dajmituprijavuvecjednom je napisao/la:
E Bojane, dapače, mislim da ti pojednostavljuješ stvari. Pivo nije uzrok, pivo je alat kojim se postiže pijanstvo. Niti jedan, ali baš niti jedan alkoholičar ti neće reći da pije jer je eto, pivo bilo u blizini. Iza svake autodestruktivne odluke stoje teška socijalna, društvena, psihička situacija, koja nebi nestala da pive nema. Ovisnost je bolest, to smo se složili, ali uzrok nije reklama na tv-u. A priče da ljudi ne znaju koliko je alkohol štetan su komične. Mislim da svatko zna kako se osjeća nakon 6,7 piva tako da ako do onda nije znao, sad zna. A ako mu ni to nije dosta, nikakvi savjeti, propagandni materijali svijeta neće promijenit njegovu odluku da pije. Kao što reče forumaš prije: izgrađen, stabilan, sretan, zadovoljan, zdrav čovjek ne poseže za autodestruktivnošću.
Vidi cijeli citat
Pivo je nekad uzrok,a nekad alat.Bojim se da je sve više uzrok,a sve manje alat.Piti pivo,navijati za
naše,i biti stalno polupijan i s čašom u rucu,kod nas je sve više način života i nešto što se podrazumijeva kao dobro.A nije dobro,vrlo je štetno.
Uzrok bolesti alkoholoizma nekad stvarno nije reklama na TV,no ona je (dakle agresivna i lažna reklama,bilo za pivo bilo za Nutellu) svakako podržava i ne sprečava.
Ljudi doista ne znaju koliko je alkohol štetan,što god ti mislio o tome.
Korijeni i putevi autodestruktivnosti su duboka voda i ne treba robovati šablonama.
Because of a few songs wherein I spoke of their mystery-women have been exceptionally kind to my old age