DPK,6.Avenija

Brane
Brane
Mali dioničar
Pristupio: 21.01.2008.
Poruka: 5.171
29. svibnja 2012. u 21:54
NYC je napisao/la:

 Analiziro ja to i seciro milion puta. Imam je već 13 godina uz sebe i 100% sam ubedjen da je ona "cat with issues", odn. da je zrela za nekog vet-shrinka. Ima tu još sijaset "simptoma" koji je prate otkako je došla kod mene i ne bih sad da raspredam jer bismo uzurpirali DPK ne baš zanimljivom temom za veliku većinu "poeta".

.
Vidi cijeli citat


Ma čekaj, sve razumijem, volim mačke, imao sam ih dok sam mogao, ali reci mi da se zezaš kad spominješ vet-shrinka, pliz!

Inače, u the Gradu mi je, osim trgovinama elektroničkom robom oko TSquarea, zasmetalo, odnosno više me začudilo prisustvo onolikih vračara, čitačica iz dlana, kugle itd... i to po čitavom Manhattanu.
Dobro, je onako malo vudialenovski, daje neki fler luckasti, ali stvarno... na što je došla ta civilizacija?
Gledao sam ja često onog Cezara, ali taj, naravno, nije bio nikakav dog-shrink, nego jednostavno dreser i to što je on pokazivao stvarno pali, kod pasa, naravno. Vidio bih ga ja s jednom svojeglavom mačkom. Nema tu dresure i zato ih volim!

Clint Eastwood: They go on and on with all this bullshit about “sanctity”—don’t give me that sanctity crap! Just give everybody the chance to have the life they want.
Brane
Brane
Mali dioničar
Pristupio: 21.01.2008.
Poruka: 5.171
29. svibnja 2012. u 21:55
Konfuzije je napisao/la:
https://fbcdn-sphotos-a.akamaihd.net/hphotos-ak-snc6/p480x480/36625_3744914613783_1003780574_33431437_1873242926_n.jpg

Gazda da ti pošaljem svog balkonskog gosta na druženje s tvojim balkonskim gostima?
Vidi cijeli citat


Je li odletjela? (Rekao bih po pogledu da je ženka). Ja ti baš htio javiti da osobno poznam tog šibenskog sokolara, jedinog valjda koji se time ozbiljno bavi u Hrvatskoj.
Neki dan, kraj pumpe kod Andaševaca, na nekih dvadesetak metara od mene gledao sam jednog njenog rođaka kako lebdi na vjetru, prilično jakom vjetru i vreba, sprema se za pikiranje. Čudesno! Zakopan na jednom mjestu kao da je pribadačom bio zaboden na pozadinu oblaka, ne miče ni milimetar s te točke u prostoru, uz svu onu vjetrušinu. Savršeno!
Inače, mene su učili da su ovi što lete i zapravo lešinare uz autoputeve jastrebovi, koji se približavaju i kućama i naseljima, dok sokolovi isključivo jedu ono što sami ulove i ubiju, dakle ne strvine, i da se zato uglavnom drže podalje od ljudi.
[uredio Brane - 29. svibnja 2012. u 21:59]
Clint Eastwood: They go on and on with all this bullshit about “sanctity”—don’t give me that sanctity crap! Just give everybody the chance to have the life they want.
bojangles
bojangles
Dokazano ovisan
Pristupio: 19.01.2005.
Poruka: 16.414
29. svibnja 2012. u 22:01

Brane,daj molim te link za onaj genijalni članak Borisa Dežulovića!
Because of a few songs wherein I spoke of their mystery-women have been exceptionally kind to my old age
Brane
Brane
Mali dioničar
Pristupio: 21.01.2008.
Poruka: 5.171
29. svibnja 2012. u 22:02
Ajme, Hloverka razglaba o "spornim" pitanjima s državne mature. Odmah mi skoči tlak od te spodobe poganih i lažljivih usta.

Nego, meni je već sama koncepcija testova s ponuđenim odgovorima čista debilizacija. Ali, onog tko je iz čitave Ujevićeve poezije odabrao baš onu njegovu malu staročakavsku literarnu egzibiciju u čast starim majstorima stvarno želi da ta balavčad nikada više u životu ne uzme u ruke nijednu knjigu. Zar nije cilj poezije odgajanje, učenje ne samo razmišljanju, nego i nekoj u dobroj literaturi sadržanoj etici? Pa barem bi se to u kafani ovakvog imena moralo znati!
Clint Eastwood: They go on and on with all this bullshit about “sanctity”—don’t give me that sanctity crap! Just give everybody the chance to have the life they want.
Brane
Brane
Mali dioničar
Pristupio: 21.01.2008.
Poruka: 5.171
29. svibnja 2012. u 22:03
bojangles je napisao/la:

Brane,daj molim te link za onaj genijalni članak Borisa Dežulovića!
Vidi cijeli citat



Antologijski!

http://www.jutarnji.hr/boris-dezulovic--za-njih-bi-bilo-bolje-da-bog-ne-postoji/1031089/
Clint Eastwood: They go on and on with all this bullshit about “sanctity”—don’t give me that sanctity crap! Just give everybody the chance to have the life they want.
Brane
Brane
Mali dioničar
Pristupio: 21.01.2008.
Poruka: 5.171
29. svibnja 2012. u 22:04
Koja je ovo tv-debilana: sada će budale od gledatelja vrtiti telefone i trpati još novca u nečiju kesu da bi odgovorili na debilno pitanje "treba li ukinuti OVAKVU državnu maturu", a da uopće niso rekli ništa pametno da bi najprije definirali problem i objasnili kakva je to zaista i zapravo TA državna matura.

