DPK,6.Avenija

Obrisan korisnik
Obrisan korisnik
Pristupio: 13.11.2003.
Poruka: 6.000
02. svibnja 2012. u 16:15
miha, to nema veze sa geografijom, ili hoces da kazes da se,manje pije, recimo, u Engleskoj ili Rusiji ili Francuskoj. Kako bilo, meni je okrivljavanje reklamiranja piva kao uzrocnika alkoholizma isto kao sto bi bilo, na primer,okrivljavanje reklamiranja auto-industrije kao uzrocnika saobracajnih nesreca.
miha1
miha1
Dokazano ovisan
Pristupio: 12.11.2004.
Poruka: 17.483
02. svibnja 2012. u 16:33
Ne znam kolko piju Francuzi, ali samo kažem da je pogrešno mišljenje da iza alkoholizma stoje teške životne priče. Baš suprotno, alkoholizam je krivac za mnoge teške životne priče jer zbog njega stradavaju čitave obitelji...

ian wright
ian wright
Moderator
Pristupio: 19.05.2005.
Poruka: 67.887
02. svibnja 2012. u 16:48
@miha

kako je alkoholiziranje narodni folklor u nasim krajevima????

sto drugi ne piju?  Ajd probaj otic u bilo koji britanski ili skandinavski grad u petak navecer...

ili kad ti praska djevojcica od 35 kila i s tek napunjenih 18 godina u 11:30 narucuje pivo uz rucak u fakultetskoj kantini... i nije jedina, to je masovna pojava




@ -gles

nemres u jednoj stvari trazit intervenciju drzave, a u drugoj joj zabranjivat svako mijesanje... ajmo malo dosljednosti
[uredio ian wright - 02. svibnja 2012. u 16:58]
bojangles
bojangles
Dokazano ovisan
Pristupio: 19.01.2005.
Poruka: 16.414
02. svibnja 2012. u 17:19
@-nja.
država treba i mora intervenirati u pitanjima socijale i javnog zdravstva,ali država ne smije intervenirati u domeni privatnih sfera i privatnog vlasništva-tu naprosto mora samo uvesti red i pravila.Kod alkoholizma btw nije dovoljno uvesti red i pravila već treba kontinuirati raditi na edukaciji narodnih masa.

 
Because of a few songs wherein I spoke of their mystery-women have been exceptionally kind to my old age
bojangles
bojangles
Dokazano ovisan
Pristupio: 19.01.2005.
Poruka: 16.414
02. svibnja 2012. u 17:24
dajmituprijavuvecjednom je napisao/la:
E Bojane, dapače, mislim da ti pojednostavljuješ stvari. Pivo nije uzrok, pivo je alat kojim se postiže pijanstvo. Niti jedan, ali baš niti jedan alkoholičar ti neće reći da pije jer je eto, pivo bilo u blizini. Iza svake autodestruktivne odluke stoje teška socijalna, društvena, psihička situacija, koja nebi nestala da pive nema. Ovisnost je bolest, to smo se složili, ali uzrok nije reklama na tv-u. A priče da ljudi ne znaju koliko je alkohol štetan su komične. Mislim da svatko zna kako se osjeća nakon 6,7 piva tako da ako do onda nije znao, sad zna. A ako mu ni to nije dosta, nikakvi savjeti, propagandni materijali svijeta neće promijenit njegovu odluku da pije. Kao što reče forumaš prije: izgrađen, stabilan, sretan, zadovoljan, zdrav čovjek ne poseže za autodestruktivnošću. 
Vidi cijeli citat


Pivo je nekad uzrok,a nekad alat.Bojim se da je sve više uzrok,a sve manje alat.Piti pivo,navijati za naše,i biti stalno polupijan i s čašom u rucu,kod nas je sve više način života i nešto što se podrazumijeva kao dobro.A nije dobro,vrlo je štetno.

