DPK,6.Avenija

coobah
coobah
Dokazano ovisan
Pristupio: 18.09.2004.
Poruka: 18.591
02. svibnja 2012. u 10:53
Da, da....mislila je da je nutella zdrava pa se šopala time ko guska.
Nikako se ne radi o tome da je pretila krmača smislila kako do leba bez motike.

Ceterum censeo HNLem esse delendam
dajmituprijavuvecjednom
dajmituprijavuvecjednom
Dokazano ovisan
Pristupio: 01.06.2010.
Poruka: 11.617
02. svibnja 2012. u 10:55
Koje su to gluposti. Osobno bi sve koji se usude tužit na sudu lanac neke prehrane, zatvorio u sobu punu hamburgera Coca Cole pa se prežderi do smrti. Svi znaju da konzumiranje nečeg u velikim količinama, ajde jedi 40 brokula svaki dan ili pij 20 litara vode svakodnevno, će te ubit. Točka. Nitko si ne zna postavit granice i onda na kraju za svoju nesposobnost, kukavičluk i slabost traže milijune jer su ovi stavili reklamu na tv. To na sreću prolazi samo u Americi.

Odem tu i tamo, svaka 2, 3 mjeseca jednom u McDonalds i moram priznat da mi još ništa nije. Gle čuda. Baš me zanima koliko puta idu ove dotične gospođice sa gornje slike. 
I'm not mean, you're just a sissy.
bojangles
bojangles
Dokazano ovisan
Pristupio: 19.01.2005.
Poruka: 16.414
02. svibnja 2012. u 12:05
dajmituprijavuvecjednom je napisao/la:
Koje su to gluposti. Osobno bi sve koji se usude tužit na sudu lanac neke prehrane, zatvorio u sobu punu hamburgera Coca Cole pa se prežderi do smrti. 
Vidi cijeli citat


Nisu baš gluposti,ne u potpunosti.

Postoji nešto što se zove društvena odgovornost,ili edukacija.

A kod nas se malo ili nikako apelira na mlade ljude po pitanju zdrave prehrane.Ministar zdravstva trebao bi imati muda doći pred McDonalds i održati tu press-konferenciju,te jasno reći ljudima kakva se govna prodaju iza njegovih leđa.Isto bi trebao učiniti i pred ovom sramotom od Surf'nFriesa.

Također,na Nutelli bi,po meni,trebalo stajati isto upozorenje kakvo stoji na cigaretama.

Problem je dakle na dvije adresa-svakako kod lakomih proždrljivaca,ali i na strani instutucija koje se trebaju javno očitovati i ukazati ljudima na opasnost.
Because of a few songs wherein I spoke of their mystery-women have been exceptionally kind to my old age
dajmituprijavuvecjednom
dajmituprijavuvecjednom
Dokazano ovisan
Pristupio: 01.06.2010.
Poruka: 11.617
02. svibnja 2012. u 12:20
bojangles je napisao/la:


Problem je dakle na dvije adresa-svakako kod lakomih proždrljivaca,ali i na strani instutucija koje se trebaju javno očitovati i ukazati ljudima na opasnost.
Vidi cijeli citat


Pa čekaj malo, u današnje vrijeme, dok se možeš obrazovat na svakom uglu, knjige, internet su dostupni gdje god se okreneš, na svakoj ambalaži su ti izlistani svi sastojci, načini pripremanja proizvoda, pa šta da rade još institucije?

Da svaki dan drže prosvjede na trgu: "Pomfri je zlo, pomfri je zlo!"

Mislim da u svakoj glavi ima dovoljno mozga da zna kaj će se desit ako ždereš ogromne količine masti i ulja, stvarno me smeta to prebacivanje odgovornosti. Ajde kužio bi još prije dvadesetak, trideset godina, ali danas. 
I'm not mean, you're just a sissy.
bojangles
bojangles
Dokazano ovisan
Pristupio: 19.01.2005.
Poruka: 16.414
02. svibnja 2012. u 12:55
Daj-Dam,ne slažem se...to što ti spominješ i sve što je napisano MALIM SLOVIMA (na ugovorima,na hrani...) naš svijet ne čita.
Ali,ako se  o tome progovori na Dnevniku,ako Ministarstva održe posebne press konferencije i ako se o tome drže posebna predavanja u školama,...tad bi već nekima moglo doći do mozga.Ovako,ja te uvjeravam da 90% njih što ulazi u McDonalds zapravo i NE ZNA ŠTO jede.

Osim junk-fooda i slatkiša postoji još jedno veliko društveno zlo o kojem se nitko ne usudi govoriti a to je pivo.Pivo je opasnije za društvo od lakih droga,pivo je u korijenu svakog alkoholizma,a alkoholičara je u Hrvata oko 250 000.Pomnoži to sa 4 i dobiješ 1 000 000 bolesnika-alkoholizam je bolest obitelji a ne pojedinca.No koga zato boli neka stvar,jel' da? 

