bojangles je napisao/la:
Daj-Dam,ne slažem se...to što ti spominješ i
sve što je napisano MALIM SLOVIMA (na ugovorima,na hrani...) naš svijet ne čita.
Ali,ako se o tome progovori na Dnevniku,ako Ministarstva održe posebne press konferencije i ako se o tome drže posebna predavanja u školama,...tad bi već nekima moglo doći do mozga.Ovako,ja te uvjeravam da 90% njih što ulazi u McDonalds zapravo i NE ZNA ŠTO jede.
Osim junk-fooda i slatkiša postoji
još jedno veliko društveno zlo o kojem se nitko ne usudi govoriti a to je pivo.Pivo je opasnije za društvo od lakih droga,pivo je u korijenu svakog alkoholizma,a alkoholičara je u Hrvata oko 250 000.Pomnoži to sa 4 i dobiješ 1 000 000 bolesnika-alkoholizam je bolest obitelji a ne pojedinca.No koga zato boli neka stvar,jel' da?
Sve pijano,drogirano...a sad još i masno...no,who the fuck cares?
Vidi cijeli citat
Ne mogu i nikad neću prihvatit ovakav argument. U biti ovo ni nije argument, ovo je smiješno. Po tebi bi ministar zdravstva trebao raditi što? Hodati po ulici, vuči za rukav svakog prolaznika i govorit mu koliko masti imaju prženi krumpirići, mjeriti mu tlak? Trčat s vagom za ljudima? Ukoliko imaš sve informacije, a IMAJU SE, sve ovo je samo izbjegavanje krivnje i biranje lakšeg puta. Radit ćemo što želimo, a poslije ćemo cvilit i probat izmust laku lovu. UKOLIKO ČOVJEKU NIJE STALO DO SAMOG SEBE, pa zašto bi državi onda bilo? Možda zvuči okrutno, ali ima puno ljudi, PUNO VIŠE za koje se vrijedi pobrinut i utrošit vrijeme.
Bold number 2. Opet krivo. Za kilometre. Čini ti se tako jer je pivo najčešće po televiziji, jer je najjeftinije, najdostupnije. Makni pivo i nema više alkoholizma? Nema korijena alkoholizmu? Ajde molim te, tad bi bilo vino, ili domaća rakija. Uvijek bi nešto drugo bilo. Da nema heroina, pucali bi se s tintom, da nema pive opijali bi se s vinom. Alkoholičar je bolesnik, isto kao i narkoman. Ali za to kriviti reklame je smiješno. Sve je u količini, popi jedno pivo tjedno, ma dnevno, alkoholičar biti nećeš. Stvar je ista kao u dijelu rasprave prije. Izgovori, izgovori, razni izgovori za svoje postupke, ne preuzimanje nikakve odgovornosti i biranje lakšeg puta.
"Tata, Pan je bio na tv-u prije utakmice. Sad sam se opio. Sjeo sam za auto i ubio nekog." = ma mora da je reklama kriva.
[uredio dajmituprijavuvecjednom - 02. svibnja 2012. u 13:35]
I'm not mean, you're just a sissy.