Uzrok bolesti alkoholoizma nekad stvarno nije reklama na TV,no ona je (dakle agresivna i lažna reklama,bilo za pivo bilo za Nutellu) svakako podržava i ne sprečava.

Ljudi doista ne znaju koliko je alkohol štetan,što god ti mislio o tome.

Korijeni i putevi autodestruktivnosti su duboka voda i ne treba robovati šablonama.
Because of a few songs wherein I spoke of their mystery-women have been exceptionally kind to my old age
Obrisan korisnik
Obrisan korisnik
Pristupio: 15.01.2005.
Poruka: 42.430
02. svibnja 2012. u 17:33
Jesam li ja jedini koji ne voli reci da je bojangles ponekad u pravu?

Naravno, ne mislim na njegove stavove oko Linica, Cacica, koji me pomalo iznenadjuju od jednog Lesarovog laburistickog glasaca


Ima jedna mlada narodna poslovica, kaze kad ti avion rokne sa neba s tobom u njemu, onda je letenje opasno. A kad ne rokne, onda nije.

Ma nije narodna, ja je upravo izmislio. Ali ima dubinu.
ian wright
ian wright
Moderator
Pristupio: 19.05.2005.
Poruka: 67.887
02. svibnja 2012. u 17:46
ajd dobro. Iako bih ja rekao da je pitanje hocu li svaki dan smazat teglu Nutelle i 15 hamburgera izmedju dva obroka cisto moja privatna stvar, o kojoj drzava ne smije ni pisnut. Kako je tu vec receno, u vrijeme svih mogucih medija i interneta, ja sam stvarno bombardiran informacijama. Treba minimalni IQ, pa da covjek sam razluci sto je tu dobro, a sto ne. Ne treba mi drzava za to

inace sljedeci korak moze biti da drzava od gradjana trazi da svi budu tocno odredjene visine, kilaze, boje ociju i slicno... jer "to je zdravo"



ocito sam ja vise liberalno-anarhoidan od tebe



ova forumska desnica me stalno napada da sam ljevicar, komunjara i sta ja znam sto sve ne, a ja prezirem drzavu iz dna duse ... no dobro, to vise govori o njihovoj teoretskoj (ne)potkovanosti
Obrisan korisnik
Obrisan korisnik
Pristupio: 20.02.2006.
Poruka: 35.530
02. svibnja 2012. u 17:52

da li je bojan ikad otvorio besmisleniju temu?

mislim i da bi na svakom pistolju trebalo pisati "stetno je pucati si u glavu"...

svaka rasprava zavrsava s tim da nitko od nas ne zna niti jednu osobu koja je prestala pušit radi velikog crnog natpisa na kutiji cigareta. niti jednu!! tko kaze da zna laze, ili ta osoba laze njima...

miha1
miha1
Dokazano ovisan
Pristupio: 12.11.2004.
Poruka: 17.483
02. svibnja 2012. u 17:56
Kod nas država ništa ne smije ni probat poduzeti jer odmah svi graknu. Vidjeli smo na primjerima zabrane pušenja.

A i državi to nije u interesu jer masno zarađuje na tome. Tako da je tu svaka rasprava suvišna.  

A i teško se može protiv ljudskih navika. A ljudi su naviknuti piti, pušiti i jesti nezdravo. 
bojangles
bojangles
Dokazano ovisan
Pristupio: 19.01.2005.
Poruka: 16.414
02. svibnja 2012. u 18:50
Naša je država iznimno glupa država jer sve što uprihodi na cigeratama i pivu,izgubi na kasnijem liječenju ovisnosti,tumora na plućima,te općenito bolovanjima.

@nja,glede prethodnog i dokle god se zdravstvo financira javnim novcem i porezima,država itekako ima interesa tupiti građanima o štetnosti pušenja ili Nutelle
Because of a few songs wherein I spoke of their mystery-women have been exceptionally kind to my old age
  • Najnovije
  • Najčitanije