DPK,6.Avenija

Obrisan korisnik
Obrisan korisnik
Pristupio: 13.11.2003.
Poruka: 6.000
02. svibnja 2012. u 14:14
Bog te mazao moracu da nabavim one zastitne naocari sto nose varioci zbog ovog novog forumskog dizajna...Bojane, kakva je to kafana u kojoj se gazda bori protiv piva?! :) Salu na stranu, ne bih se slozio da je pivo uzrocnik alkoholizma...kao sto to nije ni vino, ni rakija, itd. Iza svakog opijanja stoji neka teska zivotna ili porodicna prica. Srecni, zadovoljni, ispunjeni, ostvareni, recju delatni ljudi ne postaju alkoholicari, barem ja ne znam ni za jedan takav primer. Pivo nije uzrok, ono je posledica (u to ime sam juce uz rostilj drmnuo 3 hladne, velike, sjajne Bavarie "sa kragnom":)
bojangles
bojangles
Dokazano ovisan
Pristupio: 19.01.2005.
Poruka: 16.414
02. svibnja 2012. u 14:22
Daj Dam,naprosto se ne slažemo.Naš je svijet priglup i potrebno ga je educirati i poticati na brigu o zdravlju.
Naravno da ministar Ostojić ne treba hodati ulicom i potezati ljude za rukav,no trebao bi omladinu BOMBARDIRATI lecima i odlaziti u škole (ne naravno osobno) te držati im predavanja o zdravoj hrani i zdravom životu.Kao što bi se o istim temamo trebalo više govoriti u Dnevniku,te prime-timeu državne tv.

Također,mislim da nisi u pravu glede piva,pojednostavljuješ stvari...Pivski lobi naprosto se izborio za privilegiranu poziciju na tržištu,maltene ga se proglašava navijačkim rekvizitom i hranom,iako je pivo (da baš i jedino pivo,a ne vino i ne rakija!) u korijenima 80-90% slučajeva alkoholizma u Hrvata.Pivo je postalo jako opasno i o tome nitko ne vodi brige.

Munjo,jebateled,pa ne slažem se ni s tobom,NISU ISTE stvari za koje mi imputiraš da tvdim da jesu.
Because of a few songs wherein I spoke of their mystery-women have been exceptionally kind to my old age
Deneb
Deneb
Potencijal za velika djela
Pristupio: 11.01.2006.
Poruka: 2.972
02. svibnja 2012. u 14:34
bojangles je napisao/la:
Daj Dam,naprosto se ne slažemo.Naš je svijet priglup i potrebno ga je educirati i poticati na brigu o zdravlju.
Naravno da ministar Ostojić ne treba hodati ulicom i potezati ljude za rukav,no trebao bi omladinu BOMBARDIRATI lecima i odlaziti u škole (ne naravno osobno) te držati im predavanja o zdravoj hrani i zdravom životu.Kao što bi se o istim temamo trebalo više govoriti u Dnevniku,te prime-timeu državne tv.

Također,mislim da nisi u pravu glede piva,pojednostavljuješ stvari...Pivski lobi naprosto se izborio za privilegiranu poziciju na tržištu,maltene ga se proglašava navijačkim rekvizitom i hranom,iako je pivo (da baš i jedino pivo,a ne vino i ne rakija!) u korijenima 80-90% slučajeva alkoholizma u Hrvata.Pivo je postalo jako opasno i o tome nitko ne vodi brige.

Munjo,jebateled,pa ne slažem se ni s tobom,NISU ISTE stvari za koje mi imputiraš da tvdim da jesu.
Vidi cijeli citat



