Ovim tragicnim vjestima ne nazire se kraj , sada u sibeniku...




Dalmacija i otoci
Šibenik tuguje za Martinom i Marijem
Krešimirov grad u šoku je zbog smrti 17-godišnjih učenika Martina Vukorepe i Marija Ćorića
ŠIBENIK
- Nakon šokantne vijesti o tragičnom gubitku svojih mladih sugrađana
Martina Vukorepe i Marija Ćorića, dvojice 17-godišnjaka koji su vozeći
se na motociklu smrtno stradali u stravičnoj prometnoj nesreći,
stanovnici Šibenika i dalje su u nevjerici, pri čemu se na svakome
mjestu u gradu osjeća topli spomen na stradale i suosjećanje s njihovim
obiteljima.
Šibenčani svih uzrasta, koji Martina i Marija
znaju kao nerazdvojne prijatelje i školske kolege trećeg razreda
Prometno-tehničke škole, još bolje ih poznaju kao vrsne sportaše, stoga
su okupljeni na mjestima na kojima se lijepe osmrtnice spontano palili
svijeće. Nijemo su zastajali i gledali u fotografije mladih lica koja
su do danas bila svakodnevno među njima i bilo je očito da u pogledu
prema dječačkim licima Martina i Marija nitko nije mogao sustegnuti
uzdah i tihi jecaj.

Tuga
i bol u obiteljima Vukorepa i Ćorić su neopisivi, jednako kao i među
Martinovim i Marijevim vršnjacima i profesorima iz Prometno-tehničke
škole.
- Šok i emocije u ovoj tregediji su nas nadjačali i u
ovom trenutku, prije oproštaja od naših učenika, nastava ne
funkcionira, ali tragedija je zbližila učenike, njihove roditelje,
profesore i sve nas u školi. Sjećanje na Martina i Marija nema granice
zaborava jer su to bili mladi, veseli, ljubazni i odlični momci.
Premda
mladi, u međusobnoj komunikaciji s nama starijima uvijek su bili zreli
i odgovorni te smo ih zbog toga držali sebi ravnima i doslovno su bili
naši kolege - rekao nam je ravnatelj Prometno-tehničke škole dr.
Zdravko Peran.
Martin Vukorepa bio je aktivni veslač i član
osmerca šibenske Krke i prije samo nekoliko dana prije stradavanja sa
svojom momčadi osvojio je brončanu medalju u drugoj regati Kupa
Dalmacije koja se veslala u Zatonu.
- Još ne vjerujemo da naš
Martin više nikada neće doći onako veseo i raspoložen u naš klub -
rekao nam je njegov trener veslanja Jovica Krasić.
Njegov
prijatelj Mario Ćorić, košarkaš A-2 šibenskog ligaša Stari grad, svojim
sportskim prijateljima i navijačima ostat će upamćen kao veliki
košarkaški talent koji je na parketu oduševljavao lucidnim potezima.
Mario sportaš unatoč problemom sa srcem
- Mario Ćorić je čak imao zdravstvene probleme sa srcem, ali je
igrao na vlastitu odgovornost jer je sport i košarku volio iznad svega.
Nije imao klasičnu igračku licencu kao ostali, nego bi prije utakmice
jednostavno sa smiješkom došao, donio delegatu svoju osobnu iskaznicu,
s njom bi se prijavio u zapisnik i počeo igrati.
Još ne
vjerujemo u to što se desilo, premda kao starija osoba znam da će
najteže biti nakon pokopa kada se budemo ponovo okupljali na
treninzima, ali ovaj put nažalost bez Marija i njegovog prijatelja koji
ga je često čekao s motorom poslije treninga i utakmica - rekao nam je
Zoran Kvinta, trener KK Stari grad.