ha sad,ne budite baš bukvalni glede pirinejskih konkvistadora...nisam ni ja mislio da su nosili sa sobom cvijeće i poklone za djecu...no ipak,portugalski i španjolski istraživači,osvajači,pljačkaši-kako god ih nazvali,prilično su se razlikovali...
možda bi o tome više mogli reći naši povjesničari?no nije slučajno da su Magellan,De Gama,Cabral bili Portugeži za koje mi se čini da se ne izbliza nisu domorocima zamjerili poput španjolskih pljačkaša i ubojica?
ne znam,ima mi nešto poetski u biografijama ovih slavnih portugalskih moreplovaca...a tko je uživo vidio portugalsku arhitekturu zna da je utjecaj i prenošenje kulture bilo-dvosmjerno
Because of a few songs wherein I spoke of their mystery-women have been exceptionally kind to my old age