evo ti jedan primer da za to netreba aktivirati celi drzavni aparat nego dobra volja. Ove godine curica mi je dobila novu ucitelicu, kao marendu kad su popodne u skolu deca pretezno nose chipsove, flipsi i sl . Ova videla i deci nije rekla nista.Na prvom roditeljskom sastanku fino lepo nas je zamolila da to zamenimo vocem. Na pocetak je jos bilo onoh koji su jeli i chips i cokoladu. tekom vremena su se svi prebacili na voce i vocne jogurte. Sad se kako mi curica kaze i m,edjusebno dogovoaraju. ja cu sutra dve banana, a ti grejp pa podelimo. Samo da dodam da na velikom odmoru ona ostane i svima oljupi i ocisti voce, pa onda izlazi na pet minuta da popije kafu
http://www.save70.mk/
Moira
Moira
Potencijal za velika djela
Pristupio: 06.11.2005.
Poruka: 2.133
02. svibnja 2012. u 14:40
I ja bih da se proizvođačima i trgovcima onemogući reklamiranje s lažnim informacijama. Ne treba država lupit građanina po prstima jer kupuje nutellu, ali reklamna industrija je za zbljuvat se, pa ako je neko uspio dići lovu na račun lažnih podataka u reklami svaka čast.

Btw, mene veseli novo sportnetovo odijelo.
Obrisan korisnik
Obrisan korisnik
Pristupio: 07.04.2012.
Poruka: 483
02. svibnja 2012. u 14:47
Što se općenito tiče reklama,treba ukinuti one u kojima gotovo nema hrv.jezika.Kao npr.ona:''esemesaj for fri''...wtf?
Moira
Moira
Potencijal za velika djela
Pristupio: 06.11.2005.
Poruka: 2.133
02. svibnja 2012. u 14:51
Pruža li Konzum i pogrebne usluge? Prekjučer me  je herc čopil kad sam poslije njihovog dućana morala na benzinsku, a ono umjesto OMV, Konzum benz. 
dajmituprijavuvecjednom
dajmituprijavuvecjednom
Dokazano ovisan
Pristupio: 01.06.2010.
Poruka: 11.617
02. svibnja 2012. u 14:53
E Bojane, dapače, mislim da ti pojednostavljuješ stvari. Pivo nije uzrok, pivo je alat kojim se postiže pijanstvo. Niti jedan, ali baš niti jedan alkoholičar ti neće reći da pije jer je eto, pivo bilo u blizini. Iza svake autodestruktivne odluke stoje teška socijalna, društvena, psihička situacija, koja nebi nestala da pive nema. Ovisnost je bolest, to smo se složili, ali uzrok nije reklama na tv-u. A priče da ljudi ne znaju koliko je alkohol štetan su komične. Mislim da svatko zna kako se osjeća nakon 6,7 piva tako da ako do onda nije znao, sad zna. A ako mu ni to nije dosta, nikakvi savjeti, propagandni materijali svijeta neće promijenit njegovu odluku da pije. Kao što reče forumaš prije: izgrađen, stabilan, sretan, zadovoljan, zdrav čovjek ne poseže za autodestruktivnošću. 
I'm not mean, you're just a sissy.
Obrisan korisnik
Obrisan korisnik
Pristupio: 03.03.2005.
Poruka: 5.393
02. svibnja 2012. u 15:17
dinamovac77 je napisao/la:
Što se općenito tiče reklama,treba ukinuti one u kojima gotovo nema hrv.jezika.Kao npr.ona:''esemesaj for fri''...wtf?
Vidi cijeli citat

 odlično.
Obrisan korisnik
Obrisan korisnik
Pristupio: 13.11.2003.
Poruka: 6.000
02. svibnja 2012. u 15:36
dinamovac77 je napisao/la:
Što se općenito tiče reklama,treba ukinuti one u kojima gotovo nema hrv.jezika.Kao npr.ona:''esemesaj for fri''...wtf?
Vidi cijeli citat



miha1
miha1
Dokazano ovisan
Pristupio: 12.11.2004.
Poruka: 17.483
02. svibnja 2012. u 16:08
Ne slažem se s vama oko alkoholizma. Ne znam kako drugdje, ali u našim krajevima je alkoholiziranje narodni folklor, a ne posljedica teškog života. To je samo izgovor.

Da ne spominjem kako je alkoholizam uzročnik, a ne posljedica mnogih uništenih obitelji i života...
  • Najnovije
  • Najčitanije