Tričke,rekao bih da ipak postoji razlika u 'eksploataciji',i eksploataciji.Naravno da si generalno u pravu no čini mi se da je u Portugalu IPAK bilo drukčije...Nisam detaljnije istraživao kroz povijest ali ta RAZLIKA ipak je vidljiva-prije svega u portugalskoj umjetnosti i arhitekturi!,koja je toliko dijametralno različita od evropske,-prepuna južnoameričkog utjecaja!Npr,portugalska renesanasa NEMA VEZE s evropskom,ali je zato prepuna nekih mističnih prekomorskih motiva.
Utoliko se za Portugal može reći da su 'utjecaji' uvezeni,a ne izvezeni i nametnuti.
Također,koliko sam razgovarao s Portugaležima,oni su u prekomorska osvajanja išli 'da bi učili' (!?)a ne da bi osvajali,pljačkali i ubijali kao njihovi istočni pirinejski susjedi.
[uredio bojangles - 01. kolovoza 2007. u 09:18]
Because of a few songs wherein I spoke of their mystery-women have been exceptionally kind to my old age