DPK,6.Avenija

Obrisan korisnik
Obrisan korisnik
Pristupio: 03.03.2005.
Poruka: 5.393
03. svibnja 2012. u 13:49
ian wright je napisao/la:
miha1 je napisao/la:
Hrvatska je prema svim istraživanjima na samom svjetskom vrhu po potrošnji alkohola. Nikakvi Englezi, Skandinavci i bakrači...
Vidi cijeli citat




mit


http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_countries_by_alcohol_consumption


Vidi cijeli citat


pić*a im mate*ina Slovenać*a!!!!
piju više od nas!!!


coobah
coobah
Dokazano ovisan
Pristupio: 18.09.2004.
Poruka: 18.591
03. svibnja 2012. u 14:06
miha1 je napisao/la:
Čekaj jel vama kad bilo zlo od alkohola? Nakon što se sprijateljiš s WC školjkom, nakon mamurluka, glavobolje i onog odvratnog okusa koji ti ostane u ustima zbog čega moraš popiti hamper vode, stvarno se zapitaš jel ti to treba u životu...
Vidi cijeli citat


Ne valja miješat gradivo. Boli glava ujutro.
Ceterum censeo HNLem esse delendam
coobah
coobah
Dokazano ovisan
Pristupio: 18.09.2004.
Poruka: 18.591
03. svibnja 2012. u 14:09
miha1 je napisao/la:
Kak je voda dobra jutro nakon pijančevanja ha?
Vidi cijeli citat


Tko zna koliko je ujutro voda slatka, uvečer daje i zadnji dinar za rakiju.
Ceterum censeo HNLem esse delendam
Dejan NS
Dejan NS
Većinski vlasnik Foruma
Pristupio: 26.01.2005.
Poruka: 24.463
03. svibnja 2012. u 14:11
Dimni je  sjajno pomenuo boeme...
Stvarno, u cemu je razlika izmedju alkoholicara i boema?
Osim sto su ovi prvi valjda poslednji olos i nesto najodvratnije, a za ove druge se smatra da su intelektualci i da je bas cool kad su pijani...
Ja sam protiv svakog nacionalizma,jer je nacionalizam najnizi oblik drustvene svesti - Koca Popovic
Obrisan korisnik
Obrisan korisnik
Pristupio: 20.02.2006.
Poruka: 35.530
03. svibnja 2012. u 15:19

pa zar koka kola nije nezdravija od pive? 

Obrisan korisnik
Obrisan korisnik
Pristupio: 15.01.2005.
Poruka: 42.430
03. svibnja 2012. u 15:26
Marko Marušić je napisao/la:

pa zar koka kola nije nezdravija od pive? 

Vidi cijeli citat



Obrisan korisnik
Obrisan korisnik
Pristupio: 04.05.2006.
Poruka: 13.358
03. svibnja 2012. u 15:32
Marko Marušić je napisao/la:

pa zar koka kola nije nezdravija od pive? 

Vidi cijeli citat

pivo sadržava vitamin B, dobro je za bubrege, a coca-cola zna poticati aritmiju srca, hmmmmm. 

Obrisan korisnik
Obrisan korisnik
Pristupio: 20.11.2004.
Poruka: 9.210
03. svibnja 2012. u 16:36
koliko je ovdje odvjetnika alkohola dokaz je da smo u kurcu.. živjela rakija!

slovenci su deseterostruko gori. no, njihov mentalitet i način opijanja je sličan skandinavskom. 50 sati radnog tjedna pa ubijanje u alkoholu.

staitiske ne mjere kulturu već količinu :) i griješe kao i uvijek ako ih se krivo tumači
Obrisan korisnik
Obrisan korisnik
Pristupio: 12.09.2004.
Poruka: 1.482
03. svibnja 2012. u 16:55
dajmituprijavuvecjednom je napisao/la:
Dolazim iz Međimurja,  tamo se pije ujutro, popodne, navečer. Pilo se uvijek, pit će se uvijek. Početkom srednje se većinom počinje izlazit, pa većinom tad i krenu prve pivice. Išao sam u gimnaziju Čakovec, jednu od najboljih i najstrožih srednji u Hrvatskoj. Vjerujte mi, imali smo na mjesečnoj bazi predavanja o štetnosti alkohola i cigareta. Fala bogu nitko se nije drogirao, pa to potrebno bilo nije. Dakle, mogli su oni nama trubiti danima, mi bi pili i dalje. Po parku, po gradu, za vikend. Zašto? Jer nam je bilo zabavno, novo, zanimljivo. U biti najtočnije, tad nam nije bilo DOSADNO.  Ne pričam sad o razbijanju i triježnjenju po hitnoj, ali par pivica tjedno se sigurno popilo. I pili sigurno nismo zbog reklama. 

Kad pogledam na tu svoju, ali i stariju i mlađu generaciju, nitko baš nitko nema nikakve probleme a alkoholom, dapače, 90% su najizvrsniji studenti. Mislilo bi se da kad ti studenti dođu u Zagreb, bez ikakve kontrole, staraca da će bit svaki drugi dan pod Savskim mostom. Našli smo druge zanimacije, knjige, cure, kazališta. I tu bi se vratio na ono prije, kad si mulac mladi, pije se da ti nebude dosadno. Bez obzira na ikakve PREVENTIVNE  akcije, ti kad imaš 18, ne želiš jednu stvar, dosadu. 

A sad, malo se kontekst proziva pive promijenio na početnu raspravu. Ipak mislim da je malo veće ekonomsko zlo nezaposlenost, inflacija, nemogućnost plaćanja računa, hrane od reklama za pivu na tv-u 
Vidi cijeli citat


 kolega.
Mi smo redovito konzumirali ogromne kolicine alkohola ispred te Gimnazije (u kojoj su nam drzali predavanje o stetnosti istoga) i bilo nam je odlicno. Ne vidim da je ikome to skodilo. Jedino se bas ne slazem da je to bas tako dobra i stroga Gimnazija (doduse nemam nista za usporedbu).

Ne bih ulazio u dublju raspravu samo bih spomenuo dvije dobre strane alkhola koje su tu zapostavaljenje.
Prvo, alkohol jako dobo ide uz sport. Nema nicega ljepsega, nego popiti dvije-tri (ili kolko vec) pive nakon sporta. Mislim da je to nerazdvojno, tj. bez komentrianja upravo zavrsenog susreta uz pivce - dosta se gubi.
Takodjer, alkohol jako pase uz intelektualni i kreativni rad. Neke od najboljih ideja/rasprava sam imao u pivicu. Nista, ljudi, idem se na doruckovati, otvoriti pivo i na posao. 
Obrisan korisnik
Obrisan korisnik
Pristupio: 06.01.2008.
Poruka: 3.934
03. svibnja 2012. u 17:00
Meni je jedan od najboljih osjećaja kad te gadno puca mamurluk od sinoćnjeg opijanja, pa te onda kroz popodne (nekad prije, neka kasnije) naglo pusti. To je milina! Nakon toga si spreman za nove alkoholne pobjede! Ja kao i večina ljudi koje poznajem najviše mogu popit kad sam drugu večer u programu, uglavnom petak pa subota iako se zna zalomit i drugih dana...
  • Najnovije
  • Najčitanije