Ivan Klasnić na ljeto ide u HSV
Svađa
Klasnića s trenerom mogla bi naznačiti turbulentno ljeto koje bi
rezultiralo transferom u Hamburger. HSV se bori za LP i na ljeto će
dovesti jednog napadača, a rođeni Hamburžanin Klasnić nije hladan na
njihovu ponudu.
ZAGREB
- Nogometno ljeto u Njemačkoj neće biti zanimljivo samo po Svjetskom
prvenstvu. Posljednji događaji daju naslutiti dosta bogatu tržnicu, a
ove godine u središtu bi mogli biti napadači.
Svađa Ivana
Klasnića s trenerom Thomasom Schaafom mogla bi naznačiti turbulentno
ljeto koje bi u konačnici rezultiralo transferom našeg igrača u
Hamburger. HSV se bori za Ligu prvaka i na ljeto će dovesti najmanje
jednog napadača. S posuđenim Ailtonom neće se potpisati ugovor,
Barbarez ne želi potpisati novi pod slabijim uvjetima i od napadača im
ostaju samo Lauth, Takahara i Kučuković. Imena koja ne jamče borbu za
naslov prvaka Njemačke koja je sljedeće godine Hamburgerov cilj. Nakon
prošloljetnog neuspjeha HSV će ovoga opet pokušati ostvariti svoj cilj,
a rođeni Hamburžanin Klasnić nije hladan na njihovu ponudu. Posebno ne
nakon promjene statusa u Werdera.
Zašto bi Werder prodao
Klasnića? Zato što mu treba 10,000.000 eura za dovođenje Lukasa
Podolskog koliko traži Köln. Mladi reprezentativac se premišlja oko
odlaska u Bayern (koji niti ne želi platiti taj iznos), radije bi u
Werder gdje mu je zajamčeno mjesto u momčadi. “Zeleni” bi iz istog
razloga prodali i Valdeza dortmundskoj Borussiji. I njemu i Klasniću
ugovori istječu sljedećeg ljeta i sada bi mogli dobiti neki novac. Köln
će sigurno prodati Podolskog jer je za ljeto 2007. odšteta fiksirana na
100.000 eura, a godinu dana poslije slobodan je igrač.