Sve pijano,drogirano...a sad još i masno...no,who the fuck cares?
Because of a few songs wherein I spoke of their mystery-women have been exceptionally kind to my old age
coobah
coobah
Dokazano ovisan
Pristupio: 18.09.2004.
Poruka: 18.591
02. svibnja 2012. u 13:14
bojangles je napisao/la:

Sve pijano,drogirano...a sad još i masno...no,who the fuck cares?
Vidi cijeli citat


Eh, kamo sreće....
Ceterum censeo HNLem esse delendam
Obrisan korisnik
Obrisan korisnik
Pristupio: 15.01.2005.
Poruka: 42.430
02. svibnja 2012. u 13:14
I mene su slagali da su kobasice i krvavice pune Ce vitamina, prevaranti!


Nego, jel ovo sad rat i protiv debelih ljudi? pa nemas sanse Bojane, samo tu na forumu nas ima dovoljno da te utusimo stomacinama. Bez upotrebe ruku!
ian wright
ian wright
Moderator
Pristupio: 19.05.2005.
Poruka: 67.882
02. svibnja 2012. u 13:22
cekaj sad: stranicu prije kritiziras gradjane i sindikate jer zele zastitu drzave od kapitalizma i kako je to fuj i bljak i kako bi se trebali konacno pomiriti s tim da drzava NE SMIJE INTERVENIRATI u poslovanje firmi... dva posta kasnije smatras da bi se drzava trebala ukljucit u obrazovanje gradjana sto smiju jesti i to na razini ministarstava, koja bi valjda trebala PROPISIVATI jelovnike svojih gradjana


sori, äli iz moje pozicije salonskog anarhista to je ista stvar
dajmituprijavuvecjednom
dajmituprijavuvecjednom
Dokazano ovisan
Pristupio: 01.06.2010.
Poruka: 11.617
02. svibnja 2012. u 13:32
bojangles je napisao/la:
Daj-Dam,ne slažem se...to što ti spominješ i sve što je napisano MALIM SLOVIMA (na ugovorima,na hrani...) naš svijet ne čita.
Ali,ako se  o tome progovori na Dnevniku,ako Ministarstva održe posebne press konferencije i ako se o tome drže posebna predavanja u školama,...tad bi već nekima moglo doći do mozga.Ovako,ja te uvjeravam da 90% njih što ulazi u McDonalds zapravo i NE ZNA ŠTO jede.

Osim junk-fooda i slatkiša postoji još jedno veliko društveno zlo o kojem se nitko ne usudi govoriti a to je pivo.Pivo je opasnije za društvo od lakih droga,pivo je u korijenu svakog alkoholizma,a alkoholičara je u Hrvata oko 250 000.Pomnoži to sa 4 i dobiješ 1 000 000 bolesnika-alkoholizam je bolest obitelji a ne pojedinca.No koga zato boli neka stvar,jel' da? 

Sve pijano,drogirano...a sad još i masno...no,who the fuck cares?
Vidi cijeli citat


Ne mogu i nikad neću prihvatit ovakav argument. U biti ovo ni nije argument, ovo je smiješno. Po tebi bi ministar zdravstva trebao raditi što? Hodati po ulici, vuči za rukav svakog prolaznika i govorit mu koliko masti imaju prženi krumpirići, mjeriti mu tlak? Trčat s vagom za ljudima?  Ukoliko imaš sve informacije, a IMAJU SE, sve ovo je samo izbjegavanje krivnje i biranje lakšeg puta. Radit ćemo što želimo, a poslije ćemo cvilit i probat izmust laku lovu. UKOLIKO ČOVJEKU NIJE STALO DO SAMOG SEBE, pa zašto bi državi onda bilo? Možda zvuči okrutno, ali ima puno ljudi, PUNO VIŠE za koje se vrijedi pobrinut i utrošit vrijeme. 

Bold number 2. Opet krivo. Za kilometre. Čini ti se tako jer je pivo najčešće po televiziji, jer je najjeftinije, najdostupnije. Makni pivo i nema više alkoholizma? Nema korijena alkoholizmu? Ajde molim te, tad bi bilo vino, ili domaća rakija. Uvijek bi nešto drugo bilo. Da nema heroina, pucali bi se s tintom, da nema pive opijali bi se s vinom. Alkoholičar je bolesnik, isto kao i narkoman. Ali za to kriviti reklame je smiješno. Sve je u količini, popi jedno pivo tjedno, ma dnevno, alkoholičar biti nećeš. Stvar je ista kao u dijelu rasprave prije. Izgovori, izgovori, razni izgovori za svoje postupke, ne preuzimanje nikakve odgovornosti i biranje lakšeg puta.

"Tata, Pan je bio na tv-u prije utakmice. Sad sam se opio. Sjeo sam za auto i ubio nekog." = ma mora da je reklama kriva. 
[uredio dajmituprijavuvecjednom - 02. svibnja 2012. u 13:35]
I'm not mean, you're just a sissy.
  • Najnovije
  • Najčitanije