Clint Eastwood: They go on and on with all this bullshit about “sanctity”—don’t give me that sanctity crap! Just give everybody the chance to have the life they want.
Brane
Brane
Mali dioničar
Pristupio: 21.01.2008.
Poruka: 5.171
29. svibnja 2012. u 22:07
Inače, Gazda, na tvoje pitanje od prije nekoliko dana gdje sam... bili u Sofiji!
Pa onda u Beogradu! (oprosti Dule, bilo je kratko i natrpano)
Pa se onda vratili i dočekali u Zagrebu Beogradsku filharmoniju koja se odužila fantastičnim koncertom u Lisinskom, pa ih jutros ispratili...

A u petak počinje Festival Kvarner u Opatiji, ja radim u nedjelju prije podne, ali nije isključeno da doletimo na skraćeni vikend. Rezervirali nam već ljudi Ambasador!
Clint Eastwood: They go on and on with all this bullshit about “sanctity”—don’t give me that sanctity crap! Just give everybody the chance to have the life they want.
Brane
Brane
Mali dioničar
Pristupio: 21.01.2008.
Poruka: 5.171
29. svibnja 2012. u 22:08
NYC je napisao/la:
Ah, SINKRONICITET!
Moguće je da je sve izmišljeno... TEK, krenem ja, ničim izazvan, večeras da tamburam temu iz "Godfather II" . Priznajem da mi je ta tema uvek bila kičasta, tra-la-la... No, nisam ja ovde bitan. Krenem da ciguligam i pridje mi jedan penzos - ima barem 75 - i pita me, jesi li ovo slučano odabrao svirati (na čistom bodulsko-rvatskom)? Ja mu odgovorim, ma jok. ja to onako... I tu mi on krene da objašnjava kako su dva njegova unuka (usput, obojica PRISUTNI to veče u restoranu) "nastupili" u oba Godfather filma - pokaza mi potom na jednog kraćeg (nekih 165 cm.) a onda i na drugog (180 cm., otprilike)  - kao, ovaj prvi je igrao unuka Corleonovog (don Virto) - isti onaj klinac koji je prisutan kad don Vito (Marlon Brando) doživi srčku!!!  Onda je tu i drugi, koji se pojavljuje - prema njegovim rečima, ja se stvarno  ne sećam - na početku Kuma IIi, kao "Altar Boy" .

Kako god, bio je zanimljiv susret, 

P.S. Ovog prvog klinca se jako dobro sećam; tj, scene u kojoj Don Vito doživljava srčani udar. Svi oni detalji sa korom od pomorandže!  NEZABORAVNO! 
Baš je bilo veselo sresti tog klinca nakon svih ovih godina. 
Vidi cijeli citat



Profo, pa jesi li se sjetio da imaš prijatelja novinara koji traži zanimljive ljude i teme ne bi li ga opet što prije poslalo da te sruši sa stolca pod Mostićem? Jesi li uzeo broj telefona?
Clint Eastwood: They go on and on with all this bullshit about “sanctity”—don’t give me that sanctity crap! Just give everybody the chance to have the life they want.
bojangles
bojangles
Dokazano ovisan
Pristupio: 19.01.2005.
Poruka: 16.414
29. svibnja 2012. u 22:11
A ja sam rezervirao francuski restoran!!!:-))))))))

Ps-ili Johnson,kao plan b
Because of a few songs wherein I spoke of their mystery-women have been exceptionally kind to my old age
Brane
Brane
Mali dioničar
Pristupio: 21.01.2008.
Poruka: 5.171
29. svibnja 2012. u 22:13
NYC je napisao/la:



P.S. Da li se sećaš priče mog premilog Profesora Čedomila Veljačića, kako je naprasno rešio da ostane u Indiji i de facto ostavi iza sebe suprugu i kćer u Zagrebu?
Vidi cijeli citat


Zar nije ovo bila poanta i razlog bijega? Podsjetio si me na ovu priču:
Za vrijeme WW2 u Zagreb došao njemački dirigent Fritz Zaun. I ostao. Pitali 45. Tileta što da radimo s onim Njemcem? A on pita što radi? A oni njemu pa dirigira. Pa onda neka dirigira, bogamu!

Eto, čovjek uglavnom ostao i bio glavna faca sa Zagrebačkom filharmonijom (u HNK mu ipak nisu dali prismrditi) i čitav je Zagreb bio uvjerio da je iz Njemačke pobjegao glavom bez obzira jer bi ga Goebels bio sigurno ubio zbog nekih ne znam kakvih antinaci izjava... A onda se tamo negdje 1947. ili čak 1948. pojavila iz Berlina gospođa Regina Zaun. Žena odbjeglog muža našla preko Crvenog križa, on joj se naravno nikad nije javio.
I tu je bio kraj njegovo slatkog života miljenika svih viđenijih i neviđenijih zagrebačkih damica i dama, koje su, raalošćene, pridošlu gospođu smjesta od zlobe nazvale Regina Pectoris.

Clint Eastwood: They go on and on with all this bullshit about “sanctity”—don’t give me that sanctity crap! Just give everybody the chance to have the life they want.
  • Najnovije
  • Najčitanije