ZAGREB
– Prije točno 16 godina, na današnji dan 13. svibnja 1990. na
maksimirskom stadionu trebala je biti odigrana utakmica Dinamo - Crvena
zvezda.
Najekstremniji navijači Beograđana - delije, predvođeni
Željkom Ražnjatovićem - Arkanom, prije utakmice su počeli razbijati
južnu tribinu na koju su stigli organizirano. Na tu provokaciju
Dinamovi navijači Bad Blue Boysi su provalili na atletsku stazu i
travnjak, a na njih je krenula policija.
Kapetan Dinama Zvonimir Boban krenuo je braniti navijače, a
kada ga je jedan od tadašnjih milicionera udario pendrekom Zvone mu je
uzvratio skočivši mu nogama u trbuh.
Zbog tog incidenta Boban je kažnjen s devet mjeseci
neigranja, a izbornik Ivica Osim nije ga vodio na Svjetsko prvenstvo u
Italiju.
Novo svjetlo na ovaj događaj možda baca izjava tadašnjeg
milicionera, a danas vlasnika autoškole u Vogošći Refika Ahmetovića
koji je uredniku sportske redakcije Hrvatskog radija Ognjenu Nagliću
rekao:
"Kad sam se digao, tad su me moje kolege koje su bili blizu
mene nagovarali da mu pucam u leđa. Da ga ubijem. Ja to nisam učinio.
Nagovarali su me cijelo vrijeme dok je on tu bio na stazi. Njega je
Kuže odveo prema svlačionici. Ja sam rekao 'Ako vi hoćete da pucate, vi
imate svoj pištolj i pucajte. Ja neću pucati'."
Ovu tonsku izjavu Refika Ahmetovića objavio je danas Hrvatski radio u emisiji "Jutarnja kronika" u 7 sati. (H)
<>
function printPage(url)
{
window.open(url, "Preview",'height=450,width=517,location=no,scrollbars=yes,m enubars=no,toolbars=no,resizable=no');
}
function sendLink(url, title, link)
{
url += "?title=" + escape(title) + "&url=" + escape(link);
window.open(url, "SendLink",'height=450,width=450,location=no,scrollbars=no,m enubars=no,toolbars=no,resizable=no');
}