nakon sezone 1957/58 i prvog naslova u Bjelovar je priznanje za najbolji klub države stizalo jos 8 puta (sezone 1960/61; 1966/67; 1967/68; 1969/70; 1970/71; 1971/72; 1976/77;1978/79.

O kvaliteti rukometa koji su tada pružali igrači bjelovarskog “Partizana” govori i podatak da je u razdoblju od 1957. do 1980. godine osim 9 naslova državnog prvaka “Partizan” zauzimao 7 puta drugo mjesto, 4 puta je bio trećeplasirani,te je samo u jednoj sezoni završio kao četvrtoplasirani i jednom kao šestoplasirana ekipa. Ovi podaci govore o nadmoći koju je “Partizan” u tom razdoblju imao, te se iz njih može zaključiti zasto je “Partizan” u to doba bio pojam rukometne igre, a Željko Seleš rukometni trener koji je prima čestitke gdje god bi se pojavio.


Ako bi tražili najuspješniju sezonu u domaćem prvenstvu, onda je to svakako sezona 1966/67. Te godine “Partizan” je nakon šest godina posta ponovno postao prvakom države, te na taj način prekinuo veliku dominaciju zagrebačkih klubova koji su 5 godina zaredom osvajali naslove prvaka (3 puta “Zagreb” i 2 puta “Medvescak"). U toj sezoni Partizan je prvenstvo osvojio sa najuvjerljivijom razlikom u povijesti Jugoslavenskog prvenstva. Rukometaši Željka Seleša ostavili su prvog pratitelja zagrebacki “Medveščak” za čak 13 bodova. Isto tako zanimljiv je podatak da je “Partizan” u cijeloj sezoni izgubio samo jedan meč i to u pretposljednjem kolu na vručem terenu u Beogradu od Crvene Zvezde.


Kraj “Partizanove” dominacije dolazi 1981. godine kada klub zauzima pretposljednje 13. mjesto, te na taj način napušta prvoligaško društvo.

Pavle JURINA tadasnji kralj rukometa

  • Najnovije
  • Najčitanije